Ηνωμένο Βασίλειο Γεύση από Σκωτία

JIM PAPADOPOULOS

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Καταρχάς ευχαριστώ!

κατά δεύτερον, θα είμαστε 1 οδηγός (εγώ) που όμως έχω ζήσει ένα χρόνο στο παρελθόν στην Αγγλία οπότε και οδηγούσα. Τρίτον, σε άλλα μέρη θα ήθελα να σταματήσουμε για περισσότερη ώρα (π.χ. St. Andrews, Eilean Donan) ώστε να δούμε από μέσα αξιοθέατα, ενώ σε άλλα απλώς να περάσουμε, να τα δούμε για λίγο απ'έξω, να βγάλουμε φωτο κλπ. Ξενοδοχεία έχω κλείσει. Οπότε, τι γνώμη έχεις;

Εναλλακτική πρόταση: Ημέρα 2: Culross, St. Andrews, Glamis castle, Dunkeld, Pitlochry (διανυκτέρευση). Ημέρα 3: Blair Atholl, Queen's Viewpoint, Glencoe (διαδρομή), Κάστρο Stalker, Oban, Kilchrenan (διανυκτέρευση). Ημέρα 4: Κάστρο Kilchurn, Inveraray, Luss, Stirling, Εδιμβούργο (διανυκτέρευση).

Τι από τα 2;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.110
Likes
20.336
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Οι διαδρομές είναι εφικτές (οδικά) και για έναν οδηγό. Αλλά αυτό είναι καθαρά προσωπική μου γνώμη βάση των δικών μου δυνατοτήτων. Είναι ομως κουραστικές! Και όπως είπα τις αντοχές σου εσύ τις ξέρεις καλύτερα.
Τα αξιοθέατα (μουσεία, κάστρα κτλ) είναι ανοιχτά μέχρι τις 17:00-17:30 το απόγευμα, οπότε ότι αξιοθέατο επιλέξεις καλό είναι να έχεις υπ' όψιν σου οτι στο τελευταίο κάθε ημέρας θα πρέπει να μπείς μέχρι τις 15:30-16:00. Για το υπόλοιπο της ημέρας τα αξιοθέατα θα είναι η ίδια η φύση και τα κάστρα εξωτερικά.
Τα ξενοδοχεία που έχεις κλείσει βοηθούν στο να μην έχεις άγχος στο τι ώρα θα φτάσεις. Τσέκαρε καλού κακού οτι έχουν 24ωρη reception.

Το τι διαλέγει ο καθένας να δεί και να κάνει στα ταξίδια του είναι καθαρά θέμα δικό του, σύμφωνα πάντα με τα γούστα του! Η Σκωτία έχει άπειρες επιλογές και όλες είναι απο πολύ καλές έως άριστες!!!

Εύχομαι να περάσετε πολύ όμορφα!
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Η Σκωτία έχει άπειρες επιλογές και όλες είναι απο πολύ καλές έως άριστες!!!
Συμφωνώ και θα προσθέσω πως οι διαδρομές είναι απόλαυση - ειδικά για τον συνοδηγό! ;)
Αναπολώ και ζηλεύω :)
Καλά να περάσετε!
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
Καταρχάς ευχαριστώ!

κατά δεύτερον, θα είμαστε 1 οδηγός (εγώ) που όμως έχω ζήσει ένα χρόνο στο παρελθόν στην Αγγλία οπότε και οδηγούσα. Τρίτον, σε άλλα μέρη θα ήθελα να σταματήσουμε για περισσότερη ώρα (π.χ. St. Andrews, Eilean Donan) ώστε να δούμε από μέσα αξιοθέατα, ενώ σε άλλα απλώς να περάσουμε, να τα δούμε για λίγο απ'έξω, να βγάλουμε φωτο κλπ. Ξενοδοχεία έχω κλείσει. Οπότε, τι γνώμη έχεις;

Εναλλακτική πρόταση: Ημέρα 2: Culross, St. Andrews, Glamis castle, Dunkeld, Pitlochry (διανυκτέρευση). Ημέρα 3: Blair Atholl, Queen's Viewpoint, Glencoe (διαδρομή), Κάστρο Stalker, Oban, Kilchrenan (διανυκτέρευση). Ημέρα 4: Κάστρο Kilchurn, Inveraray, Luss, Stirling, Εδιμβούργο (διανυκτέρευση).

Τι από τα 2;
Λίγο μετα απο σας παω κι εγω οικογενειακώς (18 Αυγούστου)
Εχω κλείσει μια διανυκτερευση στο Ομπάν (το είδα σε μια ταξιδιωτική εκπομπή κκαι πολυ μου άρεσε) και 3 στο Εδιμδούργο.
Οπότε μένω κι εγω συντονισμένος και παρακολουθώ :)

καλά να περάσετε
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.488
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom