Γενικά Ουγγαρία Γιαννιτσά Βουδαπέστη

drososx

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Αθήνα -Βλαδιβοστόκ οδικώς
21/12/2013 σκεφτόμαστε να ταξιδέψουμε από Αθήνα για Μόναχο μέσω Βουδαπέστης (1 βράδυ διανυκτέρευση) οδικώς, ήθελα τη γνώμη σας να ακολουθήσω τη διαδρομή από Ευζωνους - Σκόπια - Σερβία ή να αποφύγω τα Σκόπια και να πάω από Βουλγαρία (Προμαχώνας - Σόφια - Νις)
(έχουμε και 2 παιδιά 8 και 11 χρονών) . Τι είναι καλύτερο;
Να σημειώσω ότι φεύγοντας από Αθήνα ένα βράδυ θα μείνουμε Γιαννιτσά οπότε το ταξίδι ξεκινάει από Ευζώνους ή Προμαχώνα αντίστοιχα. Το αυτοκίνητο είναι ένα Σεατ τολέντο με αέριο 10ετίας

Ευχαριστώ
Χρήστος
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.096
Likes
23.957
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Να σημειώσω ότι φεύγοντας από Αθήνα ένα βράδυ θα μείνουμε Γιαννιτσά οπότε το ταξίδι ξεκινάει από Ευζώνους ή Προμαχώνα αντίστοιχα. Το αυτοκίνητο είναι ένα Σεατ τολέντο με αέριο 10ετίας
Ευχαριστώ Χρήστος
Από Ευζώνους νομίζω σας βολεύει περισσότερο.
 

drososx

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Αθήνα -Βλαδιβοστόκ οδικώς
ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα απαντήσεις, μου είπαν όμως ότι καλό είναι αν πάω από σκόπια 6 με 6:30 το πρωί να έχω μπεί στη χώρα για να γλιτώσω κάποια μπλόκα της αστυνομίας ισχύει?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.804
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα απαντήσεις, μου είπαν όμως ότι καλό είναι αν πάω από σκόπια 6 με 6:30 το πρωί να έχω μπεί στη χώρα για να γλιτώσω κάποια μπλόκα της αστυνομίας ισχύει?
Μπλόκα της αστυνομίας είναι πολύ πιθανό να συναντήσεις και στη Βουλγαρία (μάλλον δεν θα τ' αποφύγεις έτσι κι αλλιώς απ' όπου και να πας). Ο δρόμος από Σκόπια, πάντως, είναι καλύτερος και συντομότερος (και χρονικά).
 

drososx

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Αθήνα -Βλαδιβοστόκ οδικώς
μια βασική ερώτηση που ξέχασα πόσο χρόνο περίπου θα χρειαστώ από Γιαννιτσά για Βουδαπέστη? (google maps μου λεει 1005 χιλιομετρα σε 9,5 ώρες μέσω σκοπίων γιατί θα έχω και 2 παιδιά στο αμάξι)
 

red michi

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδας
21/12/2013 σκεφτόμαστε να ταξιδέψουμε από Αθήνα για Μόναχο μέσω Βουδαπέστης (1 βράδυ διανυκτέρευση) οδικώς, ήθελα τη γνώμη σας να ακολουθήσω τη διαδρομή από Ευζωνους - Σκόπια - Σερβία ή να αποφύγω τα Σκόπια και να πάω από Βουλγαρία (Προμαχώνας - Σόφια - Νις)
(έχουμε και 2 παιδιά 8 και 11 χρονών) . Τι είναι καλύτερο;
Να σημειώσω ότι φεύγοντας από Αθήνα ένα βράδυ θα μείνουμε Γιαννιτσά οπότε το ταξίδι ξεκινάει από Ευζώνους ή Προμαχώνα αντίστοιχα. Το αυτοκίνητο είναι ένα Σεατ τολέντο με αέριο 10ετίας

Ευχαριστώ
Χρήστος
Χρηστο καλημερα .Τον ιουλιο εκανα την συγκεκριμενη διαδρομη απο σκοπια και δεν ειχα κανενα προβλημα Καε εγω με υγραεριο.Ο δρομοςστα σκοπια καλος,ενω το κομματι κοντα στο νις γινονται εργα και ειναι λιγο ταλαιπωρια εκτος αν μεχρι τωρα τον τελειωσαν.Υγραεριο παντου αλλα αν μπορεις γεμισε καπου στη Σερβια γιατι εμενα εξω απο Βουδαπεστη προς Βιεννη με κατακλεψαν.κατα τα αλλα ειναι σουπερ Καλο ταξιδι
 

red michi

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδας
Χρηστο καλημερα .Τον ιουλιο εκανα την συγκεκριμενη διαδρομη απο σκοπια και δεν ειχα κανενα προβλημα Καε εγω με υγραεριο.Ο δρομοςστα σκοπια καλος,ενω το κομματι κοντα στο νις γινονται εργα και ειναι λιγο ταλαιπωρια εκτος αν μεχρι τωρα τον τελειωσαν.Υγραεριο παντου αλλα αν μπορεις γεμισε καπου στη Σερβια γιατι εμενα εξω απο Βουδαπεστη προς Βιεννη με κατακλεψαν.κατα τα αλλα ειναι σουπερ Καλο ταξιδι
Ιουλιο μηνα και δεν υπηρχε ουτε ενα μπλοκο σε ολη τη διαδρομη.Μονο εξω απο το μοναχο και ενω οδηγουσε η γυναικα μου και υπο καταρακτωδη βροχη μας ακολουθουσε ενα αυτοκινητο με συμβατικες πινακιδες για 7 περιπου λεπτα και τελικα μας σταματησε .Μας εκανε εναν τυπικο ελεγχτα διαβατηρια και ολα οκ
 

drososx

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Αθήνα -Βλαδιβοστόκ οδικώς
ευχαριστώ πολύ, μάλλον θα το κάνουμε το ταξίδι, εκτός και αν έχει πολύ μεγάλη κακοκαιρία, (
βέβαια εννοείται θα βάλω χειμερινά ελαστικά), θα σας πω εντυπώσεις
 

drososx

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Αθήνα -Βλαδιβοστόκ οδικώς
Ιουλιο μηνα και δεν υπηρχε ουτε ενα μπλοκο σε ολη τη διαδρομη.Μονο εξω απο το μοναχο και ενω οδηγουσε η γυναικα μου και υπο καταρακτωδη βροχη μας ακολουθουσε ενα αυτοκινητο με συμβατικες πινακιδες για 7 περιπου λεπτα και τελικα μας σταματησε .Μας εκανε εναν τυπικο ελεγχτα διαβατηρια και ολα οκ
στη γερμανία για το αέριο χρειάστηκες μετατροπέας από dish σε acme η όχι σου έδιναν στα βενζινάδικα΄;
 

red michi

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδας
πονεμενη ιστορια μεχρι να καταλαβω τι γινετε περασα απο 10 πρατηρια και ζομιζα οτι δεν μπορω να βαλω υγραεριο .Μεχρι που ρωτησα και φουλαρισα.το ζητας απο το ταμειο και σου δινουν βαλιτσακι με διαφορους μετατροπεις γεμιζεις και το επιστρεφεις
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.820
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom