Γιατί να γιορτάζουμε ένα γάμο και όχι ένα διαζύγιο;

Christian

Member
Μηνύματα
595
Likes
95
Μπορεί να παραδίδει ο πατέρας τη νύφη αλλά το κλάμα και τα παράπονα θα γίνουν στην αγκαλιά της μάνας !
Άσε που ο πατέρας έχει πεθάνει συνήθως (που να αντέξει ο καημένος).
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αλλο θεμα τα κλαματα! Αλλα οπως αντρας παρεδωσε το εμπορευμα ετσι αρμοδιος για να το παραλαβει και να υπογραψει την φορτωτικη ειναιο αντρας.
Αν εχει αποδημησει ο πατερας καποιος αλλος ανδρας πρεπει να βρεθει: αδερφος, θειος, εξαδερφος κλπ.
ΥΓ θα ερθεις σε καμια συγκεντρωση σαλονικιωτικη η εχεις πολλες ευθυνες τωρα λογω δυσμενων οικονομικων συνθηκων (ΠΑΜΕ, συλλαλητητρια κλπ; ).
Η μηπως παλι διαλεγουμε μερη πολυ μπουρζουα -τρομαρα μας που δεν τα γουσταρεις;
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Καλά ερση εισαι φοβερή!!!
το θέμα έγινε σενάριο μεγάλου βεληνεκούς!!
μορε διαζύγιο ναναι και οτι ναναι..:D
ξεκουμπάρους θα έχομε???:rolleyes:
 

Christian

Member
Μηνύματα
595
Likes
95
ΥΓ θα ερθεις σε καμια συγκεντρωση σαλονικιωτικη η εχεις πολλες ευθυνες τωρα λογω δυσμενων οικονομικων συνθηκων (ΠΑΜΕ, συλλαλητητρια κλπ; ).
Η μηπως παλι διαλεγουμε μερη πολυ μπουρζουα -τρομαρα μας που δεν τα γουσταρεις;
Μάλλον θα έρθω αλλά μετά της οκτώ, όσο για τα μπουρζουά μέρη είναι ένα κίνητρο για μένα για να δώ που συχνάζουν οι μπουρζουά, βλέπεις το Μονακό πέφτει μακριά.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ουτως η αλλως την Τεταρτη 7/7 στις 9 το βραδυ ειναι η συγκεντρωση!
Περισσοτερες πληροφοριες εδω: http://www.travelstories.gr/social-...-%E8%E5%F3%F3%E1%EB%EF%ED%DF%EA%E7%3B-11.html

Προς Ρενατα: Κοιτα αντι για ξεκουμπαρους μπορουμε να εχουμε αντροχωριστρες και αντροχωριστρους. Πλειστακις αλλωστε ταυτιζονται με τους κουμπαρους και τις κουμπαρες!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Πολυ σωστη η ιδεα του Ιαπωνα,και αν σε ενα γαμο γινεται μια φορα γλεντι στο διαζυγιο πρεπει να γινεται τρεις...ετσι για εκτονωση και αναπροσαρμογη στην ελευθερια.

Υπαρχουν και καποιες χωρες....που μπορουν να ανεβασουν το πεσμενο ηθικο αν χρειαζετε σε περιπτωση που καποιος ταχει βαψει μαυρα με το διαζυγιο.

Εκει πρεπει να βοηθησουμε τον κοσμο που εχει αναγκη.
 

gabriel

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα-Μπόρα
Μπορούμε επίσης να καθιερώσουμε και φόρεμα αντίστοιχο με το νυφικό που θα ναι μόνο για διαζύγια. Δε ξέρω γιατί αλλά το φαντάζομαι σε κόκκινο της φωτιάς!!!
Επόμενη επικερδής επιχείρηση: ατελιέ με "διαζυγικά" φορέματα!!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εγω παντως θα ημουν ο χειροτερος πελατης του Ιαπωνα .
Οχι μονο δεν θα του εδινα δεκαρα τσακιστη για γιορτη, αλλα θα ξοδευα τα λεφτα αυτα για διακοπουλες σε νησια τροπικα με ωραια μωρα!!
Αυτο μου ελειπε... να πληρωσω και λεφτα για να ξαναδω τη μουρη του πρωην-πεθεροκουνιαδας και συγγενων σε τελετη διαζυγιου.Μπρρρρρρρρρρ!
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εγω παντως θα ημουν ο χειροτερος πελατης του Ιαπωνα .
Οχι μονο δεν θα του εδινα δεκαρα τσακιστη για γιορτη, αλλα θα ξοδευα τα λεφτα αυτα για διακοπουλες σε νησια τροπικα με ωραια μωρα!!
Αυτο μου ελειπε... να πληρωσω και λεφτα για να ξαναδω τη μουρη του πρωην-πεθεροκουνιαδας και συγγενων σε τελετη διαζυγιου.Μπρρρρρρρρρρ!

Ταξίδι διαζυγίου! Σωστή:clap::clap::clap:!
 

Eleni_

Member
Μηνύματα
201
Likes
346
Επόμενο Ταξίδι
Έλα μου ντε... Που?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Το άρθρο ξεκινάει ως εξής:

«Προσοχή, το διαζύγιο είναι μεταδοτικό.

Οι ερευνητές λένε ότι ο χωρισμός λειτουργεί ως ντόμινο στις παρέες, στην οικογένεια, στους χώρους εργασίας…» η συνέχεια: Προσοχή, το διαζύγιο είναι μεταδοτικό - TO BHMA
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Εμενα παντως θα με χωρισει λογω travelstories και οχι λογω παρεας του που χωριζει.
Τι θα κανουν παντως οι φιλοι μας του δικου μας διαζυγιου δεν ξερω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.682
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom