Γιατι να επισκεφτω τη Βαρκελωνη;

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Έχω μελετήσει κάτι ψιλά για το Poble Espanyol :D τι να πρωτοπρολάβω ο άμοιρος!!!
Αν δεν έχεις άπλετο χρόνο, άστο. Too fake. Από αυτά που πάνε τους πουλμανάτους τουρίστες....
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Καλά και στην Ακρόπολη τους πάνε.

Too fake τη λες κι αυτή;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Στελιο παρε κατι ζεστο γιατι ο καιρος αυτες τις ημερες ειναι κρυος
και βρεχει συνεχεια
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Στελιο παρε κατι ζεστο γιατι ο καιρος αυτες τις ημερες ειναι κρυος
και βρεχει συνεχεια
Συγνωμη για το off topic, αλλα σιγα μην σε λυπηθω :haha: επειδη 2 μερες βρεχει! Σιγα καλε, και το κρυο που κανει! Εμεις εχουμε ανοιξη με 4 βαθμους! :shock:
Stelios το 4 δεν ειναι στη Βαρκελωνη, εγω για πιο βορεια μιλαω!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
σημερα το μεγιστο ηταν 12 ,αλλα αυριο στο γηπεδο θα εχει κρυο
ασε που σκεφτομαι να παω.
 

Stelios

Member
Μηνύματα
85
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Μελβούρνη...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες :)
Ok guys, σας ευχαριστώ όλους,αν έχετε κάποιο τελευταίο tip να δώσετε θα το δω το βράδυ :D
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Θέλουμε live ανταπόκριση από το γήπεδο :bleh:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Και ο άλλος θάχει, άρα θάχουμε από δύο :D
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
κούβα και ινδία
παντως αφου πας μονο για 5 μερες πιστευω οτι το tibidabo μπορεις χαλαρα να το παραλειψεις..το poble espanyol εχει ενδιαφερον, βεβαια η εισοδος ειναι αρκετα τσιμπημενη!
ωραια ιδεα για να περασει την ωρα της η κοπελα ειναι το palau de la musica catalana!απλα τσεκαρε τα ωραρια, γιατι η εισοδος ειναι υποχρεωτικα μαζι με ξεναγηση!εμενα μου αρεσε παρα πολυ!
 

giorgio_black

Member
Μηνύματα
18
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
έχει λίγες ημέρες που γύρισα από την όμορφη Βαρκελώνη και θα γράψω όσο πιο αντικειμενικά μπορώ( είμαι λάτρης της λογικής και της αλήθειας,αν άφηνα το συναίσθημα να με κυριευει δεν θα χα βγει εκτός Θεσσαλονίκης!)

λοιπόν ο κύριος λόγος για μένα ως Έλληνα είναι ότι η Βαρκελώνη αποτελεί πρότυπο για το πως θα πρεπε να είναι μια παραθαλάσσια μεσογειακή πόλη.πόσο καλύτερη θα μπορούσε να ναι η Θεσσαλονίκη αλλά και η παραλιακή ζώνη του λεκανοπεδίου αν υπήρχε πολιτική βούληση..
δεν θα πω περισσότερα,αξίζει η επίσκεψη.
Προσωπικά θα ξαναπήγαινα για να μελετήσω καλύτερα τα έργα του Γκαουντί,να περπατήσω να αθληθώ να κάνω ποδήλατο περισσότερο,να δω την Μπαρτσα,το Τιμπινταμπο,για περισσότερο Μοντζουικ(το είδα βιαστικά) για περισσότερο άραγμα σε πάρκα και παραλίες και περισσότερη διασκέδαση σε κλάμπ!
είναι όμως η πρώτη φόρα που ευρωπαική πόλη δεν με ψήνει να την επισκεφτώ ξανά τόσο σύντομα...

Γενικά η Βαρκελώνη δίκαια βρίσκεται στο τοπ 10 των ευρωπαικών προορισμών,άδικα κατ'εμέ στην 4η θέση της λίστας των πιο επισκέψιμων πόλεων.Μη υπολογίζοντας την Ελλάδα,θα την έβαζα ας πούμε 9η.Αυτονόητο ότι πρέπει να επισκεφτείς πρώτα την 3άδα Παρίσι-Λονδίνο-Ρώμη. 'Επειτα υπάρχουν πόλεις σαν τη Βενετία και τη Φλωρεντία,η Κωνσταντινούπολη(Πόλη των πόλεων), το Βερολίνο ή Μόσχα- Αγ.Πετρούπολη,κ μία εκ των Βιέννη ,Πράγα ή Βουδαπέστη.
Φυσικά τη βάζω ψηλότερα απο τη Μαδρίτη(δεν έχω πάει,ακούω καλά λογια αλλα τι μόδα και αυτή τελευταία,δεν μπορώ να καταλάβω) και το Άμστερνταμ( πανέμορφο αλλά μετά απο ένα τριήμερο βαρέθηκα,έλεος με τους κοφισοπ-τουρίστες που τρέχουν εκεί αντί να πάνε πχ στη πόλη του φωτός)

αυτά τα ολίγα...:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom