Γιατρέ έχω τάσεις φυγής. Είναι σοβαρό;

John-Rebus

Member
Μηνύματα
50
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσυβηρικός
Δεν ξέρω σε πόσους από σας περνούν (συχνά) σκέψεις του στιλ:

  • Αξίζει τελικά να θάβεις όλο και πιο βαθιά τρελά όνειρα και ιδέες χάριν περισσότερης ασφάλειας, βολέματος και συμβιβασμού με την καθημερινότητα;
  • Μήπως θα πρέπει να δώσουμε λίγο (ή μήπως πολύ) παραπάνω χώρο στα όνειρά μας; Να ρισκάρουμε, να επιδιώξουμε το αδύνατο;
  • Μήπως να τα φορτώσω όλα στο κόκορα, να πάρω ένα σάκο και τη φωτογραφική μου μηχανή και να ακολουθήσω το δρόμο που χάραξαν οι άλλοι «τρελοί» ταξιδιώτες του κόσμου;
  • Μετά όμως τι γίνεται;
  • Σε ποιον να πεις τις κρυφές σου σκέψεις και να μην σου πει σοβαρέψου;
  • Μόνος ή Μάνος;

Γιατρέ μου για κάνε μας καμία διάγνωση...:russianroulette:



Χμμμ:trekker:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
  • Αξίζει τελικά να θάβεις όλο και πιο βαθιά τρελά όνειρα και ιδέες χάριν περισσότερης ασφάλειας, βολέματος και συμβιβασμού με την καθημερινότητα;
Ασφαλώς και όχι.
  • Μήπως θα πρέπει να δώσουμε λίγο (ή μήπως πολύ) παραπάνω χώρο στα όνειρά μας; Να ρισκάρουμε, να επιδιώξουμε το αδύνατο;
Ασφαλώς και ναι.

  • Μήπως να τα φορτώσω όλα στο κόκορα, να πάρω ένα σάκο και τη φωτογραφική μου μηχανή και να ακολουθήσω το δρόμο που χάραξαν οι άλλοι «τρελοί» ταξιδιώτες του κόσμου;
Πολλοί το ονειρεύονται, πολύ λίγοι το κάνουν.

  • Σε ποιον να πεις τις κρυφές σου σκέψεις και να μην σου πει σοβαρέψου;
Μα φυσικά σε εμάς εδώ. Εγώ τουλάχιστον προσωπικά τις παραπάνω τις ασπάζομαι 100%.

Καλώς ήρθες λοιπόν. :)
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Πάντως μόνος δεν είσαι:haha:Εδώ μέσα έχει πολλουουουουους:haha::haha::haha:
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Καλωσόρισες στην παρέα john -Rebus.
Hρθες στο σωστό μέρος.
 

FOYFOY

Member
Μηνύματα
71
Likes
17
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ευρώπης (οδικός)
Δεν ξέρω σε πόσους από σας περνούν (συχνά) σκέψεις του στιλ:

  • Μήπως θα πρέπει να δώσουμε λίγο (ή μήπως πολύ) παραπάνω χώρο στα όνειρά μας; Να ρισκάρουμε, να επιδιώξουμε το αδύνατο;
  • Μήπως να τα φορτώσω όλα στο κόκορα, να πάρω ένα σάκο και τη φωτογραφική μου μηχανή και να ακολουθήσω το δρόμο που χάραξαν οι άλλοι «τρελοί» ταξιδιώτες του κόσμου;
Καλησπέρα φίλε μου και :welcome2:, έχοντας και εγώ ακριβώς την ιδία <αρρώστια> μ’ εσένα και τα ιδία ερωτήματα κατέληξα στο εξής: αξίζει να κανείς όλα τα παραπάνω, δεν χωράνε περιορισμοί στα όνειρα μας, εξάλλου η ζωή μας είναι μόνο ένα ταξίδι…..:trekker:
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Καλως τον φευγατο!!!
Φιλε μου πασχεις κι εσυ απο φευγιτικιαση οπως ολοι μας και καλο ειναι να το κοιταξεις.
Ομως προλαβαινεις δεν προλαβαινεις γιατι ο γιατρος του φορουμ πασχει απο την ιδια ασθενεια και στις 24/4 φευγει για Περσια.:haha:
Κατα τα αλλα :welcome2:
 

panta45

Member
Μηνύματα
75
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλανδη
Δεν ξέρω σε πόσους από σας περνούν (συχνά) σκέψεις του στιλ:

  • Αξίζει τελικά να θάβεις όλο και πιο βαθιά τρελά όνειρα και ιδέες χάριν περισσότερης ασφάλειας, βολέματος και συμβιβασμού με την καθημερινότητα;
  • Μήπως θα πρέπει να δώσουμε λίγο (ή μήπως πολύ) παραπάνω χώρο στα όνειρά μας; Να ρισκάρουμε, να επιδιώξουμε το αδύνατο;
  • Μήπως να τα φορτώσω όλα στο κόκορα, να πάρω ένα σάκο και τη φωτογραφική μου μηχανή και να ακολουθήσω το δρόμο που χάραξαν οι άλλοι «τρελοί» ταξιδιώτες του κόσμου;
  • Μετά όμως τι γίνεται;
  • Σε ποιον να πεις τις κρυφές σου σκέψεις και να μην σου πει σοβαρέψου;
  • Μόνος ή Μάνος;
Γιατρέ μου για κάνε μας καμία διάγνωση...:russianroulette:



Χμμμ:trekker:
Διαπιστωνω με χαρα μου,οτι υπαρχουν πολυ πιο αποτελεσματικοι γιατροι απο μενα για να ανακουφισουν την χρονια ανιατη αρωστια σου.
¨Φευγιτικιαση¨.(αψογη νεολεξια).
Αλλωστε απο αυτη πασχουμε ολοι μας!
Ακολουθησε τις συμβουλες τους.Ειναι δοκιμασμενη συνταγη!
Καλως ορισες στο φορουμ των φευγατων.......
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.371
Likes
6.868
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
ας τους τρελους στην τρελα τους
και έλα στην παρέα τους,,,

καλως ηρθες στα λημέρια μας
και ας καλοπεράσεις με τα λόγια μας

που γραφουμε καθημερινα εδώ
για τα ταξίδια που ο καθένας λέει "τ΄αγαπώ"
:clap::cool:
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Καλώς ήρθες φίλε.

Εμφανίζουμε όλοι τα ίδια συμπτώματα. Με κάλυψαν οι προηγούμενοι και φυσικά ο Δημήτρης με τη φευγιτικίαση, έγραψε. Ο όρος καθιερώνεται.

ΥΓ Η "φευγιτικίαση" αποτελεί ψυχική νόσο. Στη βιβλιογραφία συναντάται και ως "ταξιδευτικίαση". Τα συμπτώματα της νόσου είναι, τάσεις για συνεχώμενα ταξίδια σε όλους τους δυνατούς προορισμούς και συνεχής σχεδιασμός τους. Τα συμπτώματα επιτείνονται από τις συμπεριφορές του περίγυρου (πχ μα είναι δυνατό να πας Υεμένη, αυτοί είναι ζωσμένοι με κάτι μαχαίρια και μόλις κατέβεις από το αεροπλάνο θα σε αποκεφαλίσουν). Η θεραπεία απαιτεί πραγματοποίηση τεράστιου πλήθους ταξιδιών, ασταμάτητα. Οι έρευνες έδειξαν, ότι ενδιαμέσως των ταξιδιών, ανακούφιση επί των συμπτωμάτων έρχεται μόνο με το forum www.TravelStories.gr
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Καλώς ήρθες φίλε.

Εμφανίζουμε όλοι τα ίδια συμπτώματα. Με κάλυψαν οι προηγούμενοι και φυσικά ο Δημήτρης με τη φευγιτικίαση, έγραψε. Ο όρος καθιερώνεται.

ΥΓ Η "φευγιτικίαση" αποτελεί ψυχική νόσο. Στη βιβλιογραφία συναντάται και ως "ταξιδευτικίαση". Τα συμπτώματα της νόσου είναι, τάσεις για συνεχώμενα ταξίδια σε όλους τους δυνατούς προορισμούς και συνεχής σχεδιασμός τους. Τα συμπτώματα επιτείνονται από τις συμπεριφορές του περίγυρου (πχ μα είναι δυνατό να πας Υεμένη, αυτοί είναι ζωσμένοι με κάτι μαχαίρια και μόλις κατέβεις από το αεροπλάνο θα σε αποκεφαλίσουν). Η θεραπεία απαιτεί πραγματοποίηση τεράστιου πλήθους ταξιδιών, ασταμάτητα. Οι έρευνες έδειξαν, ότι ενδιαμέσως των ταξιδιών, ανακούφιση επί των συμπτωμάτων έρχεται μόνο με το forum www.TravelStories.gr
Ωραίο φάρμακο:clap::haha:.Παρενέργειες έχει;
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Καλώς ήρθες στην παρέα

Μια προειδοποίηση από μένα .
Στο συγκεκριμένο forum μην ευελπιστείς να θεραπευτείς
Η αρρώστια είναι ανίατη,όσο για τη θεραπεία θα σου πω απλά
ότι εθίζεσαι όλο και περισσότερο.

Παρόλα αυτά σου εύχομαι να περάσεις καλά μαζί μας:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.808
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom