Γερμανία Ιρλανδία Για λιγες ωρες στο μοναχο+infos για ιρλανδια.

monter

Member
Μηνύματα
130
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΓΛΑΣΚΩΒΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ-Ν.ΖΗΛΑΝΔ
Στο ταξιδι μου προς το salzburg για το euro το καλοκαιρι θα παω μεσο μοναχου με τραινο.
απο το αεροδρομιο του μοναχου για να παω μια βολτα στην πολη ειναι ευκολο η θα χαθω?

οτι πληροφορειες εχετε για το τι να δω και πως να παω, τις λιγες ωρες που θα εχω στην διαθεση μου μεχρι να παρω το τραινο για salzburg, ας με ενημερωσει.

Επισης οτι πληροφορειες εχετε για ιρλανδια επισης δεκτες.
 

travelgeek

Member
Μηνύματα
33
Likes
1
Θα πάρεις από το αεροδρόμιο το τρένο S1 για Hauptbahnhof που είναι ο κεντρικός σταθμός από όπου θα πάρεις μετά και το τρένο για Salzburg. Από τον κεντρικό σταθμό μπορείς να πας και με τα πόδια στην παλιά πόλη και το Marienplatz. Μην περιμένεις κάνα μεγάλο ταξίδι, κάπου 2 ώρες νομίζω είναι από το Μόναχο για Salzburg με το τρένο, και μπορεί να λέω και πολύ.
 

monter

Member
Μηνύματα
130
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΓΛΑΣΚΩΒΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ-Ν.ΖΗΛΑΝΔ
ωραιος ο travelgeek ...ευχαριστω για τα infos. θα τα πουμε στην πολη του salzbourg για μπυρες φιεστες και λουκανικα διπλα στο ποταμι..
με το τραινο ειναι 2 με 2 μιση ωρες. και καπου 27 euro η μια διαδρομη.
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Εκτός από την βόλτα στο κέντρο του Μονάχου, είναι καλό να μπεις έστω και για λίγη ώρα στο μουσείο Φυσικής Ιστορίας. Είναι μέσα στο κέντρο και θα σε εντυπωσιάσει.
Η Marienplatz, που πολύ σωστά την ανέφερε ο travelgeek, είναι η καρδιά της πόλης.
 

travelgeek

Member
Μηνύματα
33
Likes
1
Και εάν σου περισσεύει χρόνος να πας σε ένα από τα γιγάντια Biergarten! Είναι οι μπιραρίες που κάθεσαι στον κήπο και τον χειμώνα έχουν κάτι τεράστιες αίθουσες.
 

monter

Member
Μηνύματα
130
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΓΛΑΣΚΩΒΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ-Ν.ΖΗΛΑΝΔ
με φτιαξατε τωρα...μπραβο παιδια..σας ευχαριστω both...
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.870
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Αν βρεθείς στο Μοναχο για λίγες ώρες εχω να σου κάνω τις εξής προτάσεις:

---επίσκεψη βολτα στο Ολυμπιακό Πάρκο, με προτιμηση τον Ολυμπιακό πύργο και την τρομερη θεα πανω απο ολο το Μοναχο και βόλτα στο Ολυμπιακο Στάδιο
http://www.olympiapark-muenchen.de/index.php?id=olympiapark&L=1

---επίσκεψη βόλτα στον κοσμο της ΒΜW που ειναι ακριβως διπλα απο το Ολυμπιακό Πάρκο,
http://www.bmw-welt.com/web/portal/...tp://www.bmw-welt.com/web/portal/en/home.html

--- μιας και μετα το Μόναχο θα πας να απολαύσεις ΕURO, δεν ειναι ασχημη ιδέα να απολαυσεις της Αλιάνζ Αρένα, το νέο γηπεδο διαμάντι της Μπάγιερν ΜΟνάχου
http://www.allianz-arena.de/en/arenatour/tour-information/

Ολοι οι παραπάνω προορισμοί ειναι πολυ ευκολα και γρήγορα προσβάσιμοι με το μετρο της πολης μεσα σε λιγα λεπτά...
Αν κατασταλάξεις καπου, εδω ειμαστε για περισσοτερες πληροφοριες!:cool:
 

monter

Member
Μηνύματα
130
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΓΛΑΣΚΩΒΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ-Ν.ΖΗΛΑΝΔ
νατος ο συνονοματος....γεματος επιλογες.....

μαλλον θα παω και στους 3 προορισμους.

δεν εχω κλεισει εισητηριο τραινου,θα κλεισω εκει οταν φτασω....οποτε εχς στην διαθεση μου οσο χρονο θελω.

8¨30 το πρωι ωρα μοναχου θα ειμαι εκει...οποτε εχω ωρες να ξοδεψω.
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Το μουσείο που αναφέρομαι είναι το http://www.deutsches-museum.de/en
Μπες στη σελίδα και δες
Καλά να περάσεις
Πιες και μια μπύρα για μας
 

konv

Member
Μηνύματα
75
Likes
7
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ όλους.
Θα καθήσω Μόναχο 1 εβδομάδα και σίγουρα σε ότι μου έχετε προτείνει θα πάω.
Τώρα ψάχνω για ξενοδοχείο από www.booking.com βέβαια κάπου στο κέντρο, οικονομικό και όσο καλό γίνεται. Αν έχετε επίσης προτάσεις καλοδεχούμενες...
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Καλησπέρα σε όλους!
Στις 16 του Δεκέμβρη πετάω με Lufthansa για Κρακοβία μέσω Μονάχου. Στο Μόναχο θα έχουμε ανάμεσα στις πτήσεις περίπου 6h30΄ . Δεν έχω πάει ποτέ και ξέρω οτι ο χρόνος που έχω είναι ελάχιστος. Από το να περιμένω όμως στο αεροδρόμιο καλύτερα μια μικρή βόλτα και μια μπύρα στην πόλη. Σκέφτομαι αν μπορώ να βγω έχοντας δώσει τις αποσκευές από Αθήνα κατευθείαν για Κρακοβία και αν προλαβαίνω. Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.867
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom