Αυστρία Γερμανία Ελβετία Ιταλία Για μια βόλτα γύρω από τις Άλπεις τώρα τι ταξιδιωτικό να γράψεις ?? Ακόμα δεν το έχω

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
manelaki, ναι γυναίκα είμαι και θα ήθελα πάρα πολύ να είχα μηχανή αλλά, δυστυχώς, δεν ξέρω ούτε ποδήλατο :(
Είμαι απλά συναναβάτης (προς το παρόν τουλάχιστον) :D
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Ε ναι ! την ημερα λέω.:)
...η διήγηση σου (μέχρι να σε πιάσω με ζόρισες) και περισσότερο το ίδιο το ταξίδι, δείχνει σεβασμό και αγάπη για τη ζωή. Να είσαι καλά εσύ και οι γύρω σου και να χαίρεστε...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Υπεροχος τροπος αφηγησης, αναδεικνυονται οι εικονες πιο εντονα.
 

pepes1gr

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Υγεία να έχουμε και λεφτά
Φίλε μου πάρα πολύ ωραία η αφήγηση σου.Τοπία τρομερά (πέρασα μερικά από αυτά) και να είμαστε καλά του χρόνου ή αργότερα θα ξανακάνω την κίνηση αυτή.Για το μόνιμο χαμόγελο που λες έχω 1.5 χρόνο και δεν μπορώ να το βγάλω από πάνω μου.
Πάντα όρθιος και καλά χιλιόμετρα με ασφάλεια.
 

gone

Member
Μηνύματα
110
Likes
28
Αγαπητέ tai, ευχαριστούμε για το χρόνο που διέθεσες για να μας μεταφέρεις τις ωραίες εντυπώσεις σου.Σχεδιάζω να κάνω αυτό το ταξίδι, με αυτοκίνητο, το επόμενο καλοκαίρι.Όταν θα σου είναι εύκολο θα με βοηθούσες αν έγραφες αποστάσεις σε χιλιόμετρα μεταξύ των διανυκτερεύσεων και τι χρόνο χρειάσθηκες με τις στάσεις που έκανες.Τέλος αν θα ξαναέκανες την διαδρομή τι θα άλλαζες;Ευχαριστώ.
 

tai

Member
Μηνύματα
290
Likes
87
Ταξίδι-Όνειρο
το τελος του δρομου
Αγαπητέ tai, ευχαριστούμε για το χρόνο που διέθεσες για να μας μεταφέρεις τις ωραίες εντυπώσεις σου.Σχεδιάζω να κάνω αυτό το ταξίδι, με αυτοκίνητο, το επόμενο καλοκαίρι.Όταν θα σου είναι εύκολο θα με βοηθούσες αν έγραφες αποστάσεις σε χιλιόμετρα μεταξύ των διανυκτερεύσεων και τι χρόνο χρειάσθηκες με τις στάσεις που έκανες.Τέλος αν θα ξαναέκανες την διαδρομή τι θα άλλαζες;Ευχαριστώ.
λοιπόν
Για αποστάσεις με χλμ ειναι πιο εύκολο να το δεις στο google maps Meine gespeicherten Standorte - Google Maps

Το πιο σημαντικό δεν ειναι τα χλμ αλλά η ώρα που θα κάνεις ανάμεσα απο τα σημεία-στάσεις.

Το πόσα χλμ θα κάνεις, εξαρτάται απο το πόσο χρόνο αντέχεις να οδηγάς, αλλά νομίζω οτι 3 με 4 ώρες σύνολο, είναι αρκετές ( συν της ωρες που θα φας για στάση-φωτογραφία-καφέ-βενζίνη)και θα μαζέψεις αρκετά χλμ καθημερινά, και να σου μένει χρόνος για αστικό τουρισμό.


Α! Και δεν θα άλλαζα τίποτα εκτός από το να πρόσθετα μερικές μέρες ακόμα για να ευχαριστηθώ περισσότερο της πόλεις.
Αν ειχα περισσότερη άδεια φυσικά

Αλλά

Όλα είναι μια ακόμα εμπειρία.


εδώ ειμαι για οτι ακόμα χρειαστείς (αλλες λεπτομεριες πχ)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.480
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πολύ χρήσιμες συμβουλές, ευχαριστούμε που τα μοιράζεσαι.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.091
Likes
23.850
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Πολύ ωραίος ο τρόπος που γράφεις.
Θαυμάσιες οι φωτογραφίες σου.
Εύχομαι καλά και ασφαλή ταξίδια πάντα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.727
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom