Για πείτε, σε ποσα μέρη βάλατε σημαίακι;

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Μονο στην ευρωπη εχει 111 και παιζει να μου ξεφυγε κανενα.....
Καλά δεν ισχυρίστηκε κανείς ότι η λίστα κατέχει την απόλυτη αλήθεια των ταξιδιωτικών, ότι είναι απόλυτα ισσοροπημένη ή ότι πρέπει οποισδήποτε κάποιος να την ακολουθήσει....ούτε φυσικά ότι είναι πιο ταξιδεμένος κάποιος που έχει πάει σε περισσότερα από ΑΥΤΑ τα μέρη. Πρώτος εγώ συνήθως χλευάζω τέτοιες λίστες όταν παρουσιάζονται ως απόλυτη αλήθεια.

Την ανέβασα εδω ως χαλαρό παιχνίδι για τη ρέλκα του δεκαπενταύγουστου και τίποτα παραπάνω. Πάντως είναι και μέτρο του που πάει ο μέσος ταξιδιώτης πάνω κάτω - και ναι, ο μέσος ταξιδιώτης πάει πολύ περισσότερο στην Ευρώπη παρά στον υπόλοιπο κόσμο.

Αυτό το site επιτρέπει σε οποιδήποτε να φτιάξει τη δική του item list και να τη δώσει στον κόσμο να κάνει το τεστ. Όποιος θέλει φτιάχνει μια λίστα με ότι κριτήρια θέλει - αυτή εδώ έχει την ιδιαιτερότητα ότι το τεστ το έχουν κάνει πάνω από 3 εκατομμύρια χρήστες, κι αυτό μόνο.

Μπορείτε να δοκιμάσετε κι άλλες λίστες, π.χ. εντελώς τυχαία ας διαλέξω μία:
http://www.listchallenges.com/cities-taver-has-visited-in-europe .
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
62/250 εχουμε πολυ δρόμο ακόμα....
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Καλά δεν ισχυρίστηκε κανείς ότι η λίστα κατέχει την απόλυτη αλήθεια των ταξιδιωτικών, ότι είναι απόλυτα ισσοροπημένη ή ότι πρέπει οποισδήποτε κάποιος να την ακολουθήσει....ούτε φυσικά ότι είναι πιο ταξιδεμένος κάποιος που έχει πάει σε περισσότερα από ΑΥΤΑ τα μέρη. Πρώτος εγώ συνήθως χλευάζω τέτοιες λίστες όταν παρουσιάζονται ως απόλυτη αλήθεια.

Την ανέβασα εδω ως χαλαρό παιχνίδι για τη ρέλκα του δεκαπενταύγουστου και τίποτα παραπάνω. Πάντως είναι και μέτρο του που πάει ο μέσος ταξιδιώτης πάνω κάτω - και ναι, ο μέσος ταξιδιώτης πάει πολύ περισσότερο στην Ευρώπη παρά στον υπόλοιπο κόσμο.

Αυτό το site επιτρέπει σε οποιδήποτε να φτιάξει τη δική του item list και να τη δώσει στον κόσμο να κάνει το τεστ. Όποιος θέλει φτιάχνει μια λίστα με ότι κριτήρια θέλει - αυτή εδώ έχει την ιδιαιτερότητα ότι το τεστ το έχουν κάνει πάνω από 3 εκατομμύρια χρήστες, κι αυτό μόνο.

Μπορείτε να δοκιμάσετε κι άλλες λίστες, π.χ. εντελώς τυχαία ας διαλέξω μία:
http://www.listchallenges.com/cities-taver-has-visited-in-europe .
ωραιες αυτες οι λιστες , 69 στις πολεις!
 
Last edited:

depy!!!

Member
Μηνύματα
730
Likes
1.851
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Με βανάκι στη Νορβηγία
Καλά δεν ισχυρίστηκε κανείς ότι η λίστα κατέχει την απόλυτη αλήθεια των ταξιδιωτικών, ότι είναι απόλυτα ισσοροπημένη ή ότι πρέπει οποισδήποτε κάποιος να την ακολουθήσει....ούτε φυσικά ότι είναι πιο ταξιδεμένος κάποιος που έχει πάει σε περισσότερα από αυτα τα μερη.
Μα ακριβως αυτο εννοουσα κι εγω. Καποιος μπορει νς εχει πιασει πολλα εχοντας παει μονο στην ευρωπη, ενω αλλοι πιο ταξιδευμενοι να εχουν λιγοτερα
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
54/250, 22%
Μενω μεταξεταστεα;;; :eek:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Τι να μου πείτε μικρά, ταπεινά ταξιδιωτάκια απ'τη ζωή σας! Έχω πάει σε 5 ( πέντε ) ναι καλά διαβάσατε -το ένα είναι η Ακρόπολη. Θα σας έλεγα και τα υπόλοιπα 4 ένα προς ένα αλλά αρκετά σας κόμπλαρα..
Το θέμα μπορεί να κλείσει εδώ..κανείς δεν περνάει το 2% σκορ μου!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Τι να μου πείτε μικρά, ταπεινά ταξιδιωτάκια απ'τη ζωή σας! Έχω πάει σε 5 ( πέντε ) ναι καλά διαβάσατε -το ένα είναι η Ακρόπολη. Θα σας έλεγα και τα υπόλοιπα 4 ένα προς ένα αλλά αρκετά σας κόμπλαρα..
Το θέμα μπορέι να κλείσει εδώ..κανείς δεν περνάει το 2% σκορ μου!
Δε με εκπλήσσει... ούτε παραλίες έχει η λίστα, ούτε κοκοφοίνικες :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom