Για σε όλους......

iro25

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ, ΚΕΝΥΑ
Καλησπέρα σε όλους....
Ανακάλυψα το site χτες εντελώς τυχαία και πραγμάτικά χαιρομαι πολύ που υπάρχει, ήταν ότι ακριβώς έψαχνα....
Γενικά μου αρέσει πάρα πολύ να ταξιδέυω...
Από μικρή με τους γονείς μου πέρναμε το αμάξι κι όπυ μας βγάλει, οπότε έχω γυρίσει ένα πολύ μεγάλο κομμάιτ της ηπειρώτικής Ελλάδας
εκτός από Θράκη, αρκετά νησιά αλλά ιδιαίτερα ειμαι fan του βουνού και τον δραστηριοτήτων, ιππασία, rafting, Πεζοπορια, εκδρομές με 4Χ4
κ.α.
Οπότε όπου ραχούλα και χαρα....
Εξωτερικό πηγα για πρώτη φορά στα 18 μου σε έναν φίλο μου στην Κύπρο.
Στην συνέχεια στην Ουαλία (το μικρό σπίτι στο λιβάδι) για 10 μέρες σε μια φιλη που σπόυδαζε και για λίγες μέρες και στο Λονδίνο.
Τα τελευταία δύο χρόνια για λόγγους δουλειάς (αλλά συνδυάζοντας και διασκέδαση) έχω παέι πολλές φορές Ιταλία
(Μιλάνο, Λίμνες Κόμο,Λεκο και Ντ'ιζέο, Φλωρεντία, Ασσίσι,Περούτζια,Ρώμη,Βατικανό) και Γαλλία (Παρίσι και σε επαρχία ανάμεσα Λυόν και
Γενεύη).
Τώρα πάλι για λόγους δουλειάς θα παώ τον επόμενο μήνα Παρίσι και τον Γενάρη Βερόνα (ιταλία).
Το καλό είναι ότι στα ταξίδια παρόλο που είναι για δουλεία, πάμε με τον πατέρα μου και συνδυάζουμε πάντα να κάνουμε ένα μινι road
trip....
Τον Δεκέμβρη αποφάσισα να κάνω δώρο στο αγόρι μου ένα τετραήμερο στην Αυστρία αλλα ακόμα δεν ξέρω που να μείνω Βιέννη ή
Σάλζμπουργκ?
Σίγουρα θα νοικιάσω αμάξι γιατί θέλω αν κάνω εκδρομή και στην επαρχία της Αυστριάς... όποτε σε όποιο και να μείνω το άλλο θα το
επισκευτώ σίγουρα.
Άν έχει πάει κάποιος θα ήθελα πραγματικά την γνώμη του...
Επίσης σκοπέυω μέσα στον επόμενο χρόνο να πάω για σαφάρι Κενυα (Ελπίζω να τα καταφέρω.........)
Το ταξίδι που ονειρέυομαι εκτός από το σαφάρι είναι ταξίδι στην Αμερική: Βενεζουέλα, Μεξικό, Περού , Ουρουγουάη....)
Αχχχχχχ......................
Ελπίζω να μη σας ζάλισα....
ΝΑ στε όλοι καλα.........:rolleyes:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
:welcome: στην παρεα :hug: iro25 , ωραια ξεκινησεs τα ταξιδια σου , εντυπωσιακη η συνεχεια με την Κενυα , αλλα μεταξυ μαs αυτο το Βενεζουελα , Περου , Ουρουγουαη και κυριωs το Μεξικο , ειναι ολα τα λεφτα :clap:.
Ευχομαι να τα πραγματοποιησειs ολα κι ακομα περισσοτερα.
 
Last edited by a moderator:

nikosnexus

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
puerto rico - miami
νεα μέλη

Καλημερα σε ολους !!! :D
Μόλις σήμερα ανακάλυψα το site τυχαία ψάχνοντας πληροφορίες για Βενεζουέλα και Αρούμπα .
Χάρηκα πάρα πολύ που υπάρχει ένα forum για να μπορούμε να ανταλλάσουμε πληροφορίες και απόψεις γι’αυτό που άλλοι εμείς αγαπάμε τα ταξίδια.
Να είστε όλοι καλά :clap:
 

iro25

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ, ΚΕΝΥΑ
Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.
Και συ nikosnexus καλως ήρθες..... :welcome:
 

mike

Member
Μηνύματα
79
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μόντρεαλ-Ν.Υόρκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Καλησπέρα σε όλους....

Ανακάλυψα το site χτες εντελώς τυχαία και πραγμάτικά χαιρομαι πολύ που υπάρχει, ήταν ότι ακριβώς έψαχνα....
Τον Δεκέμβρη αποφάσισα να κάνω δώρο στο αγόρι μου ένα τετραήμερο στην Αυστρία αλλα ακόμα δεν ξέρω που να μείνω Βιέννη ή
Σάλζμπουργκ?
Σίγουρα θα νοικιάσω αμάξι γιατί θέλω αν κάνω εκδρομή και στην επαρχία της Αυστριάς... όποτε σε όποιο και να μείνω το άλλο θα το
επισκευτώ σίγουρα.
Άν έχει πάει κάποιος θα ήθελα πραγματικά την γνώμη του...


Καταρχην καλως ηρθες :clap:,θα δεις και θα παθεις πλακα με ολα τα παιδια στο forum τα οποια ειναι εκληκτικα.Οσο για το ταξιδι στην Βιεννη εκει ειχα παει γαμηλιο και πραγματικα επαθα πλακα βεβαια η ωραιοτερη εποχη ειναι η ανοιξη να πας λογο πλουσιας βλαστησης και πρασινου.Αλλα και εγω χειμωνα πηγα, καταρχην εχει απιστευτα μουσεια, ενα τρομερο ζωολογικο κηπο που θες κανα 4ωρο να τον γυρισεις, εχει πανεμορφα παλατια,και κατι που δυστηχως δεν το χα παρει χαμπαρι εγω, εχει σχεδον στο κεντρο της βιεννης σιδηρ.σταθμο που σε 2-2.30 περιπου σε παει στην πραγα. Οι αναμνησεις μου ειναι φανταστηκες.:)
 

mike

Member
Μηνύματα
79
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μόντρεαλ-Ν.Υόρκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Καλημερα σε ολους !!! :D
Γεια σου και σε εσενα φιλε, ομορφα,καλα, και με ωραιες εμπειριες ταξιδια να χεις.
Το ψευδονυμο σου εχει να κανει με το μηχανακι σου(nexus);
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βραζιλία
:welcome:στα νεα μελη ιro25 και nikosnexus.:)
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βραζιλία
Τον Δεκέμβρη αποφάσισα να κάνω δώρο στο αγόρι μου ένα τετραήμερο στην Αυστρία αλλα ακόμα δεν ξέρω που να μείνω Βιέννη ή
Σάλζμπουργκ?​
Θα μεινεις Βιεννη-Βιεννη-Βιεννη-Βιεννη-Βιεννη-Βιεννη-Βιεννη-Βιεννη-Βιεννη-Βιεννη................και αν δεν καταλαβες καλα εννοω Βιεννη!!!!!!!!:clap:
 

La Chica

Member
Μηνύματα
113
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Under Construction...
Ονειρεμένο Ταξίδι
AroundTheWorldIn80Days
Κι άλλοι viajeros στην παρέα...!
Bienvenidos λοιπόν και στους δυό σας!:D
Όποιος μιλάει για Λατινική Αμερική μες την καρδιά μου ένα πράγμα.....:)

xxx
*G*
 

iro25

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ, ΚΕΝΥΑ

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom