Μικρονησία Γνωρίζει κανείς τίποτα για τις νήσους Guam και Βόρειες Μαριάνες;

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Λοιπόν έψαξα λίγο καλύτερα για Okinawa και βρήκα αρκετά φθηνότερες πτήσεις με μια low cost αεροπορική, οπότε το είπα στους συνταξιδιώτες και ξετρελάθηκαν. Μάλλον εκεί θα πάμε.
Θα ήταν αδιακρισία να ρωτήσουμε με ποιά και πόσο;; Φθηνή πτήση Αθήνα - Okinawa??? Ακούω όλος προσοχή!!
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισραήλ, Ειρηνικός
Θα ήταν αδιακρισία να ρωτήσουμε με ποιά και πόσο;; Φθηνή πτήση Αθήνα - Okinawa??? Ακούω όλος προσοχή!!
Όχι Αθήνα-Okinawa, εξάλλου τα Αθήνα-Τόκυο τα έχω κλείσει ήδη με Turkish 600 ευρώ εδώ και 4 μήνες. Από Τόκυο (Haneda) πάει η Skymark με τιμές που κυμαίνονται από 180 - 270 ευρώ Okinawa. Λέω κυμαίνονται γιατι η εταιρία έχει ένα περίεργο σύστημα τιμολόγησης που βασίζεται πολύ στην ταχύτητα με την οποία κλείνεις το εισιτήριο, μια μέρα καθυστέρηση μπορεί να σου κοστίσει ακριβά :haha:
EDIT: Να τονίσω εδώ ότι μετά από αυτή την εταιρία η αμέσως "φθηνότερη" επιλογή πάει στα 600 ευρώ πήγαινε-έλα. Οι μεταφορές στην Ιαπωνία άλλωστε φημίζονται για την ακρίβειά τους (βλέπε τρένα αν δεν έχεις Japan Rail Pass)
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Δεν προτιμάτε να κινηθείτε με Rail pass???
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισραήλ, Ειρηνικός
Το Rail Pass είναι χρήσιμο μόνο στην ενδοχώρα. Η Okinawa δεν εξυπηρετείται ουσιαστικά. Με αεροπλάνο είναι η καλύτερη λύση για εκεί. Το Rail Pass θα το κλείσουμε για μια εβδομάδα για Κυότο και Τόκυο και τις άλλες μέρες θα είμαστε Okinawa. Αν μέναμε στην ενδοχώρα και πηγαίναμε προς Hiroshima θα βγάζαμε 2 εβδομάδων pass.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.553
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom