Γνώμες για το allabouthotels.com

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Έχει κλείσει κάποιος εισιτηρια από το συγκεκριμένο σαιτ, το βρήκα στο trivago και έχει αρκετα μεγαλη διαφορα από τα υπόλοιπα. Γνώμες;
 

giorgosn_s

Member
Μηνύματα
32
Likes
23
Εγώ είχα κλείσει πριν από ένα μήνα από εκεί για το Electra Palace στην Αθήνα γιατί το βρήκα φθηνότερα από αλλού. Δεν είχα πρόβλημα και πλήρωσα και με δόσεις.
 

konstantinosm

Member
Μηνύματα
21
Likes
0
Θα θελα κ εγω πληροφοριες αν μπορειτε γιατι θελω κι εγω να κλεισω ενα ξενοδοχειο για βουδαπεστη που το χω βρει 100 ευρω κατω απο αλλα site!!γιατι εχει καποιες ευκολιες οπως το να πληρωσεις με τραπεζικη καταθεση και μετα αν ακυρωσεις την κρατηση σου επιστρεφει πισω τα λεφτασε τραπεζικο λογαριασμο!Απλα το ψιλοσκεφτομαι γιατι δεν eχω ξανακουσει τη σελιδα!
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Θα θελα κ εγω πληροφοριες αν μπορειτε γιατι θελω κι εγω να κλεισω ενα ξενοδοχειο για βουδαπεστη που το χω βρει 100 ευρω κατω απο αλλα site!!γιατι εχει καποιες ευκολιες οπως το να πληρωσεις με τραπεζικη καταθεση και μετα αν ακυρωσεις την κρατηση σου επιστρεφει πισω τα λεφτασε τραπεζικο λογαριασμο!Απλα το ψιλοσκεφτομαι γιατι δεν eχω ξανακουσει τη σελιδα!
Εκλεισα και ολα μια χαρα, η χρεωση εγινε σε 2 δοσεις. Εγω παντως πληρωσα με πιστωτικη
 

Georgi1964

Member
Μηνύματα
122
Likes
53
Aπο οτι βλεπω εχει καλυτερες τιμες απο την booking.
Απλως εχει πιο λιγα ξενοδοχεια.Στο μελλον νομιζω θα καλυτερευσει.
 

konstantinosm

Member
Μηνύματα
21
Likes
0
Αρα θα επιχειρησω κι εγω να κανω την κρατηση!!ευχαριστω πολυ!!Μια ακομα ερωτηση!Οταν εκανες την κρατηση με την πιστωτικη στη ζητησαν και στο ξενοδοχειο;Γιατι δεν εχω πιστωτικη και θα την κανω την κρατηση απο αλλου την πιστωτικη αν χρειαστει!
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Αρα θα επιχειρησω κι εγω να κανω την κρατηση!!ευχαριστω πολυ!!Μια ακομα ερωτηση!Οταν εκανες την κρατηση με την πιστωτικη στη ζητησαν και στο ξενοδοχειο;Γιατι δεν εχω πιστωτικη και θα την κανω την κρατηση απο αλλου την πιστωτικη αν χρειαστει!
Οχι, είχε ήδη δρομολογηθεί η πληρωμή. Αλλα γενικά καλο ειναι να την έχεις την κάρτα. Πλέον μπορείς να κανείς και με χρεωστικες Visa, δν έχει διάφορα
 

giorgosn_s

Member
Μηνύματα
32
Likes
23
Οχι, είχε ήδη δρομολογηθεί η πληρωμή. Αλλα γενικά καλο ειναι να την έχεις την κάρτα. Πλέον μπορείς να κανείς και με χρεωστικες Visa, δν έχει διάφορα
Εγώ είχα κλείσει παλιότερα δωμάτιο στο Παρίσι από γραφείο που το δωμάτιο ήταν πληρωμένο στο σύνολο, αλλά ο τύπος στη reception μου ζήτησε την πιστωτική μου για εγγύηση. Δεν την χρέωσε αλλά ήθελε το νούμερό της για ασφάλεια.

Πλέον μπορείς να κανείς και με χρεωστικες Visa, δν έχει διάφορα
Όντως! Kαι με προπληρωμένη αλλά και με την κάρτα αναλήψεων μπορείς, αρκεί να γράφει visa!!
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Εγώ είχα κλείσει παλιότερα δωμάτιο στο Παρίσι από γραφείο που το δωμάτιο ήταν πληρωμένο στο σύνολο, αλλά ο τύπος στη reception μου ζήτησε την πιστωτική μου για εγγύηση. Δεν την χρέωσε αλλά ήθελε το νούμερό της για ασφάλεια.


Όντως! Kαι με προπληρωμένη αλλά και με την κάρτα αναλήψεων μπορείς, αρκεί να γράφει visa!!
Οντως πολλα ξενοδοχεια την ζητανε σαν εγγυηση, για αυτο καλο ειναι να εχουμε μαζι την καρτα

Οι προπληρωμενες ειναι η μεγαλυτερη απατη, καλυτερα ανοιγεις ενα λογαριασμο, σου βγαζουν εκεινη τη στιγμη Visa και μετα πας βαζεις στο ΑΤΜ οσα λεφτα θες για να κλεισεις ξενοδοχειο ή εισιτηρια ;) . Με την προπληρωμενη πληρωνεις καθε φορα προμηθεια...
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.110
Likes
24.109
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Εγώ είχα κλείσει παλιότερα δωμάτιο στο Παρίσι από γραφείο που το δωμάτιο ήταν πληρωμένο στο σύνολο, αλλά ο τύπος στη reception μου ζήτησε την πιστωτική μου για εγγύηση. Δεν την χρέωσε αλλά ήθελε το νούμερό της για ασφάλεια.
Το Μάιο που πήγα στο Παρίσι μου ζήτησαν κι εμένα την πιστωτική για εγγύηση. Μου δεύσμευσαν 250 ευρώ αλλά μου τα αποδέσμευσαν την ημέρα που έφευγα.
 

konstantinosm

Member
Μηνύματα
21
Likes
0
Παντως οσα ταξιδια εχω κανει παντα εκανα κρατηση με την πιστωτικη του πατερα μου επειδη δεν εχω εγω και ευτυχως ποτε δεν μου εχουν ζητησει πιστωτικη σε κανενα ξενοδοχειο!!Εκανα την κρατηση με την πιστωτικη και απλα πληρωνα στο ξενοδοχειο με μετρητα!Τα εκλεινα απο το booking.com και δεν ειχα ποτε θεμα!!Τελικα οσο για το ξενοδοχειο που ηθελα να κλεισω απο το allabouthotels.com ετυχε και πηγα σ ενα ταξιδιωτικο πρακτορειο και τους ρωτησα εκει και μου ειπαν την ιδια τιμη και απλα 3 μερες πριν το ταξιδι θα πρεπει να παω να πληρωσω το αντιτιμο στο πρακτορειο!μια χαρα δηλαδη δεν εδωσα ουτε λεφτα ουτε στοιχεια καποιας πιστωτικης!!αν και ειναι πρωτη φορα που κλεινω απο πρακτορειο ητανε μια χαρα βολικο ουτε πληρωσα τιποτα και ειχα και καλη τιμη!τοσα χρονια μονο απο το booking.com εκανα κρατησεις!
 

giorgosn_s

Member
Μηνύματα
32
Likes
23
Οι προπληρωμενες ειναι η μεγαλυτερη απατη, καλυτερα ανοιγεις ενα λογαριασμο, σου βγαζουν εκεινη τη στιγμη Visa και μετα πας βαζεις στο ΑΤΜ οσα λεφτα θες για να κλεισεις ξενοδοχειο ή εισιτηρια ;) . Με την προπληρωμενη πληρωνεις καθε φορα προμηθεια...
Σωστός!! Το καλύτερο είναι να χρησιμοποιείς μία Cashcard!

Εκανα την κρατηση με την πιστωτικη και απλα πληρωνα στο ξενοδοχειο με μετρητα!
Όταν κάνεις κράτηση στο booking τότε ο ξενοδόχος παίρνει ένα fax τα στοιχεία της κάρτας σου και σου δεσμεύει το ποσό αυτός (μου το έχουν πει φίλοι που νοικιάζουν δωμάτια στις Κυκλάδες μέσω booking). Εγώ έκανα κράτηση σε ένα ξενοδοχείο από booking με μία κάρτα που δεν είχε μέσα υπόλοιπο και με πήραν από το ξενοδοχείο την άλλη μέρα και μου είπαν ή να τους δώσω μία άλλη κάρτα ή να κάνω κατάθεση. Θέλω να πω ότι έτσι τα στοιχεία της κάρτας σου πάνε από εδώ και από εκεί με email και fax και δεν ξέρω αν είναι safe. Όχι ότι μπορεί να σε κλέψουν από το booking αλλά φαντάσου να πάει το fax με τα στοιχεία σου την ώρα που θα είναι κανένας άσχετος κοντά και τα πάρει... Τραβηγμένο αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Όταν όμως κάνω την πληρωμή online υπάρχει ασφάλεια και κωδικοποιήσεις. Τώρα θα μου πεις ότι τίποτα δεν είναι safe αλλά τουλάχιστον ισχύει το ότι "φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά". Επίσης, κάτι σχετικό με τις πιστωτικές κάρτες, όταν αγοράσω κάτι από ένα κατάστημα με κάρτα (χωρίς pin) το χαρτάκι που παίρνει ο ταμείας γράφει πάνω ολόκληρο τον αριθμό της κάρτας σου και ημ. λήξης και όνομα και ότι χρειάζεται για να την χρεώσει. Οπότε γενικά χρησιμοποιείτε cashcard που έχουν pin.

τοσα χρονια μονο απο το booking.com εκανα κρατησεις!
Ρε συ το booking σε πολλές περιπτώσεις είναι πιο ακριβό από τα άλλα. Και το allabouthotels.com που λέμε εδώ αλλά και το hotels.com και το venere.com έχουν πολύ καλές τιμές. Και πληρώνεις στο site κατευθείαν. Γιατί να πληρώνω παραπάνω;

Τελικα οσο για το ξενοδοχειο που ηθελα να κλεισω απο το allabouthotels.com ετυχε και πηγα σ ενα ταξιδιωτικο πρακτορειο και τους ρωτησα εκει και μου ειπαν την ιδια τιμη και απλα 3 μερες πριν το ταξιδι θα πρεπει να παω να πληρωσω το αντιτιμο στο πρακτορειο!μια χαρα δηλαδη δεν εδωσα ουτε λεφτα ουτε στοιχεια καποιας πιστωτικης!!
Μια χαρά και τα πρακτορεία τώρα τελευταία έχουν ρίξει και αυτά τις τιμές τους λόγω του ανταγωνισμού του internet οπότε κάνεις τρελό παζάρι εκεί!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom