Γυρίζει τρέχοντας τον κόσμο

micmic

Member
Μηνύματα
178
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βotswana
Ταξίδι-Όνειρο
Trans-African Highways
Εγώ υποκλίνομαι στους δρομείς υπεραποστάσεων, τους θεωρώ ίσως τους σπουδαιότερους αθλητές - με πρώτο τον Γιάννη Κούρο. Αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση υποκλίνομαι και στη σύζυγο του συγκεκριμένου δρομέα, που τον ακολουθεί κάθε μέρα για 10-12 ώρες μέσα σ'ένα αυτοκίνητο κινούμενο με 10 χαω. Νομίζω ότι δε θα μπορούσα να αντέξω κάτι παρόμοιο χωρίς λοβοτομή. Εκτός αν πηγαίνει 20-30 χιλιόμετρα παρακάτω και πίνει το καφεδάκι της ή κάνει τα ψώνια της μέχρι να φτάσει ο ταλαίπωρος.
 

MARCANGELO

Member
Μηνύματα
142
Likes
83
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ιαπωνία πακέτοοο...
Kι εγώ πρόσεξα πως γυαλίζει το μάτι του, βρα μπας και τον ποτίσανε τίποτα γαλλικές σαμπάνιες κι ανακοίνωσε ότι ανακοίνωσε.....
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Εγώ υποκλίνομαι στους δρομείς υπεραποστάσεων, τους θεωρώ ίσως τους σπουδαιότερους αθλητές - με πρώτο τον Γιάννη Κούρο. Αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση υποκλίνομαι και στη σύζυγο του συγκεκριμένου δρομέα, που τον ακολουθεί κάθε μέρα για 10-12 ώρες μέσα σ'ένα αυτοκίνητο κινούμενο με 10 χαω. Νομίζω ότι δε θα μπορούσα να αντέξω κάτι παρόμοιο χωρίς λοβοτομή. Εκτός αν πηγαίνει 20-30 χιλιόμετρα παρακάτω και πίνει το καφεδάκι της ή κάνει τα ψώνια της μέχρι να φτάσει ο ταλαίπωρος.
Εγω δε μπορω να καταλαβω πως γινεται ενας ανθρωπος καθε ημερα επι μηνες και χρονια να τρεχει δεκα δωδεκα ωρες την ημερα: "Και την Κυριακή, κατέρριψε το ρεκόρ της μεγαλύτερης απόστασης που έχει διανύσει κανείς μέσα σε έναν χρόνο χωρίς ημέρες ανάπαυσης, το ρεκόρ των 22.581,09 χλμ. του Ινδού Τίρτα Κουμάρ Φάνι."
Τιποτε αλλο εκτος απο το τρεξιμο δεν εχει να κανει; Φιλους, παιδια, σχεσεις στις οποιες θα ηθελε να τους αφιερωσει καποιον χρονο; Με τρομαζει τοση αφιοσιωση σε εναν σκοπο που παρεχει ικανοποιηση μονο στον ιδιο. Μου φαινεται ακραια εγωιστικο.
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Ελλαδα ηρθε?
Ρωταω γιατι και ενας ποδηλατης που γυρναγε τον κοσμο με το ποδηλατο,

σταματησε για παντα στη Βαρυπομπη.
 

xitogeo

Member
Μηνύματα
27
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αφρικη
Ελλαδα ηρθε?
Ρωταω γιατι και ενας ποδηλατης που γυρναγε τον κοσμο με το ποδηλατο,

σταματησε για παντα στη Βαρυπομπη.
να των ξεκανουμε και αυτον?? για το ποδηλατη το ακουσα και εγβ
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.373
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom