Ισλανδία Γύρος του πιο εξωπραγματικού νησιού της υφηλείου

Μηνύματα
116
Likes
980
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαγαδασκάρη
Αυτό ήθελα να γράψω κι εγώ!
@Γιαννης Σαρτο στις ιστορίες σου απολαμβάνω πάντα το τελευταίο μέρος με τις εντυπώσεις και τις αναλύσεις. Αυτήν εδώ δεν προλάβαινα να τη διαβάσω όπως έπρεπε, οπότε μετά την άχαστη Bjork έκανα scroll down να διαβάσω τουλάχιστον το τέλος.:)
Σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι τα ταξίδια και η προσπάθεια μου να περιγράψω τα όσα υπέροχα είδα να συμβάλλουν στο να γράφω και κάτι της προκοπής. Απίστευτη όντως η bjork και να φανταστείς ότι υπάρχουν πολλοί εικοδάρηδες σήμερα που ούτε ξέρουν ποια είναι και πρέπει να τους κάνεις εισαγωγή στο topic:confused:
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
ωραιο ταξιδι μπραβο που πηγες δυο φορες.. ευχομαι και εγω να ξαναπαω και συντομα....
λοιπον γυρισα και εγω τη Παρασκευη απο ενα ταξιδι στη χωρα αυτη..θα συμφωνησω στα περισσοτερα απο τα λεγομενα σου , να συμπληρωσω οτι αν και πολυ κοσμο δεν ειδα στη επαρχια , στο Ρεκιαβικ οντως μια μη φιλικη σταση των ισλανδων πλαναται παντου.. αν και ειχα πολλα απροοπτα στο ταξιδι και πολλες προσδοκιες και ανυσυχιες συναμα.. θα πω τουτο ομως.. υπηρεσιες πανακριβες,φαγητο πανακριβο αλλα οπου και αν εφαγα εμεινα ικανοποιημενη..στο Ηusavik hresso, στο Sker Restaurant στο Ολασφικ Pakkhusidστο Ηοφν στο Ρεκιαβιβικ εφαγα πορτα γιατι πηγα αργα και τη δευτερη φορα βρηκα μονο ενα μαγαζι που σερβιρει μονο σουπα μεσα στο ψωμι..αλλα απο την πεινα μου νοστιμη μου φανηκε κ;αι αυτη...
ειχε πολυ κρυο πολυ αερα τοσο που καποιοι καταρακτες πηγαιναν αναποδα τα νερα......προς τα πανω...που να στησεις τριποδο που να βγαλεις φωτογραφιες...............ο καιρος αλλαζει τα παντα..
 
Μηνύματα
116
Likes
980
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαγαδασκάρη
ωραιο ταξιδι μπραβο που πηγες δυο φορες.. ευχομαι και εγω να ξαναπαω και συντομα....
λοιπον γυρισα και εγω τη Παρασκευη απο ενα ταξιδι στη χωρα αυτη..θα συμφωνησω στα περισσοτερα απο τα λεγομενα σου , να συμπληρωσω οτι αν και πολυ κοσμο δεν ειδα στη επαρχια , στο Ρεκιαβικ οντως μια μη φιλικη σταση των ισλανδων πλαναται παντου.. αν και ειχα πολλα απροοπτα στο ταξιδι και πολλες προσδοκιες και ανυσυχιες συναμα.. θα πω τουτο ομως.. υπηρεσιες πανακριβες,φαγητο πανακριβο αλλα οπου και αν εφαγα εμεινα ικανοποιημενη..στο Ηusavik hresso, στο Sker Restaurant στο Ολασφικ Pakkhusidστο Ηοφν στο Ρεκιαβιβικ εφαγα πορτα γιατι πηγα αργα και τη δευτερη φορα βρηκα μονο ενα μαγαζι που σερβιρει μονο σουπα μεσα στο ψωμι..αλλα απο την πεινα μου νοστιμη μου φανηκε κ;αι αυτη...
ειχε πολυ κρυο πολυ αερα τοσο που καποιοι καταρακτες πηγαιναν αναποδα τα νερα......προς τα πανω...που να στησεις τριποδο που να βγαλεις φωτογραφιες...............ο καιρος αλλαζει τα παντα..
Συμφωνώ για τις τιμές . Δυστηχως στο θέμα του φαγητού δεν είχα την δίκη σου τύχη ... κάθε άλλο..να πω την αλήθεια δεν πήγα σε κανένα από τα εστιατόρια που ανέφερες όποτε ίσως έπρεπε να το ψάξω περισσότερο. Αυτά που επισκεφτήκαμε πάντως μας άφησαν αθλιες εντυπώσεις 🤢
 
Μηνύματα
116
Likes
980
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαγαδασκάρη
Γιάννη ότι και να πω είναι λίγο....Υπέροχη αφήγηση και ανυπέρβλητες φωτογραφίες.
Η "Καθημερινή"φιλοξένησε αυτή τη βδομάδα άρθρο σου για την Ισλανδία;
Σε ευχαριστώ Κωνσταντίνε! Η ερώτηση σου αποτελεί από μόνη της υπέρτατο κομπλιμέντο! Δυστηχώς δεν έχω τις διασυνδέσεις για μία τέτοια δημοσίευση στη Καθημερινή ή αλλού, αλλά θα ήταν πραγματικά ένα όνειρο που θα γινόταν πραγματικότητα αν ένα έντυπο μεγάλης κυκλοφορίας θεωρούσε άξιο έκδοσης οτιδήποτε γράψω τώρα ή στο μέλλον. Εν τέλει, όλοι μας όταν ταξιδεύουμε και ανακαλύπτουμε έναν τόπο που ερωτευόμαστε, θέλουμε να διαδώσουμε τα λαμπρά νέα!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.798
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom