Γερμανία ΔΡΕΣΔΗ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ Κ ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
Προσπαθω να σωσω οτι μπορω!!!μετα την φωτια που μας αναψε η skyeurope ,,σπαω το κεφαλι μου να κανω εναν συνδυασμο κ τελικα να καταφερω να πραγματοποιησω το ταξιδι μου!θα προσθεσω 2 μερουλες στην δρεσδη και θα ηθελα την βοηθεια της τελευταιας στιγμης.αν καποιος εχει παει θα παρακαλουσα να με ενημερωσει για ξενοδοχειο αλλα κ το τι να δω στην πολη.την συμπεριελαβα στο προγραμμα μου γιατι απο διαφορα μελη του φορουμ εχω ακουσει πολυ καλα λογια στο παρελθον.ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Εγώ είχα μείνει σε αυτό :
Booking.com: L Hotel Dresden Altstadt, Dresden, Germany - 471 Guest reviews. Book your hotel now! και μου άρεσε πολύ

Είναι καινούριο με άνετα και μοντέρνα δωμάτια και σε πολύ καλή τιμή.Βρίσκεται 10 λέπτά με τα πόδια από το ιστορικό κέντρο (η διαδρομή είναι πολύ ευχάριστη,περνάς διπλα από ένα όμορφο πάρκο με λιμνούλα).Γύρω από το ξενοδοχείο η περιοχή είναι αδιάφορη ,σε καμμιά περίπτωση επικίνδυνη.

Η ίδια η πόλη είναι ένα αξιοθέατο εμάς μας άρεσε παααρα πολύ και θέλουμε να ξαναπάμε μόλις μπορέσουμε.Τώρα, σίγουρα θα επισκεφθείς το Τσβίνγκερ.Εκεί στεγάζεται η "πινακοθήκή των παλαιών δασκάλων",μην τη χάσεις.....Εχει έργα του Ραφαήλ του Βατό(και άλλων που ξεχνάω τώρα) και εκεί βρίσκεται και η Κοιμωμένη Αφροδίτη του Τισιάνο καθώς και άλλα έργα του.
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Στη Δρεσδη βρισκονται τα περιφημα αγγελακια του Ραφαηλ, που αποτελουν τμημα ενος πινακα. Λιγο εξω αποτην πολη και απο την αλλη μερια του ποταμου (οχι απο τη μερια της οπερας) εχει ενα ωραιο παλατι. Τα μουσεια τους ειναι χαρμα, εχει υπεροχη συλλογη κινεζικων πορσελανων και μια αναπαρασταση σε μακετα της ζωης στην Ανατολη (νομιζω οτι ηταν και χρυση0. Πολυ κοντα στη Δρεσδη βρισκεται η Fraenkische Schweiz. Νομιζω εχουμε ξανααναφερθει σε αυτο στο φορουμ, ειναι τελεια εκει, μη το χασετε! Αντε, καλο ταξιδι!
 

gionik

Member
Μηνύματα
53
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλικές Αλπεις
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική,Αρκτικός κύκλος
Προσπαθω να σωσω οτι μπορω!!!μετα την φωτια που μας αναψε η skyeurope ,,σπαω το κεφαλι μου να κανω εναν συνδυασμο κ τελικα να καταφερω να πραγματοποιησω το ταξιδι μου!θα προσθεσω 2 μερουλες στην δρεσδη και θα ηθελα την βοηθεια της τελευταιας στιγμης.αν καποιος εχει παει θα παρακαλουσα να με ενημερωσει για ξενοδοχειο αλλα κ το τι να δω στην πολη.την συμπεριελαβα στο προγραμμα μου γιατι απο διαφορα μελη του φορουμ εχω ακουσει πολυ καλα λογια στο παρελθον.ευχαριστω εκ των προτερων!
μη το σκέφτεσαι καθόλου. Η πόλη είναι υπέροχη , πανέμορφη και έχει πολλά αξιοθέατα. Αν μπορείς και την μινιν
κρουαζιέρα στον Ελβα. Κατα τα άλλα επικροτώ όσα προαναφέρθηκαν
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.000
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom