Κροατία Μαυροβούνιο Δαλματικές Ακτές by car

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
ωραια και περιπετειωδης η ιστορια σου..

αν και θελω παρα πολυ να παω δαλματικες ακτες δεν ξερω αν θα το εκανα..δεν θα αντεχα τοση ωρα οδηγησης και με τετοιες συνθηκες..

συμπερασμα..ενα τετοιο εγχειρημα θελει πολυ καλη οργανωση και κατα τη γνωμη μου μεγαλυτερη παρεα..
 

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Καλημερααα, φανταστικη ιστορια μου εδωσες το ερεθισμα να αρχισω να ψαχνομαι για Κροατια.
Αν μπορει να βοηθησει καποιος σε αυτο θα το εκτιμουσα δεοντως, δεδομενου οτι θα ξεκινησουμε οδικως οχι απο Ελλαδα αλλα απο Γερμανια.
Εχει πραγματοποιησει καποιος την αναλογη διαδρομη, χρειαζεται πρασινη καρτα αυτοκινητου, καποιο αυτοκολητο, οποιαδηποτε πληροφορια θα ηταν χρησιμη.
Επισης ποιες περιοχες προτεινεται να επισκεφθουμε, προτιμουμε κυριως τις παραθαλλασιες ωστε να κανουμε και τα μπανακια μας.
Απο αξιοθεατα, ξενοδοχεια, τιμες κλπ;
Σκεφτομαστε για Αυγουστο, τι λετε ειναι καλη περιοδος;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλημερααα, φανταστικη ιστορια μου εδωσες το ερεθισμα να αρχισω να ψαχνομαι για Κροατια.
Αν μπορει να βοηθησει καποιος σε αυτο θα το εκτιμουσα δεοντως, δεδομενου οτι θα ξεκινησουμε οδικως οχι απο Ελλαδα αλλα απο Γερμανια.
Εχει πραγματοποιησει καποιος την αναλογη διαδρομη, χρειαζεται πρασινη καρτα αυτοκινητου, καποιο αυτοκολητο, οποιαδηποτε πληροφορια θα ηταν χρησιμη.
Επισης ποιες περιοχες προτεινεται να επισκεφθουμε, προτιμουμε κυριως τις παραθαλλασιες ωστε να κανουμε και τα μπανακια μας.
Απο αξιοθεατα, ξενοδοχεια, τιμες κλπ;
Σκεφτομαστε για Αυγουστο, τι λετε ειναι καλη περιοδος;
Για πόσες μέρες σκέφτεστε; Τον Αύγουστο να είστε προετοιμασμένοι για πολύ κόσμο παντού, κίνηση στην παραθαλάσσια διαδρομή, ψηλότερες τιμές στα ξενοδοχεία. Τα γνωστά.
 
Μηνύματα
33
Likes
102
Καλημερααα, φανταστικη ιστορια μου εδωσες το ερεθισμα να αρχισω να ψαχνομαι για Κροατια.
Αν μπορει να βοηθησει καποιος σε αυτο θα το εκτιμουσα δεοντως, δεδομενου οτι θα ξεκινησουμε οδικως οχι απο Ελλαδα αλλα απο Γερμανια.
Εχει πραγματοποιησει καποιος την αναλογη διαδρομη, χρειαζεται πρασινη καρτα αυτοκινητου, καποιο αυτοκολητο, οποιαδηποτε πληροφορια θα ηταν χρησιμη.
Επισης ποιες περιοχες προτεινεται να επισκεφθουμε, προτιμουμε κυριως τις παραθαλλασιες ωστε να κανουμε και τα μπανακια μας.
Απο αξιοθεατα, ξενοδοχεια, τιμες κλπ;
Σκεφτομαστε για Αυγουστο, τι λετε ειναι καλη περιοδος;
Εμείς πήγαμε τον Σεπτέμβρη (κάποια στιγμή θα γράψω αναλυτικά τις εντυπώσεις μας).Εμείς ταξιδευαμε από Ελλάδα οπότε για τη διαδρομή από Γερμανία δεν ξέρω να σ πω.Εμείς φτάσαμε μέχρι την περιοχή Mali Ston!έχει πολλά μικρά παραλιακά χωριουδάκια τριγύρω. Σίγουρα θα βρείτε κάπου να κάνετε κ μπάνιο αλλά εμείς οι παραλίες που βρήκαμε ήταν μεν πανέμορφες με καθαρά νερά αλλά πετρωδης.Θα σας πρότεινα κ μια κρουαζιέρα στα elafiti islands.Πάντως όλη η χώρα είναι τουριστική κ πανάκριβη.Ότι προσπαθήσαμε να επισκεφθούμε υπήρχε εισιτήριο και μάλιστα ακριβό ειδικά σε σύγκριση με άλλα αξιοθέατα σε άλλες χώρες.Πχ στο Λούβρο πληρωσα 13 ευρώ πριν 2 χρόνια κ εκεί για να ανέβεις στα τείχη του Ντουμπρόβνικ ήθελες 15!!έλεος!!Ειδικά εκεί θα σ πρότεινα να πάτε με αυτοκίνητο στο mount srdj όπου θα βρεις κ ενα υπέροχο καφέ και θα έχεις πιάτο όλη την πόλη κ την Αδριατική! !Εμείς μείναμε στην περιοχή mlini,περίπου 10 λεπτά από το κέντρο.Ότι άλλο θέλεις,ρώτα ελεύθερα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.705
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom