Δανία τον Σεπτέμβριο 2021

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Καλησπέρα σκέπτομαι, τώρα που από 13/9 η Δανία χαλαρώνει τους περιορισμούς, να κάνω ένα ταξίδι (με γκρουπ) στη Δανία (βγαίνει λίγο ακριβό το πακέτο αλλά μετά από όλα αυτά που περάσαμε χαλάλι....).

Οι ερωτήσεις που έχω να κάνω είναι οι εξής:
  1. Πώς είναι οι καιρικές συνθήκες τέλος Σεπτεμβρίου (τι ρούχα πρέπει να πάρω μαζί)?,
  2. Από ότι διαβάζω γενικά πρέπει να είναι ακριβή χώρα και στο Φαγητό, ισχύει?
  3. Οι τιμές στα Μουσεία και στα αξιοθέατα γενικά που κυμαίνονται?
Thanks
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.425
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
1. Χωρίς να θέλω να σε στενοχωρήσω μάλλον βροχερός και με ελαφρά ψυχρουλα. Πάρε φούτερ, λεπτά μαλλινάκια κ ομπρέλα βέβαια. Εγώ πήγα Ιούλιο και τις 4 από τις 6 ημέρες έβρεξε.
2. Ισχύει τα μάλα😑😏
3. Δεν θυμάμαι ακριβως, άλλα γενικά δεν ήταν, και αναφέρομαι συγκεκριμένα στην Κοπεγχάγη, περιεργως πολύ ακριβά (σε σύγκριση με την εστίαση). Αυτό παντως που θα ήθελα να σου πω είναι ότι εν τέλει δεν είναι και τοσα πολλά τα αξιοθέατα που θα χρειαστεί ή πρέπει οπωσδήποτε να πληρώσεις για να μπεις . Νομίζω με μια πρόχειρη αντιστοίχηση δανέζικη κορωνας με ευρώ, κάπου στα 10 ευρώ είχα πληρώσει για το κάστρο Rosenberg και πάνω κάτω τα ίδια στο μουσείο Louisiana
 
Last edited:

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Νομίζω πως δεν θα χαλαρώσει απλώς τους περιορισμούς αλλά θα τους άρει εντελώς, με εξαίρεση την είσοδο στη χώρα όπου θα χρειαστεί τεστ ή εμβόλιο.

Εξαρτάται κι από το χρώμα στο οποίο κατατάσσουν τη χώρα από την οποία προέρχεσαι.

Denmark Lifts All Coronavirus Restrictions Except Entry Rules

https://www.thelocal.dk/20210903/de...orange-in-updated-covid-19-travel-guidelines/

https://www.thelocal.dk/20210903/tr...hanges-sweden-to-yellow-in-latest-guidelines/

Καλά να περάσεις κι αν έχεις όρεξη να μας γράψεις τις εμπειρίες σου μετά.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.373
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom