Βέλγιο Γερμανία Δεκέμβριος 2023 Νυρεμβέργη ή Βρυξέλλες;

bellaGeo

Member
Μηνύματα
30
Likes
8
Ταξίδι-Όνειρο
singapore!
Καλησπέρα σας θέλω τα φώτα σας! Θέλω να κάνω ένα ταξίδι 4 ημερών με τον σύζυγο από Θεσσαλονίκη με Ryanair βρήκα αυτούς τους δυο προορισμούς πολύ σε οικονομικές τιμές .Ποιον μου προτείνετε να κλείσω ;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα σας θέλω τα φώτα σας! Θέλω να κάνω ένα ταξίδι 4 ημερών με τον σύζυγο από Θεσσαλονίκη με Ryanair βρήκα αυτούς τους δυο προορισμούς πολύ σε οικονομικές τιμές .Ποιον μου προτείνετε να κλείσω ;
Θα σου πρότεινα να κάνεις μια έρευνα πρώτα για διαμονή, μιας κι αυτό είναι το μεγάλο πλέον κόστος σε πολλά ταξίδια, κι αναλόγως να πράξεις.
Βέλγιο δεν έχω πάει, ωστόσο η Νυρεμβέργη είναι ονειρεμένος προορισμός για την περίοδο των εορτών και πιο πριν. ;)
 

Robert

Member
Μηνύματα
114
Likes
256
Επειδή είναι και περίεργη εποχή,Βρυξέλλες δεν θα πήγαινα.Ειδικά όταν βλέπω και συμβάντα όπως αυτό με τους Σουηδούς πριν λίγες μέρες.Οπότε Νυρεμβέργη.
 

kofidenia

Member
Μηνύματα
146
Likes
608
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία, Μέλανας Δρυμός
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλληνική Πολυνησία
Λένε ότι η Νυρεμβέργη είναι μαγική τις ημέρες των γιορτών !
 

Travelfox

Member
Μηνύματα
32
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες +
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνία-Γη του Πυρός
Επειδή είναι και περίεργη εποχή,Βρυξέλλες δεν θα πήγαινα.Ειδικά όταν βλέπω και συμβάντα όπως αυτό με τους Σουηδούς πριν λίγες μέρες.Οπότε Νυρεμβέργη.
Χαχαχαααα μη με αγχωνεις περισσότερο, φεύγω σε 20 μερες για Βρυξελλες!!!
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.423
Για μένα δεν υπάρχει (σημαντικός) λόγος ανησυχίας.
Και η Ελλάδα με τις γεωπολιτικες εξελίξεις κι επιλογές των τελευταίων ετών, δε θεωρείται ασφαλής χώρα και "ακίνδυνη".
Αυτό που ίσως θα με άγχωνε προσωπικά είναι μην κλείσει κανένα αεροδρόμιο εξαιτίας συμβάντος ή φάρσας (το δεύτερο στατιστικά πιο πιθανό / συχνό)
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Καλησπέρα σας θέλω τα φώτα σας! Θέλω να κάνω ένα ταξίδι 4 ημερών με τον σύζυγο από Θεσσαλονίκη με Ryanair βρήκα αυτούς τους δυο προορισμούς πολύ σε οικονομικές τιμές .Ποιον μου προτείνετε να κλείσω ;
κλείστε Νυρεμβέργη, 4 ημέρες δεν θα βαρεθείτε, έχει αρκετά πράγματα να δεις και πολύ εορταστική ατμόσφαιρα. Σε 15 λεπτά από το αεροδρόμιο είσαι κέντρο, και αρκετά οικονομικό ξενοδοχείο IBIS απέναντι από το σταθμό στο πεζόδρομο και καλό ταξίδι.
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
259
Likes
641
Καλησπέρα σας θέλω τα φώτα σας! Θέλω να κάνω ένα ταξίδι 4 ημερών με τον σύζυγο από Θεσσαλονίκη με Ryanair βρήκα αυτούς τους δυο προορισμούς πολύ σε οικονομικές τιμές .Ποιον μου προτείνετε να κλείσω ;
Νυρεμβέργη δεν έχω πάει. Βέλγιο είναι πολύ όμορφα τα Χριστούγεννα (όχι τόσο οι Βρυξέλλες, όσο η Γάνδη και η Μπρυζ που μπορείτε να πάτε εκδρομές - ή και να μείνετε εκεί-).
 

bellaGeo

Member
Μηνύματα
30
Likes
8
Ταξίδι-Όνειρο
singapore!
Θα σου πρότεινα να κάνεις μια έρευνα πρώτα για διαμονή, μιας κι αυτό είναι το μεγάλο πλέον κόστος σε πολλά ταξίδια, κι αναλόγως να πράξεις.
Βέλγιο δεν έχω πάει, ωστόσο η Νυρεμβέργη είναι ονειρεμένος προορισμός για την περίοδο των εορτών και πιο πριν. ;)
Προς τα εκεί κλείνω η αλήθεια είναι και επειδή έχω ζήσει στο Μόναχο μικρή έλεγα μήπως την μια μέρα πάω εκεί !

Επειδή είναι και περίεργη εποχή,Βρυξέλλες δεν θα πήγαινα.Ειδικά όταν βλέπω και συμβάντα όπως αυτό με τους Σουηδούς πριν λίγες μέρες.Οπότε Νυρεμβέργη.
Δεν έχετε άδικο Γερμανία και πάλι Γερμανία 😂😂😂
 

katerinouk

Member
Μηνύματα
11
Likes
73
Βρυξέλλες δεν έχω πάει αλλά η Νυρεμβέργη είναι όμορφη! Δεν την λένε τυχαία «πόλη των Χριστουγέννων». Ζει ο αδερφός μου εκει και πηγαίνω συχνα.Καλό είναι να κανείς μια έρευνα για ξενοδοχείο γιατί έχω ακουσει πως είναι τσιμπημένα την περίοδο που σε ενδιαφέρει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.903
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom