Σουηδία Δεκαήμερο στη φθινοπωρινή Σουηδία

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
νότια αφρική
Πολύ όμορφη αφήγηση και κατατοπιστική φιλενάς..έχεις ταλέντο κρυμμένο.Πάντα τέτοια ταξίδια και μεγαλύτερα:lol:
Σ'ευχαριστώ πολύ Λεωνίδα!:) Η ευχή αυτή είναι ό,τι καλύτερο! Σε 1 εβδομάδα αναχωρώ για Μιλάνο οπότε η ταξιδιωτική διάθεση είναι στο fool!
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στα πέντε σημεία της Γης
Πάντα μου αρέσουν οι ιστορίες σου γιατί χωρίς να κουράζεις, "χωράς" όλες τις χρήσιμες πληροφορίες για έναν ταξιδιώτη. Ειδικά όταν δεν έχει επισκεφθεί κάποια χώρα, καλή ώρα η Σουηδία για μένα, την γύρισα όλη μέσα από την αφήγησή σου και μου φάνηκε παιχνιδάκι.
Ευχαριστούμε pattyyy!
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
νότια αφρική
Twinkie σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα σχόλιά σου! Μάλλον επειδή δεν έχω ταξιδέψει πολύ έχω τη "ματιά" του νέου ταξιδιώτη και τον ενθουσιασμό του να μοιραστώ τις πληροφορίες, εντυπωσεις και εμπειρίες του ταξιδιού μου με μελλοντικούς ταξιδιώτες! Πάντως η Σουηδία είναι πολύ όμορφη χώρα με τοπία ξεχωριστής γοητείας και η Στοκχόλμη είναι μαγευτικά ποιοτική πόλη! Σου εύχομαι ο δρόμος να σε βγάλει προς τα εκεί σύντομα!:)
 

evgkabog

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
ρε παιδια ειμαι στη σουηδια εδω και 1 εβδομαδα για σπουδες και δε μπορω να βρω αυτη τη μπυραρια τη Tannan που ανεφερε στο αρχικο της ποστ η pattttttttyyyyyyyyyy
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
νότια αφρική
Λοιπόν, με μια μικρή αναζήτηση διαπιστώνω πως είχα κάνει ένα μικρό λαθάκι στο όνομα. Λέγεται Sjatte Tunnan (και όχι Tannan) και η οδός που βρίσκεται είναι η Stora Nygatan 43, αν θυμάμαι καλά στο δυτικό άκρο της παλιάς πόλης. Kαλή μπυροποσία!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Γλυκιά μου Πάττυ, φεύγω στη Σουηδία με την ιστορία σου εκτυπωμένη, σε ευχαριστώ για το εκπληκτικό αποτέλεσμα :)
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
νότια αφρική
fenia μου σε ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω να σου αρέσουν οι επιλογές! Είμαι σίγουρη πάντως ότι θα σε ενθουσίασει η Στοκχόλμη (καθότι κούκλα!). Ανυπομονώ για την ιστορία σου μετά!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
και εγώ διάβασα τη πανέμορφη ιστορία σου pattyyy και ενθουσιάστηκα τόσο,που λέμε με τη σύζυγο μου να πάμε για 26-30 κάπου προς τα εκεί.είμαστε μεταξύ Στοκχόλμης και Κοπενχάγης ή μάλλον όπου βρούμε καλύτερες πτήσεις απο Θεσ/νίκη.θα ήθελα να σε ρωτήσω πώς ήταν ο καιρός όταν πήγατε εσείς? βράδυαζε νωρίς?
βέβαια περιμένω και τη Φένια να γυρίσει για φρέσκιες πληροφορίες.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
και εγώ διάβασα τη πανέμορφη ιστορία σου pattyyy και ενθουσιάστηκα τόσο,που λέμε με τη σύζυγο μου να πάμε για 26-30 κάπου προς τα εκεί.είμαστε μεταξύ Στοκχόλμης και Κοπενχάγης ή μάλλον όπου βρούμε καλύτερες πτήσεις απο Θεσ/νίκη.θα ήθελα να σε ρωτήσω πώς ήταν ο καιρός όταν πήγατε εσείς? βράδυαζε νωρίς?
βέβαια περιμένω και τη Φένια να γυρίσει για φρέσκιες πληροφορίες.
Τζα ! Αρτι αφιχθείσα. Ο καιρός αυτές τις μέρες ήταν υπέροχος. Φθινοπωρινός δηλαδή. Τη νύχτα ήθελες μπουφάν χοντρό και μπλούζα, τη μέρα είχε λιακάδα και είσαι εντάξει με μια ζακετούλα. Βέβαια, φυσάει ενίοτε ένας περίεργος ψυχρός αέρας οπότε καλό είναι και το μπουφανάκι να το κρατάμε πάντα.
Έζησα ένα φανταστικό τριήμερο. Μάλλον θα σας γράψω και ιστορία γιατί αυτό που έζησα τελικά δεν έχει καμιά σχέση με τα υπόλοιπα ταξίδια που έχω κάνει.
Σας το προτείνω λοιπόν ανεπιφύλακτα. Βέβαια και η Κοπενχάγη είναι μελλοντικός προορισμός για μένα και μάλιστα του ιδίου βεληνεκούς. Ωστόσο, αν δεν έχετε πρόβλημα με τη low cost εταιρία, τολμήστε το :D
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
νότια αφρική
Φένια μου καλωσήρθες! Περιμένω ιστορία με αναλυτικές εντυπώσεις!:) Εμείς ταξιδέψαμε τέλη Οκτώβρη και ο καιρός καθώς και η ώρα που νύχτωνε ήταν αντίστοιχα του δικού μας χειμώνα (ας πούμε Δεκέμβρη!). Mάκη, σίγουρα θα σας μείνει αξέχαστο ένα ταξίδι στη Στοκχόλμη! Κανονίστε το!:)
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Kαλώς σας βρήκα,
να σε ευχαριστήσω για μια ακόμη φορά για τις πληροφορίες που δίνεις στην τόσο καλογραμμένη ιστορία σου. Να ξέρεις ότι σε σκεφτόμουν στα γραφικά καφέ που έπινα μοναχούλα τον καφέ μόκα μου διαβάζοντας σελίδες από την ιστορία σου και κρατώντας σημειώσεις :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.658
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom