Δεν θα ξαναπήγαινα ποτέ...../Θα ήθελα να ξαναπάω.....

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Σε ποιους προορισμούς δεν θα ξαναπηγαίνατε ΠΟΤΕ? Ποιοι σας απογοήτεψαν, σε ποιούς άλλα περιμένατε και άλλα βρήκατε? Και σε ποιούς θα θέλατε να πάτε ΑΚΟΜΗ μία φορά τουλάχιστον?
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Καλοκαιρινός προορισμός=
Δεν θα ξαναπήγαινα ποτέ Μαγιόρκα.
Θα ήθελα να ξαναπάω Κρήτη.
Χειμερινός προορισμός=
Δεν θα ξαναπήγαινα ποτέ Κωνσταντινούπολη.
Θα ήθελα να ξαναπάω Ρώμη.


 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Σε ποιους προορισμούς δεν θα ξαναπηγαίνατε ΠΟΤΕ? Ποιοι σας απογοήτεψαν, σε ποιούς άλλα περιμένατε και άλλα βρήκατε? Και σε ποιούς θα θέλατε να πάτε ΑΚΟΜΗ μία φορά τουλάχιστον?
Με απογοήτευσε η ακρίβεια του Παρισιού και τα μουσεία στην Πράγα αλλά θα ξαναπήγαινα 100 φορές όπως και στη Βιέννη, Κωνσταντινούπολη.Από Ελλάδα με έχει γοητεύσει η Λευκάδα!
 
Last edited by a moderator:

makisg

Member
Μηνύματα
4.725
Likes
14.865
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
η πόλη που με απογοήτευσε ήταν η Μπρατισλάβα.
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Καλοκαιρινός προορισμός=
Δεν θα ξαναπήγαινα ποτέ Μαγιόρκα.
Θα ήθελα να ξαναπάω Κρήτη.
Χειμερινός προορισμός=
Δεν θα ξαναπήγαινα ποτέ Κωνσταντινούπολη.
Θα ήθελα να ξαναπάω Ρώμη.

Συμφωνώ για τη Μαγιορκα και τη Ρώμη. Επίσης στη Μάλτα δεν θα ξαναπήγαινα, αλλα ευχαριστως θα έκανα ενα ταξιδάκι ακόμη Νέα Υόρκη, Παρίσι,Βουδαπέστη,Λονδίνο.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Ολα τα μερη που εχω παει,μου αρεσαν....δεν θελω να ξαναπαω στα ιδια,γιατι πρεπει να δω και αλλους προορισμους....και θα ηθελα να ξαναπαω στα ιδια μερη γιατι δεν προλαβα να τα χορτασω ;)....
 

turms

Member
Μηνύματα
2.073
Likes
2.836
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Δεν θα ξαναπηγαινα ποτε Βαρκελωνη. Θα ξαναπηγαινα ευχαριστως Μεξικο.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Συμφωνώ με @karfitsa. Ο κόσμος είναι τόσο αχανής και συνάμα ο χρόνος και τα χρήματα περιορισμένα. Για τον λόγο δεν είμαι ζεστός στο να πηγαίνω σε μέρη που έχω επισκεφτεί.
Θα ήθελα να ξαναπάω
  • Λονδίνο, διότι είναι απίθανο και στις 5,5 μέρες της παραμονής μου άφησα αρκετές εκκρεμότητες. Θα κανόνιζα χαλαρά μια πλήρη εκδρομή.
  • Βερολίνο, διότι ήταν το πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό και στα 6 βράδια που μείναμε προσπαθούσαμε να δούμε τα πάντα με αποτέλεσμα πολλές ατυχείς επιλογές. Κακά τα ψέμματα το Βερολίνο δεν ενδείκνυται για πρωτάρηδες. Ένα διήμερο θα το ήθελα.
  • Βαρσοβία, γιατί έμεινα μόνο μιάμιση μέρα και μου άρεσε αρκετά.
Ρώμη ίσως και να πήγαινα αν υπήρχε κάποια σημαντική συγκυρία, αλλά να κανονίσω ταξίδι για αυτή μόνο όχι. Το ίδιο σε μικρότερο βαθμό και για την Πόλη.
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.297
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Ολα τα μερη που εχω παει,μου αρεσαν....δεν θελω να ξαναπαω στα ιδια,γιατι πρεπει να δω και αλλους προορισμους....και θα ηθελα να ξαναπαω στα ιδια μερη γιατι δεν προλαβα να τα χορτασω ;)....
Συμφωνώ με @karfitsa. Ο κόσμος είναι τόσο αχανής και συνάμα ο χρόνος και τα χρήματα περιορισμένα. Για τον λόγο δεν είμαι ζεστός στο να πηγαίνω σε μέρη που έχω επισκεφτεί.
Θα ήθελα να ξαναπάω
  • Λονδίνο, διότι είναι απίθανο και στις 5,5 μέρες της παραμονής μου άφησα αρκετές εκκρεμότητες. Θα κανόνιζα χαλαρά μια πλήρη εκδρομή.
  • Βερολίνο, διότι ήταν το πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό και στα 6 βράδια που μείναμε προσπαθούσαμε να δούμε τα πάντα με αποτέλεσμα πολλές ατυχείς επιλογές. Κακά τα ψέμματα το Βερολίνο δεν ενδείκνυται για πρωτάρηδες. Ένα διήμερο θα το ήθελα.
  • Βαρσοβία, γιατί έμεινα μόνο μιάμιση μέρα και μου άρεσε αρκετά.
Ρώμη ίσως και να πήγαινα αν υπήρχε κάποια σημαντική συγκυρία, αλλά να κανονίσω ταξίδι για αυτή μόνο όχι. Το ίδιο σε μικρότερο βαθμό και για την Πόλη.
Με καλύψατε! Η γη είναι μεγάλη, η ζωή μικρή και δε λέει να ξαναπάω στο ίδιο μέρος δεύτερη φορά..Πολλά μέρη λάτρεψα και δεν τα χόρτασα όμως...Θα επέστρεφα με χαρά στη Βαρκελώνη, τη Λισαβόνα και την Τοσκάνη σίγουρα, ακόμη και για να ζήσω λίγα χρόνια... Δε θα ξαναπήγαινα στην Πράγα, στο Ελσίνκι, στο Μιλάνο, στην Κωνσταντινούπολη, στη Ζάκυνθο, στην Πάργα, στον Άγιο Αθανάσιο Πέλλας!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.521
Likes
7.773
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
δεν θα ξαναπηγαινα Μαλτα ..θα ξαναπηγαινα σε όλα τα αλλα μέρη...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.863
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom