Διάλεξε μέσω Facebook με ποιόν θέλεις να κάτσεις στο αεροπλάνο

katia1981

Member
Μηνύματα
93
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο - Δουβλίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Νορβηγικά φιορδ
Είναι η νεα υπηρεσία της KLM με τίτλο: meet and seat. Θα επιτρέπει στους επιβάτες κάθε πτήσης να τσεκάρουν το προφίλ των συνεπιβατών τους μέσω Facebook και Linkedin και με βάση αυτό να επιλέγουν που να καθήσουν.


Δεν είναι η πρώτη φορά που μια αεροπορική εταιρεία κάνει κάτι τέτοιο.
Η AirTroductions το 2006 υποσχόταν στους πελάτες της online γνωριμίες για εκείνους που ήταν τακτικοί.
Ωστόσο, μάλλον δεν είχε και πολλούς τακτικούς, αφού η εταιρεία έκλεισε..

Η Air Malaysia έχει υπηρεσία στο Facebook η οποία σου λέει αν συνταξιδεύεις με κάποιον γνωστό.

NewsIt
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Τ'ακούς taver????
Μόνο που δεν έχω facebook και δεν είμαι τακτικός της KLM (περιέργως δεν έχω πετάξει ποτέ)
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.720
Likes
11.417
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Αν και σιχαίνομαι την KLM, καλή φάση το παραπάνω! Μα είναι τόσο εκνευριστικό να βλέπεις μες στους επιβάτες ενδιαφέροντα άτομα και να σε βάζουν το 95% των φορών που ταξιδεύεις μόνος δίπλα σε ζευγάρια/οικογένειες (και κατά συνέπεια να βγάζεις όλο το ταξίδι στη μούγκα) ή σε περίεργους, stinky τύπους.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.591
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλό θα ήταν να μπορέσεις να αποφύγεις αυτούς που δε θες... Εγώ έχω ένα μεγάαααλο black list να δηλώσω...
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Μα είναι τόσο εκνευριστικό να βλέπεις μες στους επιβάτες ενδιαφέροντα άτομα και να σε βάζουν το 95% των φορών που ταξιδεύεις μόνος δίπλα σε ζευγάρια/οικογένειες (και κατά συνέπεια να βγάζεις όλο το ταξίδι στη μούγκα) ή σε περίεργους, stinky τύπους.
Σωστο. παντως μια φορα θυμαμαι ειμαστε 3 φιλοι και ειχαμε κατσει στις μεσαιες θεσεις, αλλα επειδη διπλα καθοταν μια μαμα με ενα μωρο με παρακαλεσε η αερσσυνοδος να παω να κατσω καπου αλλου που ειχε θεση για να ειμαστε πιο ανετα. Εγω στραβωσα γιατι το ταξιδι ηταν πολλες ωρες και θα ημουν μακρυα απο τη παρεα μου. Μολις ομως αντικρυσα τη πανεμορφη ξανθομαλουσα (Καλιφορνεζα οπως εμαθα αργοτερα) μου περασε. Περιτο να πω οτι οι κολλητοι μου ζητουσαν να αλλαξουμε θεσεις για να "ξεπιαστουν λιγουλακι". Αν εχεις τυχη καμια φορα...:xmas_lol:

Παντως με τη νεα αυτη υπηρεσια προβλεπω να γινεται συνωστισμος για να καθησουν διπλα σε αναλογες αιθεριες υπαρξεις.

Για να το σοβαρεψουμε λιγο, σιγουρα θα ειναι ευχαριστο να ξερεις οτι μπορεις να συνταξιδεψεις με καποιον συνφορουμιστα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.047
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Τ'ακούς taver????
Μόνο που δεν έχω facebook και δεν είμαι τακτικός της KLM (περιέργως δεν έχω πετάξει ποτέ)
Καιρός να φτιάξω ένα fake profile στο LinkedIn που να λέει πως είμαι οδοκαθαριστής στο Varanasi, και να βάλω μια φωτογραφία στο facebook που να μοιάζει με το δράκουλα...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.591
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα

Για να το σοβαρεψουμε λιγο, σιγουρα θα ειναι ευχαριστο να ξερεις οτι μπορεις να συνταξιδεψεις με καποιον συνφορουμιστα.


Ευχάριστο-δυσάρεστο...παίζει αυτό.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Καλό θα ήταν να μπορέσεις να αποφύγεις αυτούς που δε θες... Εγώ έχω ένα μεγάαααλο black list να δηλώσω...
χαχαχαχα... Σωστός!!! Κάποια φορά που γυρνούσα από ένα ταξίδι στην Κέρκυρα, κι ενώ έκανα check in πήρε το μάτι μου μια αντιπαθέστατη γνωστή μου κι έλεγα από μέσα μου: Όχι, ρε γμτ... έχει γούστο τώρα να καθόμαστε και δίπλα-δίπλα. Ε, φυσικά, μετά, όταν μπήκα και κατευθύνθηκα προς τη θέση μου, τη βρήκα να κάθεται στο διπλανό από μένα κάθισμα. Ευτυχώς που ταξίδευα με μια ξαδέρφη μου και έτσι το' παιξα αδιάφορη βάζοντας εκείνη να κάτσει δίπλα της:xmas_lol:
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Εγώ πάλι νομίζω πως τα παρακάναμε reality όλα. Για ποιο λόγο να ξέρει ο οποιοσδήποτε πότε και για που πετάω? Και γιατί αν κάποιος δεν ξεχωρίζει ας πούμε για την ομορφιά του να πρέπει να δέχεται ακόμα μια απόρριψη όταν δεν θα προτιμάει να κάθεται κανείς δίπλα του?? Χαζομάρες...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.047
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καιρός να φτιάξω ένα fake profile στο LinkedIn που να λέει πως είμαι οδοκαθαριστής στο Varanasi, και να βάλω μια φωτογραφία στο facebook που να μοιάζει με το δράκουλα...
Το ξανασκέφτηκα. Ακόμα καλύτερα, λέω να γράψω πως έχω και AIDS. Πάω στοίχημα ότι θα έχω συνέχεια την τριάδα όλη δική μου....
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Το ξανασκέφτηκα. Ακόμα καλύτερα, λέω να γράψω πως έχω και AIDS. Πάω στοίχημα ότι θα έχω συνέχεια την τριάδα όλη δική μου....
Γράψε και τις ειδικές απαιτήσεις σου για τα μενού και ό,τι συνεπάγεται από αυτά: π.χ. spicy έντομα και λοιπά συμπαθή "ζωντανά", ότι ρεύεσαι και π3ρδ3σαι και ροχαλίζεις με το στόμα ανοικτό... Ξέρεις εσύ! :xmas_cheesygrin:
Θ' αφήνουν κενές και τις μπροστινές και πισινές θέσεις!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.241
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom