Διάσημοι ή ήμι-διάσημοι συνταξιδιώτες

gkalla

Member
Μηνύματα
1.257
Likes
6.753
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Ο Θέμος πάντως συνελήφθει κάποια στιγμή στα σύνορα της Ελβετίας με κάποια μύρια στο πορτπαγκάζ. Από καρφωτή βέβαια καθώς είναι γνωστός ο ανύπαρκτος έλεγχος στα χερσαία σύνορα της χώρας.
Ο Βασιλακόπουλος θα μετέφερε τα «πράσινα» συναισθήματά του μόνο…;)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.676
Likes
50.532
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ο Θέμος πάντως συνελήφθει κάποια στιγμή στα σύνορα της Ελβετίας με κάποια μύρια στο πορτπαγκάζ. Από καρφωτή βέβαια καθώς είναι γνωστός ο ανύπαρκτος έλεγχος στα χερσαία σύνορα της χώρας.
Γιατί οι Αμερικανοί κάρφωσαν τον Θέμο;
Πάντως στη Ζυρίχη έμενε τα τελευταία χρόνια κι εκεί έκανε θεραπείες για τον καρκίνο και αποβίωσε.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Ο Θέμος πάντως συνελήφθει κάποια στιγμή στα σύνορα της Ελβετίας με κάποια μύρια στο πορτπαγκάζ. Από καρφωτή βέβαια καθώς είναι γνωστός ο ανύπαρκτος έλεγχος στα χερσαία σύνορα της χώρας.
Ο Βασιλακόπουλος θα μετέφερε τα «πράσινα» συναισθήματά του μόνο…;)
Πάντως και εμένα που είμαι ένας φτωχός εργάτης του συστήματος, με έχουν ξετινάξει στον έλεγχο. Κερατάδες. Είχα και κάτι σκόνες για κέικ παραγγελία από τη φίλη. Νόμιζαν ότι βρήκαν λαβράκι. Που να ήξεραν.
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
259
Likes
641
Τελευταία σε πτήση Αθήνα - Θεσσαλονίκη καθόταν δίπλα μας ο Σπαλιάρας.

Πολύ συμπαθητικός και ευγενικός!

Στην ουσία, πετούσα με τη φίλη μου για Μόναχο με ανταπόκριση στη Θεσσαλονίκη! Το αεροπλάνο Αθήνα-Θεσσαλονίκη άργησε πολύ να ξεκινήσει, οπότε ήταν σχεδόν σίγουρο πως χάναμε την ανταπόκριση.

Μέσα στον πανικό φωνάζαμε τις αεροσυνοδούς να δούμε αν μπορούν να ενημερώσουν κάπως στη Θεσσαλονίκη να μας περιμένουν αλλά η απάντηση ήταν πως δεν μπορούν να κάνουν κάτι. Το άκουσε ο Σπαλιάρας και άρχισε και τις παρακαλούσε να μιλήσουν στον πιλότο να ενημερώσει τη Θεσσαλονίκη. Τους έλεγε "κρίμα να χάσουν τα κορίτσια την ανταπόκρισή τους. Αφού μπορείτε να ενημερώσετε, γιατί δεν το κάνετε;" και μετά μας έδινε εμάς οδηγίες για το πως να βγούμε πιο γρήγορα από το αεροπλάνο και να πάμε στο gate για Μόναχο. Μάλιστα, μας κατέβασε τις βαλίτσες από τα ντουλαπάκια με το που προσγειωθήκαμε.

Δυστυχώς χάσαμε την ανταπόκριση αλλά πραγματικά είμαστε ευγνώμονες για την βοήθειά του.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.497
Likes
8.017
Τελευταία σε πτήση Αθήνα - Θεσσαλονίκη καθόταν δίπλα μας ο Σπαλιάρας.

Πολύ συμπαθητικός και ευγενικός!

Στην ουσία, πετούσα με τη φίλη μου για Μόναχο με ανταπόκριση στη Θεσσαλονίκη! Το αεροπλάνο Αθήνα-Θεσσαλονίκη άργησε πολύ να ξεκινήσει, οπότε ήταν σχεδόν σίγουρο πως χάναμε την ανταπόκριση.

Μέσα στον πανικό φωνάζαμε τις αεροσυνοδούς να δούμε αν μπορούν να ενημερώσουν κάπως στη Θεσσαλονίκη να μας περιμένουν αλλά η απάντηση ήταν πως δεν μπορούν να κάνουν κάτι. Το άκουσε ο Σπαλιάρας και άρχισε και τις παρακαλούσε να μιλήσουν στον πιλότο να ενημερώσει τη Θεσσαλονίκη. Τους έλεγε "κρίμα να χάσουν τα κορίτσια την ανταπόκρισή τους. Αφού μπορείτε να ενημερώσετε, γιατί δεν το κάνετε;" και μετά μας έδινε εμάς οδηγίες για το πως να βγούμε πιο γρήγορα από το αεροπλάνο και να πάμε στο gate για Μόναχο. Μάλιστα, μας κατέβασε τις βαλίτσες από τα ντουλαπάκια με το που προσγειωθήκαμε.

Δυστυχώς χάσαμε την ανταπόκριση αλλά πραγματικά είμαστε ευγνώμονες για την βοήθειά του.
Ρε κοριτσια αν ο τυπος δεν ηταν ο ομολογουμενως ωραιος Σπαλιαρας και ηταν ενας κατω του μετριου πχ Μπιμπιλας, θα ειχατε καταϋποχρεωθεί τοσο? :bleh:
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
259
Likes
641
Ρε κοριτσια αν ο τυπος δεν ηταν ο ομολογουμενως ωραιος Σπαλιαρας και ηταν ενας κατω του μετριου πχ Μπιμπιλας, θα ειχατε καταϋποχρεωθεί τοσο? :bleh:
Φίλε όποιος "διάσημος" και να ήταν και να προσπαθούσε τόσο να μας βοηθήσει θα το εκτιμούσαμε και θα μας έκανε εντύπωση! Δεν πα να ήταν και διασταύρωση Κούλη με Άδωνι :lol:
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
760
Likes
3.839
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Μωρέ και εγώ ένα ένα τα θυμάμαι , τέλη Σεπτεμβρίου 2021 , στο Ελ.Βενιζέλος έξω από το ''περίπτερο'' πασίγνωστης αλυσίδας φούρνων ο Γιάννης Ζουγανέλης (απλός , χωρίς υφάκι) ... Την ίδια μέρα λίγες ώρες μετά σε αναμονή πτήσης για τη Κρήτη ο Βασίλης Μπισμπίκης , κακοντυμένος , με τουπέ και κοιτούσε αν θα τον αναγνώριζε ο κόσμος ...
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Τελευταία σε πτήση Αθήνα - Θεσσαλονίκη καθόταν δίπλα μας ο Σπαλιάρας.

Πολύ συμπαθητικός και ευγενικός!

Στην ουσία, πετούσα με τη φίλη μου για Μόναχο με ανταπόκριση στη Θεσσαλονίκη! Το αεροπλάνο Αθήνα-Θεσσαλονίκη άργησε πολύ να ξεκινήσει, οπότε ήταν σχεδόν σίγουρο πως χάναμε την ανταπόκριση.

Μέσα στον πανικό φωνάζαμε τις αεροσυνοδούς να δούμε αν μπορούν να ενημερώσουν κάπως στη Θεσσαλονίκη να μας περιμένουν αλλά η απάντηση ήταν πως δεν μπορούν να κάνουν κάτι. Το άκουσε ο Σπαλιάρας και άρχισε και τις παρακαλούσε να μιλήσουν στον πιλότο να ενημερώσει τη Θεσσαλονίκη. Τους έλεγε "κρίμα να χάσουν τα κορίτσια την ανταπόκρισή τους. Αφού μπορείτε να ενημερώσετε, γιατί δεν το κάνετε;" και μετά μας έδινε εμάς οδηγίες για το πως να βγούμε πιο γρήγορα από το αεροπλάνο και να πάμε στο gate για Μόναχο. Μάλιστα, μας κατέβασε τις βαλίτσες από τα ντουλαπάκια με το που προσγειωθήκαμε.

Δυστυχώς χάσαμε την ανταπόκριση αλλά πραγματικά είμαστε ευγνώμονες για την βοήθειά του.
Έχω ακούσει πολλά θετικά σχόλια για τον Σπαλιάρα και μου τα επιβεβαίωσες με αυτά που λες. Επίσης είναι τρελός γατόφιλος και ασχολείται πολύ με φιλοζωικά, κάτι που προσωπικά με κάνει να εκτιμώ πολύ έναν άνθρωπο.

Απλά λίγο επειδή μικρότερος είχε πει τις μ@@@κιες του (αυτός και ο Τατσόπουλος), λίγο επειδή η δουλειά που έκανε είναι αρκετά παρεξηγημένη στην Ελλάδα, πολύς κόσμος τον θεωρεί "γραφικό".
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.762
Likes
14.567
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Αεροδρόμιο της Αθήνας, καλοκαίρι του 2015. Έχουμε πτήση για Τόκιο μέσω Μόσχας. Περιμένουμε με την Ντίνα, τη σύζυγό μου, στην ουρά της Aeroflot για να κάνουμε check in. Είχε πολύ κόσμο και εγώ κοιτούσα τριγύρω ώσπου να περάσει η ώρα. Λίγο πιο μπροστά βλέπω μια δίμετρη κούκλα, μέχρι 30 ετών.

Την περιεργάστηκα λίγο και παρατήρησα ότι μιλούσε με ένα τύπο που δε φαινόταν καλά. Μα δε μιλούσαν μόνο, έκαναν και αγαπούλες. Ήμουν περίεργος να τον δω γιατί μου φάνηκε κοντός. Και δεν ήταν μόνο το ύψος, αλλά και η ομορφιά του. Για να μην πω για την ηλικία του: της έριχνε τουλάχιστον 15 χρόνια, για να μην πω 20. Γυρνάω και λέω στη Ντίνα:

-Πρέπει να έχει πολύ χρήμα ο τύπος για να είναι με τέτοια κοπέλα.

Η Ντίνα με κοιτά με ύφος.

-Ξέρεις κάτι που δεν ξέρω; Τη ρωτώ.

-Δεν είναι καθόλου πλούσιος, μου απαντά.

-Γιατί, τον ξέρεις; Τη ρωτώ ξανά.

-Είναι ο ….

Κάπου το ήξερα αυτό το όνομα, που δεν θα σας το αποκαλύψω, αλλά δεν θυμόμουν. Ήταν ηθοποιός του θεάτρου κυρίως, πολύ ποιοτικός.


Είχα άλλη μια συνάντηση, τυχαία βέβαια, στο αεροδρόμιο του Σύδνεϋ στις αρχές του Γενάρη του 2015. Στην αναμονή για την πτήση μας (εμείς επιστρέφαμε από την Νέα Ζηλανδία) βλέπω σε ένα κάθισμα να κάθεται και να κοιτά το κινητό του ο μεγάλος Γιάνης Βαρουφάκης. Ήταν έξι μήνες πριν την αποκαθήλωσή του. Σεμνός μου φάνηκε και νομίζω καθόταν και σε οικονομική θέση στις υπόλοιπες πτήσεις.

Αυτά!
 
Last edited:

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
7.981
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
-Είναι ο …. ΄Εεεελλλααα !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.808
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom