Διάσημοι ή ήμι-διάσημοι συνταξιδιώτες

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Είμαστε πάρα πολλοί όσοι εργαζόμαστε σκληρά και είμαστε καλοί στο αντικείμενό μας, οπότε δε βρίσκω για ποιο λόγο να το αναφέρεις ως "προσόν" των μπαλαδόρων. Απλά δεν έχουμε όλοι αφεντικά μεγαλομαφιόζους, ούτε απευθυνόμαστε όλοι σε λοβοτομημένους που μπορεί να μην έχουν να πληρώσουν το ρεύμα, αλλά για την "ομαδάρα" πληρώνουν αδρά (και ενίοτε μαχαιρώνουν και κανένα παλικάρι στο δρόμο). Η κουλτούρα του ποδοσφαίρου στην Ελλάδα είναι δυστυχώς απόπατος.
Το αναφέρω ως προσόν γιατί τους παρουσιάζεις ως ανεπρόκοπους και ανίκανους στην καλύτερη ή ίσως και συνεργούς των μαφιόζων. Αυτοί οι "μαφιόζοι" είναι εργοδότες και σε ναυτιλιακές, σε τεχνολογικές, σε φαρμακευτικές κτλ με συνεργούς κάθε επαγγέλματος. Όσο για τους χρηματοδότες του αθλήματος, τους λοβοτομημένους, ανοίξτε την ΕΡΤ να δείτε 15.000 κανίβαλους και δολοφόνους στο ΣΕΦ εν ώρα δράσης.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Το αναφέρω ως προσόν γιατί τους παρουσιάζεις ως ανεπρόκοπους και ανίκανους στην καλύτερη ή ίσως και συνεργούς των μαφιόζων. Αυτοί οι "μαφιόζοι" είναι εργοδότες και σε ναυτιλιακές, σε τεχνολογικές, σε φαρμακευτικές κτλ με συνεργούς κάθε επαγγέλματος. Όσο για τους χρηματοδότες του αθλήματος, τους λοβοτομημένους, ανοίξτε την ΕΡΤ να δείτε 15.000 κανίβαλους και δολοφόνους στο ΣΕΦ εν ώρα δράσης.
Δεν τους παρουσίασα ως ανίκανους, ούτε ως συνεργούς. Εννοείται ότι είναι εξαιρετικοί σε αυτό που κάνουν και πάλι καλά, επειδή αν δεν είχαν αυτό το ταλέντο το πιο πιθανό είναι να έκαναν κακοπληρωμένα χειρονακτικά μεροκάματα και να ζούσαν σε συνθήκες ανέχειας.

Αλλά όπως και να το κάνουμε δε νομίζω να βλέπεις συχνά φιλάθλους του στίβου να ανοίγουν κεφάλια στα πεζοδρόμια, ούτε πρωταθλητές του στίβου να προωθούν την υποκουλτούρα του σκυλάδικου ή να μη μπορούν να αρθρώσουν δύο προτάσεις με σωστή σύνταξη στις συνεντεύξεις όπως ο μέσος ποδοσφαιριστής.

Πώς να το κάνουμε ρε συ, το επίπεδο του ποδοσφαίρου στην Ελλάδα είναι πολύ πολύ χαμηλό και αυτό έχει να κάνει και με τους αθλητές και με τους οπαδούς και με τους μαφιόζους που αγοράζουν τις ομάδες.
 

Porfyria

Member
Μηνύματα
75
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού
Με μια πρώτη σκέψη φέρνω στο μυαλό μου τον Κάρολο Παπούλια, την Άννα Βίσση, τον Σάκη Ρουβά, την Ελευθερία Αρβανιτάκη, τη Δωροθέα Μερκούρη, τον Ευάγγελο Βενιζέλο, την Εβελίνα Παπαντωνίου...
Όλοι τους νορμάλ, με πιο low profile η Αναπληρωματική Miss Υφήλιος που πραγματικά πιο απλή δεν γινόταν!
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
548
Likes
4.013
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Σιγά τα ωά, ολόκληρος Woody Allen έχει πετάξει με Ryanair από Αθήνα :bleh:
(Πραγματικό περιστατικό, δούλευα τότε στο αεροδρόμιο.)

Παιδιά να μας λέτε και κάνα κουτσομπολιό μαζί (πχ τι φορούσε ο διάσημος/ημιδιάσημος, με ποιον ηταν, πώς συμπεριφερόταν, αν ήταν γλυκός/ξινός), δεν μας αρκεί μόνο να λέτε ότι είδατε τον τάδε και τον τάδε:haha:

Να σου πω εγώ κουτσομπολιό για τον Μαργαρίτη αφου σε ενδιαφέρει. Μεγάλος τσιφουταρας. Είχε πάει φίλος μου δημοσιογράφος με συνεργείο να του πάρει συνέντευξη και τους έβγαλε εμφιαλωμένο νερό και τους είπε: 'Αυτά γιατί σας συμπάθησα'. Δεν τους έβγαλε τίποτα άλλο τόσην ώρα.
Τον πάω πολύ σαν καλλιτέχνη αλλά ξενέρωσα όταν το άκουσα αυτό.

Αλλά όντως παιδιά να λέτε και κανένα κουτσομπολιό αλλιώς δεν έχει νόημα το θέμα! 😊
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
2009 ή 2010 σε Ζυρίχη - Θεσσαλονίκη σκάνε όλοι μαζί οι λάτιν Πάμπλο Γκαρσία, Σέρχιο Κόκε, Τόνι Κάλβο, Χαβίτο κ ίσως ξεχνάω κ κανέναν (πρώην ποδοσφαιριστές σε ΠΑΟΚ, Άρη για οσους δεν γνωρίζουν)
Τώρα που το λες θυμήθηκα μια πτήση το Πάσχα του 2010 για Ρόδο, με τον Χαβίτο και την οικογένεια του να κάθεται λίγες θέσεις μπροστά μας. Το ένα του παιδί ήταν αρκετά μωρό μάλιστα.
Την επόμενη μέρα διαπιστώσαμε ότι μέναμε και στο ίδιο ξενοδοχείο...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Να προσθέσω και τον Αντώνη Πανούτσο τον αθλητικογράφο/δημοσιογράφο.Πολύ φιλικός,πιάσαμε και κουβέντα περιμένοντας στην πύλη.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Πάντως μια σκέψη που κάνω από αυτό το θρεντ είναι το ποσο καταπιεστικό μάλλον είναι για τα αναγνωρίσιμα πρόσωπα το να χρειάζεται να είναι συνέχεια "ευδιαθετα" και "προσιτά", ανεξάρτητα από τη φάση που βρίσκονται, προκειμένου να μην χαρακτηριστούν κάπως. Και το πόσο ενοχλητικό να τους ζητάνε φωτογραφία κάθε τρεις και λίγο (μπορεί να το κάνουν με καλή πρόθεση όσοι το ζητούν, αλλά θεωρώ ότι πολλές φορές και τα ατομα αυτά θα πουν ναι ακόμα κι αν δε θέλουν, προκειμένου να μη χαρακτηριστούν σνομπ). Θέλει πολύ γερά νεύρα φαντάζομαι.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Μεγάλος τσιφουταρας.
Πωπω τι θυμήθηκα τώρα!!
Έχω ιστορία για τον "Arturito", από Casa de Papel!

Είχε έρθει να μείνει σε πολυτελές ξενοδοχείο Κυκλαδίτικου νησιού, δωρεάν φυσικά, με αντάλλαγμα τα stories του κλπ στο Instagram! Η αλήθεια είναι ότι ήταν πάρα πολύ κουλ και φιλικός, μιλούσαμε μέσω Whatsapp πριν ακόμα έρθει και μου έστελνε μέχρι και ηχητικά μηνύματα:haha:
Κάθε μέρα ήταν μέσα στα γέλια και τις χαρές μαζί μας.

Αλλά: έφαγε πλούσιο δείπνο στο εστιατόριο του ξενοδοχείου (δωρεάν φυσικά, δεν τα ρωτάμε αυτά) και δεν άφησε ούτε μισό ευρώ. Τη μέρα της αναχώρησής του τον πήγαμε στο λιμάνι και θυμήθηκε ότι είχε ξεχάσει κάτι σ' ένα σπίτι που είχε πάει το προηγούμενο βράδυ (σε πάρτυ μιας Ιταλίδας που γνώρισε στο νησί, χοχο κουτσομπολιό) οπότε τον πήγαμε κι εκεί τρέχοντας μη χάσει το πλοίο και πάλι δεν άφησε tips στον οδηγό. Kαι...κατά τη διαμονή του έκανε τράκα τσιγάρα από το προσωπικό:rolleyes:

Madre mia:haha:

(ελαφρώς off topic γιατί δεν ήταν ακριβώς συνταξιδιώτης, αλλά έπρεπε να τα πω:bleh:)
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.011
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Με το πρώην ζευγάρι Κωστοπουλος-Μπαλατσινου πάνω απο δεκα χρόνια πριν στην επιστροφή απο Νέα Υόρκη. Αυτοί, τα παιδιά, η νταντά και οι 14 τεραστιες βαλίτσες τους.
Αυτούς τους έχω πετύχει κι εγώ στο Ελ Βελ για Μύκονο. Αλλά φαίνεται πως ή δεν κοιτάω γύρω μου ή δεν καλογνωρίζω ή δεν είχα άλλους αναγνωρίσιμους συνταξιδιώτες.
Συμπότες στον Κόμη, αν θέλετε, ένα κάρο.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Πάντως μια σκέψη που κάνω από αυτό το θρεντ είναι το ποσο καταπιεστικό μάλλον είναι για τα αναγνωρίσιμα πρόσωπα το να χρειάζεται να είναι συνέχεια "ευδιαθετα" και "προσιτά", ανεξάρτητα από τη φάση που βρίσκονται, προκειμένου να μην χαρακτηριστούν κάπως. Και το πόσο ενοχλητικό να τους ζητάνε φωτογραφία κάθε τρεις και λίγο (μπορεί να το κάνουν με καλή πρόθεση όσοι το ζητούν, αλλά θεωρώ ότι πολλές φορές και τα ατομα αυτά θα πουν ναι ακόμα κι αν δε θέλουν, προκειμένου να μη χαρακτηριστούν σνομπ). Θέλει πολύ γερά νεύρα φαντάζομαι.
Και το Ποσο εύκολα έναν άνθρωπο που φορά τα γυαλιά του (κυριως γυναικες ω του θαυματος)
και προσπαθεί να έχει διακριτική παρουσία , τον κρίνουμε ως σνομπ. Κανεις διάσημος ή μη δεν είναι υποχρεωμένος να ανέχεται τον χ ψ που τον ενοχλεί. Αλλά είμαστε ως επι τω πλείστον βαθύτατα παρεμβατικός λαός, με τάση στο κουτσομπολιό χωρίς ταυτόχρονα καμία διάθεση για αυτοκριτική κι αυτά περνούν στα ψιλά γράμματα.
 

Pilcher

Member
Μηνύματα
12
Likes
36
Πέρσι τον Μάιο πτήση από Αμπού Ντάμπι για Αθήνα με wizz πετυχαίνω τον Ευτύχη Μπλέτσα και τον Αντώνη Κανάκη με την οικογένεια. Την Παρασκευή που μας πέρασε στο αεροδρόμιο είδα τον Χάρη Σιανίδη (πανύψηλος!) και στο lounge της Aegean την Αθηναΐδα Νέγκα.
 

teoper

Member
Μηνύματα
88
Likes
135
Το καλοκαιρι πηγαμε Βουδαπεστη με το γκρουπ της εθνικης στιβου . Με Στεφανιδου βγαλαμε και φωτογραφιες . Ομως η πιο σημαντικη συναντηση μου με διασημο ηταν παλια το 89 στο κεντρικο καταστημα της virgin στο Λονδινο οπου εψαχνα κατι δισκους. Σηκωνω το κεφαλι μου και βλεπω τον σπουδαιο Michael Caine ο οποιος βλεποντας την εκπληξη μου μου χαμογελα . Ανταποδιδω το χαμογελο μου κουναει το κεφαλι χαιρετωντας με και συνεχιζουμε να ψαχνουμε δισκους. Τρομερη επιβλητικη παρουσια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom