Λιχτενστάιν Διήμερο Ταξίδι στο Λιχτενστάιν - Συμβουλές & Προτάσεις;

sagma666

Member
Μηνύματα
90
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο, Πράγα, Πόζναν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Γεια σε όλους τους λάτρεις των ταξιδίων. Επειδή μένω στη Γερμανία, σκοπεύω να κάνω ένα διήμερο ταξίδι στο Λιχτενστάιν. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει όμορφα μέρη που μπορώ να επισκεφθώ, γιατί με μια γρήγορη αναζήτηση μου φάνηκε αδιάφορη χώρα. Κάθε πληροφορία και πρόταση ευπρόσδεκτη. Σας ευχαριστώ :):):):):):):):):):):):):)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Σε 2 ημέρες, προλαβαίνεις να γυρίσεις όλη τη χώρα απ' άκρη σ' άκρη, ακόμα και με τα πόδια...
 

sagma666

Member
Μηνύματα
90
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο, Πράγα, Πόζναν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Σε 2 ημέρες, προλαβαίνεις να γυρίσεις όλη τη χώρα απ' άκρη σ' άκρη, ακόμα και με τα πόδια...
Το ξέρω πως είναι μικρή χώρα, αλλά δεν ξέρω τι πραγματικά αξίζει να δει κανείς. Διαβάζω διάφορα σχόλια, όχι τόσο ενθαρρυντικά. :(

Ειρήσθω εν παρόδω, πόσο χρονών είσαι κι έχεις επισκεφθεί 75 χώρες;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Το ξέρω πως είναι μικρή χώρα, αλλά δεν ξέρω τι πραγματικά αξίζει να δει κανείς. Διαβάζω διάφορα σχόλια, όχι τόσο ενθαρρυντικά. :(

Ειρήσθω εν παρόδω, πόσο χρονών είσαι κι έχεις επισκεφθεί 75 χώρες;
E, θα κάνεις μια βόλτα στη Vaduz, θα πας στο χειμερινό θέρετρο στο Malbun (όχι τίποτα σπέσιαλ, αλλά...), θα δεις το κάστρο του Πρίγκηπα, και θα καθήσεις για ένα καφέ/φαγητό με θέσα από ψηλά στην κοιλάδα του Ρήνου στο Triesenberg. Για μέρος με ελάχιστη ζωή, π.χ. για να μείνεις το βράδυ, πήγαινε στο Schaan. Α, στη Vaduz υπάρχει το πριγκηπικό οινοποιείο, που είναι επισκέψιμο και παράγει αξιοπρεπές κρασί.

Αν έχεις και άλλο χρόνο, κάνε μια εκδρομή στο St Galen, στο Lindau ή στην Chur...

BTW, τις 75χώρες (πάνω-κάτω, αναλόγως τι ορίζεις κάθε φορά ως χώρα) τις έχω επισκεφθεί τα τελευταία 10 χρόνια. Καί θα είμαι στα '-άντα' μου για αρκετά χρόνια ακόμα....
 

sagma666

Member
Μηνύματα
90
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο, Πράγα, Πόζναν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
E, θα κάνεις μια βόλτα στη Vaduz, θα πας στο χειμερινό θέρετρο στο Malbun (όχι τίποτα σπέσιαλ, αλλά...), θα δεις το κάστρο του Πρίγκηπα, και θα καθήσεις για ένα καφέ/φαγητό με θέσα από ψηλά στην κοιλάδα του Ρήνου στο Triesenberg. Για μέρος με ελάχιστη ζωή, π.χ. για να μείνεις το βράδυ, πήγαινε στο Schaan. Α, στη Vaduz υπάρχει το πριγκηπικό οινοποιείο, που είναι επισκέψιμο και παράγει αξιοπρεπές κρασί.

Αν έχεις και άλλο χρόνο, κάνε μια εκδρομή στο St Galen, στο Lindau ή στην Chur...

BTW, τις 75χώρες (πάνω-κάτω, αναλόγως τι ορίζεις κάθε φορά ως χώρα) τις έχω επισκεφθεί τα τελευταία 10 χρόνια. Καί θα είμαι στα '-άντα' μου για αρκετά χρόνια ακόμα....
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και τις συμβουλές. Τις 75 χώρες δεν τις όρισα εγώ, αλλά ο ταξιδιωτικός σου χάρτης ;). 75 χώρες σε 10 χρόνια είναι απίστευτο ρεκόρ! 7-8 χώρες κάθε χρόνο δηλαδή. Μπράβο! Εγώ μόλις μπήκα στα -άντα, αλλά έχω δει πολύ λιγότερες χώρες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.658
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom