Διαβατήριο και στρατός

salazar

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Αφου εχεις δικαιωμα εισοδου στη χωρα για 30 ημερες γιατι η εξοδος απαγορευεται??/Δηλαδη μπορει να ερθει καποιος για 20 ημερες απο ΗΠΑ και να τον τρεχουνε???
Offtopic:Ρε Γιωργο μιας και το κατεχεις το αθλημα ξερεις τι παιζει με εξαγορα θητειας?/
 

Andy1996

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Μένω Γερμανία τέσσερις μήνες τώρα με είχαν ζητήσει για στρατό το Σεπτέμβρη του 2018 αλλά δν πήγα ο λόγος : εργάζομαι και δεν μπορω να αφήσω την δουλειά μου στα άκυρα. Επίσης πιστεύω τωρα είμαι ανυποτακτος οποτε φοβάμαι ότι δν μπορώ να ανανεώσω το διαβατήριο μου συν αμα βγει καινούρια ταυτότητα ούτε αυτήν μπορω να βγάλω
Σας παρακαλώ περιμένω απαντήσεις.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.461
Likes
4.479
Καταρχήν καλωσήρθες!
Κατά δεύτερον το ξέρεις ότι απευθύνεσαι σε ταξιδιωτικό forum κι όχι στη στρατολογία ή σε προξενείο?
Πληροφοριακά έχω την εντύπωση ότι αν υποβάλεις τα σχετικά δικαιολογητικά στο κοντινότερο σε σένα Ελληνικό προξενείο στη Γερμανία θα σου εκδώσουν κανονικά διαβατήριο, απλά καθυστερεί αρκετά (και συνήθως η εξυπηρέτηση στα προξενεία δεν είναι η καλύτερη δυνατή)
 

Andy1996

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καταρχήν καλωσήρθες!
Κατά δεύτερον το ξέρεις ότι απευθύνεσαι σε ταξιδιωτικό forum κι όχι στη στρατολογία ή σε προξενείο?
Πληροφοριακά έχω την εντύπωση ότι αν υποβάλεις τα σχετικά δικαιολογητικά στο κοντινότερο σε σένα Ελληνικό προξενείο στη Γερμανία θα σου εκδώσουν κανονικά διαβατήριο, απλά καθυστερεί αρκετά (και συνήθως η εξυπηρέτηση στα προξενεία δεν είναι η καλύτερη δυνατή)

το γνωρίζω αυτο για το φορουμ απλα ειδα ενα ποστ φια το στρατό και είπα μήπως γνωρίζετε για αυτο το θέμα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.333
Μηνύματα
888.613
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom