Διαγωνισμός ταξιδιωτικής φωτογραφίας National Geographic

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.636
Likes
12.459
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Πάρτε μέρος στον 25ο διαγωνισμό ταξιδιωτικής φωτογραφίας του National Geographic, κερδίστε 2 θέσεις στην 10ήμερη αποστολή στα νησιά Galapagos (πρώτο βραβείο) και δείτε τη φωτογραφία σας δημοσιευμένη στο περιοδικό.
Οι συμμετοχές πρέπει να υποβληθούν μέχρι 30/6/2013 και για κάθε συμμετοχή θα χρειαστεί να πληρώσετε 15$.
Διαβάστε για τους κανόνες του διαγωνισμού, τις κατηγορίες των συμμετοχών και τα υπόλοιπα βραβεία εδώ.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δεν είναι λίγο τραβηγμένο να ζητάνε χρήματα για συμμετοχή σε ένα διαγωνισμό;

Υποθέτω ότι είναι ένας τρόπος να φιλτράρουν τη σαβούρα, αλλά και πάλι μου φαίνεται λίγο κάπως.
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Δεν είναι λίγο τραβηγμένο να ζητάνε χρήματα για συμμετοχή σε ένα διαγωνισμό;

Υποθέτω ότι είναι ένας τρόπος να φιλτράρουν τη σαβούρα, αλλά και πάλι μου φαίνεται λίγο κάπως.
Στους περισσότερους σοβαρούς φωτογραφικούς διαγωνισμούς είναι σύνηθες φαινόμενο.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ποιος είναι ο "σοβαρός" διαγωνισμός και ποιος ο ασόβαρος δηλαδή;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αντε αφεντικο, ζητα κι εσυ στον επομενο χρηματα... Να το παιξεις σοβαρος.
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
...καλά και συ μωρέ, μην το παίρνεις προσωπικά! Το ότι δεν έχουν fee οι διαγωνισμοί του τραβελ στορις δεν σημαίνει ότι δεν είναι άξιοι προσοχής. Εδω αλλοι φωτογραφικοί διαγωνισμοί του ΝG και δεν έχουν fee..
Την απάντηση την έδωσες μόνο σου σε παραπάνω ποστ...θέλουν να κρατήσουν σε ένα επίπεδο της συμμετοχες ώστε ο διαγωνισμός να έχει κύρος...και να λέγεται... "σοβαρός''.
 

Kalliopi2

Member
Μηνύματα
54
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βόρεια Ιταλίαααααα
Ταξίδι-Όνειρο
Salar De Uyuni, Βολιβία

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Πλέρωσες 15 ντόλαρς για να ανεβάσεις τη φωτογραφία;
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Αγαπητή katkats σ'ευχαριστώ πολύ για τη πληροφορία!!!
Πήρα μέρος στο διαγωνισμό φωτογραφίας του National Geographic. Θα χαρώ πολύ αν με ψηφίσετε!! :)
http://travel.nationalgeographic.co...azine/photo-contest/2013/entries/222432/view/
Αν έχω καταλάβει καλά ψηφοφορία κοινού γίνεται μόνο στις φωτογραφίες που έχουν επιλέξει οι συντάκτες του NG. Αυτή τη στιγμή έχουν επιλέξει μέχρι την 11 εβδομάδα, δηλαδή 2 εβδομάδες πίσω. Αν έλαβες μέρος από την προηγούμενη εβδομάδα και μετά πρέπει να περιμένεις..
 

Kalliopi2

Member
Μηνύματα
54
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βόρεια Ιταλίαααααα
Ταξίδι-Όνειρο
Salar De Uyuni, Βολιβία
Αν έχω καταλάβει καλά ψηφοφορία κοινού γίνεται μόνο στις φωτογραφίες που έχουν επιλέξει οι συντάκτες του NG. Αυτή τη στιγμή έχουν επιλέξει μέχρι την 11 εβδομάδα, δηλαδή 2 εβδομάδες πίσω. Αν έλαβες μέρος από την προηγούμενη εβδομάδα και μετά πρέπει να περιμένεις..
Αγαπητέ vito, διάβασες όλους τους όρους? Εγώ δεν το έκανα γιατί ήμουν πολύ κουρασμένη αφενός και αφετέρου είδα οτι λήγει σε 2 μέρες και έσπευσα να την ανεβάσω, οπότε σ'ευχαριστώ για την πληροφορία!!! Είχα την εντύπωση οτι δεν μετράνε καθόλου τα like, και οτι θα κριθούν μόνο από τους συντάκτες, αλλά επειδή όταν την ανέβασα δεν την είδα σε καμιά γενική εικόνα μαζί με τις άλλες. Για την ακρίβεια δυσκολεύτηκα πολύ να τη βρω. (α' λόγος που ζητησα like) Μήπως δηλαδή έτσι βγει πιο εύκολα στην επιφάνεια, μήπως το λάβουν υπόψη τους οι κριτές γιατί η αλήθεια είναι οτι οι περισσότερες φωτο που είδα είναι φανταστικές και σίγουρα τραβηγμένες από επαγγελματία ή ερασιτέχνη με γνώσεις και σίγουρα με καλό εργαλείο. Σε μένα δε συμβαίνει τίποτα απ'όλ'αυτά βγήκε με μία κόμπακτ μηχανή και την αγάπη που έχω για τις φωτό.

Σωκράτη Ναι πλήρωσα 12 ευρώ, γιατί απ'τη στιγμή που είδα αυτή τη φωτό στην οθόνη της μηχανής μου ήθελα να δημοσιευτεί στο National. Και τώρα που συμμετέχω μόνο αυτό θέλω αλήθεια, δεν το έκανα για να κερδίσω κατι άλλο.

Μάλλον... Είμαι μια γυναίκα με πάθος... Εσείς?
:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.267
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom