Διαδηλώσεις στη Βαρκελώνη

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Γιατί πιστεύεις ότι η Χιρόνα θα είναι ήρεμη;Ο Πουιτζδεμουντ θα παρευρεθεί στον εισαγγελέα στις 26 του μηνός.
Α! και πριν γίνει πρόεδρος της Καταλονίας,ήταν δήμαρχος της Χιρόνα.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Από την Καταλονία ζητάνε να πάνε σε διάλογο ,αλλά προς το παρόν η Μαδρίτη κωφεύει.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Άρχισαν να συγκεντρώνονται στο κέντρο πριν από λίγο.Επίσης υπάρχει συγκέντρωση και πορεία Καταλανών
στην Μαδρίτη.
 
Μηνύματα
11
Likes
1
Κατά τη διάρκεια της μέρας, τα πράγματα πώς είναι; Μπορείς να κυκλοφορήσεις με λεωφορεία και μετρό και να πας να δεις κάποια αξιοθέατα; Είναι γενικότερα επικίνδυνα; Οι διαδηλώσεις γίνονται σε κάποια συγκεκριμένα σημεία, που ως τουρίστας μπορείς να τα αποφύγεις; Ευχαριστώ και πάλι για τις πληροφορίες...και συγγνώμη για την επιμονή αλλά πλησιάζουν οι μέρες για το ταξίδι και δεν ξέρω τί να κάνω.
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Γιατί πιστεύεις ότι η Χιρόνα θα είναι ήρεμη;Ο Πουιτζδεμουντ θα παρευρεθεί στον εισαγγελέα στις 26 του μηνός.
Α! και πριν γίνει πρόεδρος της Καταλονίας,ήταν δήμαρχος της Χιρόνα.
Και αν κρίνω από τις σημαίες και τα πανο υπέρ της Καταλονίας που είχα δει στη Χιρονα, δεν νομίζω να είναι ιδιαίτερα ήρεμοι οι κάτοικοι εκεί...
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Κατά τη διάρκεια της μέρας, τα πράγματα πώς είναι; Μπορείς να κυκλοφορήσεις με λεωφορεία και μετρό και να πας να δεις κάποια αξιοθέατα; Είναι γενικότερα επικίνδυνα; Οι διαδηλώσεις γίνονται σε κάποια συγκεκριμένα σημεία, που ως τουρίστας μπορείς να τα αποφύγεις; Ευχαριστώ και πάλι για τις πληροφορίες...και συγγνώμη για την επιμονή αλλά πλησιάζουν οι μέρες για το ταξίδι και δεν ξέρω τί να κάνω.
Κατά την διάρκεια της ημέρας,είναι τα πράγματα ήσυχα προς το παρόν.Το βράδυ αγριεύουν.
Και αν κρίνω από τις σημαίες και τα πανο υπέρ της Καταλονίας που είχα δει στη Χιρονα, δεν νομίζω να είναι ιδιαίτερα ήρεμοι οι κάτοικοι εκεί...
Οι πιο άγριοι είναι από το Vic και την γύρω περιοχή.Εκεί έχουν κάνει εδώ και χρόνια υποστολή της ισπανικής σημαίας και πληρώνουν πρόστιμα γι αυτό.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Σήμερα τα πράγματα ήταν αρκετά ήρεμα,αν εξαιρέσουμε μερικά κλεισίματα του δρόμου AP7 .
Ο δρόμος οδηγεί προς Γαλλία.Από τις μάχες μεταξύ αστυνομίας και διαδηλωτών ,4 διαδηλωτές έχασαν το μάτι τους από πλαστική σφαίρα.
Ετοιμάζετε νέα διαδήλωση.Όταν θα έχω νέα θα ενημερώσω.
 
Μηνύματα
11
Likes
1
Σήμερα τα πράγματα ήταν αρκετά ήρεμα,αν εξαιρέσουμε μερικά κλεισίματα του δρόμου AP7 .
Ο δρόμος οδηγεί προς Γαλλία.Από τις μάχες μεταξύ αστυνομίας και διαδηλωτών ,4 διαδηλωτές έχασαν το μάτι τους από πλαστική σφαίρα.
Ετοιμάζετε νέα διαδήλωση.Όταν θα έχω νέα θα ενημερώσω.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Barcelona.jpg

Ο κόσμος κινήθηκε ήρεμα,κλείνοντας κάποιους δρόμους,όπως στην φωτό που είναι μπροστά στην αντιπροσωπία της κυβέρνησης.Τώρα μετακινήθηκαν στην Διαγώνιο στο ύψος της Gracia.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.582
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom