Διακοπές Ελλάδα με μικρά παιδιά

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Αν την ενδιαφέρει η Καλαμάτα θα πρότεινα και το Φιλοξένια. Σε σχέση με το Ελίτ δεν έχει δρόμο με αρκετή κίνηση να περνάει μπροστά από το ξενοδοχείο και την ακτή. Kalamata Hotel: e- Filoxenia Hotel in Kalamata
Η Καλαμάτα όντως είναι πολύ καλή περίπτωση, να δει το μάτι σου και κανέναν άνθρωπο.
Πολυ σωστη,καλυτερη περιπτωση το Φιλοξενια,σκεφτηκα και το Μεσσηνιαν αλλα η θαλασσα μπροστα εχει πετρες..
 
Μηνύματα
46
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα
Ταξίδι-Όνειρο
Ασία παντού
Συμφωνώ απόλυτα για το Φιλοξένια. Ημουν πέρσι με τον 10χρονο γιο μου, θα είμαι και φέτος 2-5 Αυγούστου. Μεγάλο ατού το play room στο ισόγειο. Κλειστός χώρος με παιχνίδια, ζωγραφική, υπολογιστές, επιτραπέζια και ευκαιρία για νέες γνωριμίες με παιδιά. :p
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
γεια σας. χρειαζομαι βοηθεια. λοιπον θελουμε να παμε κανα 4ημερο βορεια ευβοια 16/08-20/08, θα ειμαστε με τον 3χρονο γιο μας και την 1,5 μηνων κορη μας αλλα δε ξερω που να παμε. και να σκεφτειτε οτι ειμαι απο χαλκιδα......χι!χι!. θα θελαμε να εχει αμμουδια η παραλια, και να ειναι σχετικα ησυχο μερος. τι λετε?:roll::roll::roll::roll:
 

evaggelia

Member
Μηνύματα
64
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ψάχνω προορισμό..
Ταξίδι-Όνειρο
ΧΑΒΑΗ
διακοπες με παιδια

πωπω, επιλογές...
ευχαριστώ βρε παιδιά για το ενδιαφέρον σας!!!:clap::clap::clap:

θα τα κοιτάξω


μένω λαμία.

χαλκιδική πήγα πέρισυ (1ο πόδι) και απογοητεύτηκα λίγο από τις μετακινήσεις και τη θάλασσα

καμιά πρόταση για πρέβεζα ή παργα?

μπάτζετ μέχρι 1200 μαξ κατά προτίμηση με ημιδιατροφή ή all inclusive

ευχαριστώ και πάλι πολύ πολύ:p
 

evaggelia

Member
Μηνύματα
64
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ψάχνω προορισμό..
Ταξίδι-Όνειρο
ΧΑΒΑΗ
Μόλις γύρισα από τη Σίφνο μέ ένα παιδί 5 ετών και ένα βρέφος 7 μηνών όπου πέρασα ΥΠΕΡΟΧΑ!!!!
Η επιλογή μου στην προκειμένη περίπτοση ήταν ένα σπίτι πάνω στην άμμο το οποίο διέθεται τα πάντα και δεν χρειάστηκε να κουβαλήσω επιπλέον πράγματα μιάς και το μωρό έχει αρχίσει να τρώει και του μαγειρεύω.
Το μωρό ακολουθούσε το πρόγραμμά του μέσα στο σπίτι και οι υπόλοιποι το δικό τους έξω. Ένα πράγμα σαν από το σαλόνι, στο παιδικό δωμάτιο!
Κατά την άποψή μου, η πισίνα με μικρό παιδί δεν βολεύει γιατί πρέπει να είσαι συνεχώς μαζί του ενώ στην αμμουδιά το αφήνεις να παίζει μόνο του (όπου μπορεί να κάνει και καμιά γνωριμία με άλλο παιδάκι, οπότε ξεμπερδεύεις) στα ρηχά και συ αράζεις για λίγο.
Είσαι με κόσμο και άν θέλεις και σε παίρνει, βγαίνεις και μια βολτούλα το βράδυ νωρίς για φαγητό.
Το ταξίδι είναι πολύ πιο βολικό από το αυτοκίνητο και σε 3 ώρες είσαι σε αρκετά από τα νησιά των Κυκλάδων.
Δες και αυτή την προοπτική...
ευχαριστώ ...πως λέγεται το ξενοδοχείο?έχει site να το δω..?:shock: αν και φέτος δύσκολο,στα υπόψιν για του χρόνου:cool:
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Όπως προανέφερα, δεν επιλέξαμε να μείνουμε σε κάποιο ξενοδοχείο αλλά σε σπίτι. Τη villa glaros el.greekhotel.com/cyclades/sifnos/glaros/home-gr.htm

Δεν μπορώ να πω ότι είναι μια οικονομική επιλογή αλλά υπάρχουν κια άλλα πιο φθηνά στην συγκεκριμένη παραλία καθώς και πληθώρα από ενοικιαζόμενα δωμάτια ή studios.
 

tiniakos

Member
Μηνύματα
39
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Χαιρετώ την παρέα μετά από καιρό.
Σκεφτόμαστε να πάμε διακοπές με τη γυναίκα μου στην Ελλάδα(εξωτερικό βλέπω πολύ ακρίβεια αυτή την περίοδο) και τα 2 μας παιδιά ηλικίας 4,5 ετών και 1 έτους στα τέλη Αυγούστου.
Θα ξεκινήσουμε από την Τήνο οπότε μεσολαβεί σίγουρα μία μετακίνηση με πλοίο.
Είδα από Μύκονο και Σύρο έχει δρομολόγια για Σάμο και Ικαρία.
Κυκλάδες δε θέλουμε να πάμε αλλά σε κάτι διαφορετικό.
Καλό θα ήταν να υπάρχει εκεί που πάμε εντός ή εκτός ξενοδοχείου και καμιά δραστηριότητα για το μεγάλο παιδί.
Περιμένω προτάσεις και συμβουλές γιατί θα είναι το πρώτο μας ταξίδι με τα παιδιά.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Σάμο δεν έχω πάει όμως μου φαίνεται πιο προσιτό μέρος για δυο μικρά παιδιά και σίγουρα έχει τις υποδομές που ζητάς. Η Ικαρία είναι απίστευτη αλλά δεν θα τη συνιστούσα. Οι θάλασσες είναι άγριες, βαθιές και σχετικά κρύες. Για παιδιά θα πρότεινα την Χαλκιδική αλλά σας πέφτει μακριά. Επίσης η Ανδρος είναι μια καλή λύση για κοντινό μέρος με παιδιά και πεντακάθαρες, ήπιες θάλασσες. Η Σύρος από παραλίες δεν λέει και τίποτα, αλλά έχει το dolphin bay beach resort που είναι τετράστερο family hotel με δραστηριότητες για τα παιδιά. Δεν έχω μείνει όμως για να σου πω εντυπώσεις.
Ελπίζω να σε βοήθησα έστω και λίγο. :)
 

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω το Σέλας...
Δες τη Ζάκυνθο.
Νομίζω προσφέρεται για διακοπές με παιδιά
(ζεστές θάλασσες, ρηχά νερά, μικρές σχετικά μετακινήσεις)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.438
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom