Διακοπές για νέους 2016 (επιλογη και προτασεις?)

Antony2198

Member
Μηνύματα
11
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη, Λος Αντζελες
Γεια σε ολους!!! Εγω με την παρεα μου (4-5 αγορια ειμαστε) σκεφτομαστε να παμε διακοπες φετος για δευτερη φορα σε νησι ολοι μαζι, Περσυ ειχαμε παει στην Ζακυνθο και περασαμε πολυ ωραια!! Φετος θελουμε αιγαιο η κρητη! Το θεμα ειναι οτι δεν εχουμε πολυ χρονο και θελουμε να κλεισουμε γρηγορα γιατι ψαχνουμε για τελη Ιουλιου αρχες Αυγουστου. Μεχρι τωρα σκεφτομαστε η Χερσονησο Κρητη η Σαντορινη....γενικα ψαχνουμε για διασκεδαση περισσοτερο...σχετικα φθηνα να μην χρειαζομαστε αυτοκινητο και γενικα να εχει πολλες κοπελες καλή νυχτερινή ζωή,κλαμπάκια, παραλιες και γενικα φαση...19 χρονων ειμαστε ξερετε τι ψαχνουμε :p :D θελω να μου πειτε τι μας προτεινετε και αν γνωριζετε πληροφοριες για τα δυο μερη!! Ευχαριστω εκ των προτερων!!! :D
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Γεια σε ολους!!! Εγω με την παρεα μου (4-5 αγορια ειμαστε) σκεφτομαστε να παμε διακοπες φετος για δευτερη φορα σε νησι ολοι μαζι, Περσυ ειχαμε παει στην Ζακυνθο και περασαμε πολυ ωραια!! Φετος θελουμε αιγαιο η κρητη! Το θεμα ειναι οτι δεν εχουμε πολυ χρονο και θελουμε να κλεισουμε γρηγορα γιατι ψαχνουμε για τελη Ιουλιου αρχες Αυγουστου. Μεχρι τωρα σκεφτομαστε η Χερσονησο Κρητη η Σαντορινη....γενικα ψαχνουμε για διασκεδαση περισσοτερο...σχετικα φθηνα να μην χρειαζομαστε αυτοκινητο και γενικα να εχει πολλες κοπελες καλή νυχτερινή ζωή,κλαμπάκια, παραλιες και γενικα φαση...19 χρονων ειμαστε ξερετε τι ψαχνουμε :p :D θελω να μου πειτε τι μας προτεινετε και αν γνωριζετε πληροφοριες για τα δυο μερη!! Ευχαριστω εκ των προτερων!!! :D
Χερσόνησος..Αν το έχετε με τις ξένες :) Αν θέλετε κορίτσια από Ελλάδα, πάτε και στην Ίο, τη Σκιάθο επίσης.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Τι Σαντορινη βρε αγορια;Ακριβα.Καλα ειπε την Ιο γινονται κ μπιτς παρτυ στο Μυλοποτα συν πολλα μπαρακια στη Χωρα. Σκιαθος τρελα με πολλες βορειοελλαδιτισσες κ επισης ξεχασατε την Παρο στην Ναουσα. Παραλιες πολυ καλες, νεολαια κ παρτυ.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.321
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Γεια σε ολους!!! Εγω με την παρεα μου (4-5 αγορια ειμαστε) σκεφτομαστε να παμε διακοπες φετος για δευτερη φορα σε νησι ολοι μαζι, Περσυ ειχαμε παει στην Ζακυνθο και περασαμε πολυ ωραια!! Φετος θελουμε αιγαιο η κρητη! Το θεμα ειναι οτι δεν εχουμε πολυ χρονο και θελουμε να κλεισουμε γρηγορα γιατι ψαχνουμε για τελη Ιουλιου αρχες Αυγουστου. Μεχρι τωρα σκεφτομαστε η Χερσονησο Κρητη η Σαντορινη....γενικα ψαχνουμε για διασκεδαση περισσοτερο...σχετικα φθηνα να μην χρειαζομαστε αυτοκινητο και γενικα να εχει πολλες κοπελες καλή νυχτερινή ζωή,κλαμπάκια, παραλιες και γενικα φαση...19 χρονων ειμαστε ξερετε τι ψαχνουμε :p :D θελω να μου πειτε τι μας προτεινετε και αν γνωριζετε πληροφοριες για τα δυο μερη!! Ευχαριστω εκ των προτερων!!! :D
Μεταξύ των δυο Σαντορίνη.
Κρήτη χωρίς αμάξι δεν υπάρχει, είσαι αποκομμένος απ όλα.
Αν και κατά τη γνώμη μου θα σας έλεγα να κοιτάξετε για Ιο ή Πάρο. Σίγουρα πράγματα και πολύ πιο μέσα σ΄αυτό που ζητάτε;)
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Μεταξύ των δυο Σαντορίνη.
Κρήτη χωρίς αμάξι δεν υπάρχει, είσαι αποκομμένος απ όλα.
Αν και κατά τη γνώμη μου θα σας έλεγα να κοιτάξετε για Ιο ή Πάρο. Σίγουρα πράγματα και πολύ πιο μέσα σ΄αυτό που ζητάτε;)
Χερσόνησο λέει ο άνθρωπος όσον αφορά την Κρήτη, μόνο για partying, όχι για να δούνε το νησί ;) Ξενοδοχειάκι μέσα στο χαμό, τεκίλες και παιχνίδι,γι' αυτό πάνε.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.426
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Μια χαρά είναι η Χερσόνησος για σας παιδιά...χύμα και ανεπιτηδευτη. Και επιπλεον σαφεστερα πιο οικονομικη σε ολα. Την προτείνω στην περίπτωση σας πολύ περισσότερο από τη Σαντορίνη. Προσοχή λίγο στα ποτά σε κάποια μαγαζιά. Τί μουσική αλήθεια ακούτε? Ρωτάω γιατί αν τυχόν είστε αρκετά του "ελληναδικου", ίσως σε αυτή μόνο την περίπτωση να σας "ξενερώσει" από διασκέδαση το μέρος...

Γεια σε ολους!!! Εγω με την παρεα μου (4-5 αγορια ειμαστε) σκεφτομαστε να παμε διακοπες φετος για δευτερη φορα σε νησι ολοι μαζι, Περσυ ειχαμε παει στην Ζακυνθο και περασαμε πολυ ωραια!! Φετος θελουμε αιγαιο η κρητη! Το θεμα ειναι οτι δεν εχουμε πολυ χρονο και θελουμε να κλεισουμε γρηγορα γιατι ψαχνουμε για τελη Ιουλιου αρχες Αυγουστου. Μεχρι τωρα σκεφτομαστε η Χερσονησο Κρητη η Σαντορινη....γενικα ψαχνουμε για διασκεδαση περισσοτερο...σχετικα φθηνα να μην χρειαζομαστε αυτοκινητο και γενικα να εχει πολλες κοπελες καλή νυχτερινή ζωή,κλαμπάκια, παραλιες και γενικα φαση...19 χρονων ειμαστε ξερετε τι ψαχνουμε :p :D θελω να μου πειτε τι μας προτεινετε και αν γνωριζετε πληροφοριες για τα δυο μερη!!
 
Last edited by a moderator:

Antony2198

Member
Μηνύματα
11
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη, Λος Αντζελες
Παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις απανταω σε ολους εδω!!
@KonstantinosAlena νταξει με τις ξενες το εχουμε :D :D απλα στην Ιο δεν θελουμε να παμε γιατι θα πανε παρα πολυ απο τις σχολες μας και δεν θελουμε ρε παιδια να βλεπουμε γνωστους ολη την ωρα...ειναι σπαστικο :/ Σκιάθο λιγο δυσκολο δεν ψηνονται με τιποτα οι αλλοι :) γιατι οι 2 ειχαν παει πενταημερη τριτη λυκειου εκει!
@psilos3
δεν υπαρχει θεμα πιστευω κρητη με το αμαξι αφου θα ειμαστε χερσονησο συνεχεια δεν θα παμε να δουμε αξιοθεατα και τετοια...να περασουμε καλα παμε :D η Παρος καλη μου ακουγεται παντως!

Κωνσταντινε ακριβως χαχαχα :)

@thanos75
ωραια, εεε ελληνικα ελαχιστα οποτε δεν θα μας λειψουν :) οι περισσοτεροι ακουμε απο Rock μεχρι House, Electro, Trap,Punk αρα τα παντα σχεδον :D


@KLEOPATRA Σκιαθο και Ιο εξηγησα λιγο δυσκολο! αλλα σκεφτομαστε και για Παρο! :)
 
Last edited by a moderator:

djeleni

Member
Μηνύματα
162
Likes
234
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αίγυπτος
Θα έλεγα ναι στη Σαντορίνη, όχι γιατί είναι πιο οικονομική, αλλά επειδή την επιλέγουν πολλές κοπέλες με την παρέα τους για διακοπές. Έχει και διασκέδαση.
Βέβαια, στην Πάρο πηγαίνουν περισσότεροι νέοι της ηλικίας σας την περίοδο που θέλετε.
Μύκονος, ναι, αλλά είναι αρκετά ακριβό νησί.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.426
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις απανταω σε ολους εδω!!
@KonstantinosAlena νταξει με τις ξενες το εχουμε :D :D απλα στην Ιο δεν θελουμε να παμε γιατι θα πανε παρα πολυ απο τις σχολες μας και δεν θελουμε ρε παιδια να βλεπουμε γνωστους ολη την ωρα...ειναι σπαστικο :/ Σκιάθο λιγο δυσκολο δεν ψηνονται με τιποτα οι αλλοι :) γιατι οι 2 ειχαν παει πενταημερη τριτη λυκειου εκει!
@psilos3
δεν υπαρχει θεμα πιστευω κρητη με το αμαξι αφου θα ειμαστε χερσονησο συνεχεια δεν θα παμε να δουμε αξιοθεατα και τετοια...να περασουμε καλα παμε :D η Παρος καλη μου ακουγεται παντως!

Κωνσταντινε ακριβως χαχαχα :)

@thanos75
ωραια, εεε ελληνικα ελαχιστα οποτε δεν θα μας λειψουν :) οι περισσοτεροι ακουμε απο Rock μεχρι House, Electro, Trap,Punk αρα τα παντα σχεδον :D
Ε...Μια χαρά τότε θα είστε Χερσόνησο, αφού είστε της house & της electro! Άσε που όλο το μέρος έχει πολλά στέκια κ δεν θα βαρεθείτε ως προς τη διασκέδαση ! Μια άλλη οικονομική επιλογή με μπόλικη διασκέδαση και αρκετό "καμάκι" από ότι είδα πρόπερσι είναι και η Κως. Τέλος κλασική πάντα επιλογή κ η Πάρος για διακοπές με διασκέδαση αν κ στην περίπτωσή σας εαν πήγαινα προς τα εκεί να έκανα λίγο περισσότερο focus στην Αντίπαρο. Την Πάρο την είχα βρει λίγο "βλαχοελληναδικη" στη διασκέδαση και ολίγον "ποζατη" με όλα τα μεγάλα clubs τύπου παραλιακής. Άπό τις 2 και μετά νομίζω ότι τα περισσότερα clubs έπαιζαν Παντελιδη κ Παολα. Η Αντίπαρος είναι σαφέστερα πιο ροκ
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μπα ψιλοεναλλακτικη μου κανει η Αντιπαρος δεν ειναι για καμακωματα.
 

Antony2198

Member
Μηνύματα
11
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη, Λος Αντζελες
οχι ρε φιλε τη Σαντορινη, Σαντορινη να πας με την κοπελα σου οχι με τα φιλαρακια. Εσεις ειστε καρωτοι για Μυκονοο!
εε οχι και Μυκονο ρε φιλεε :p δεν μας αρεσουν εμας αυτα...ολα τα ψωνια εκει πανε...

Θα έλεγα ναι στη Σαντορίνη, όχι γιατί είναι πιο οικονομική, αλλά επειδή την επιλέγουν πολλές κοπέλες με την παρέα τους για διακοπές. Έχει και διασκέδαση.
Βέβαια, στην Πάρο πηγαίνουν περισσότεροι νέοι της ηλικίας σας την περίοδο που θέλετε.
Μύκονος, ναι, αλλά είναι αρκετά ακριβό νησί.
η για Παρο μας βλεπω η Σαντορινη η Χερσονησο ειμαστε σε διλημμα τωρα :p Μυκονο οχι ειναι φουλ στα ψωνια :p

Ε...Μια χαρά τότε θα είστε Χερσόνησο, αφού είστε της house & της electro! Άσε που όλο το μέρος έχει πολλά στέκια κ δεν θα βαρεθείτε ως προς τη διασκέδαση ! Μια άλλη οικονομική επιλογή με μπόλικη διασκέδαση και αρκετό "καμάκι" από ότι είδα πρόπερσι είναι και η Κως. Τέλος κλασική πάντα επιλογή κ η Πάρος για διακοπές με διασκέδαση αν κ στην περίπτωσή σας εαν πήγαινα προς τα εκεί να έκανα λίγο περισσότερο focus στην Αντίπαρο. Την Πάρο την είχα βρει λίγο "βλαχοελληναδικη" στη διασκέδαση και ολίγον "ποζατη" με όλα τα μεγάλα clubs τύπου παραλιακής. Άπό τις 2 και μετά νομίζω ότι τα περισσότερα clubs έπαιζαν Παντελιδη κ Παολα. Η Αντίπαρος είναι σαφέστερα πιο ροκ
Η Χερσονησος απο οτι βλεπω ειναι φαβορι για εμας αλλα τωρα με εβαλες σε σκεψεις με την Αντιπαρο :) τι παιζει εκει απο κοσμο? απο παρο περνεις καραβι για εκει?
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom