Γενικά Διακοπές για 3 κολλητούς

Μηνύματα
16
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του πάσχα
Καλησπέρα:)

Ετοιμαζόμαστε με τους κολλητούς μου να πάμε διακοπές τώρα που τελειώσαμε το σχολείο και δεν ξέρουμε πού.:|

Ο ένας πρότεινε κάμπινγκ στην κρήτη (χανιά ή ιεράπετρα) και ο άλλος μύκονο.

Από τις προτάσεις βγαίνουν πάνω-κάτω και ο χαρακτήρας του καθενός. Ψιλο-εναλλακτικός ο ένας, κάπως πιο κλαμπάτος ο άλλος.

Μιας και εγώ βρίσκομαι στη μέση, ψάχνω ένα νησί που θα μας βολέψει όλους. να έχει δηλαδή και την "εναλλακτικότητά" του, να έχει και τα μπαρ-κλαμπς του.

και αν διάβαζα θέματα του φόρουμ εδώ και 2 ώρες περίπου (μαζί με άλλα για να είμαι ειλικρινής:p), δεν μπόρεσα να βρω κάτι που να ανταποκρίνεται στην περίπτωσή μας.:(

Για να σάς βοηθήσω να με βοηθήσετε, ψάχνω ένα νησί για 3 άτομα χωρίς αυτοκίνητο, "κοσμοπολίτικο" για να το θέσω έτσι αλλά και με εναλλακτικούς τρόπους διασκέδασης, σε κάμπινγκ ή δωμάτιο (δεκτό και ξενοδοχείο, αρκεί να είναι φθηνό:)) και τέλος το όλο πακέτο διαμονής-εισητηρίων να μην είναι ακριβό.


Συγχωρέστε με για την αναστάτωση, απλά προσπαθώ να βρω την καλύτερη λύση.


Υ.Γ.: Μένω θεσσαλία, οπότε δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο λιμάνι αναχώρισης.
Υ.Γ.2: Οι διακοπές θα διαρκέσουν από 26 ιουλίου που φεύγουμε μέχρι και 1 αυγούστου που πρέπει να γυρίσουμε.
Υ.Γ.3: Αν έχετε να προτείνετε και κάποια άλλη λύση για κρήτη ή ιόνιο, είναι κι αυτή δεκτή.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.327
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Εφοσον είσαι από Θεσσαλία μια καλή ιδέα είναι η Σκιάθος, δεν είναι τόσο εναλλακτική αλλά έχει πολύ ωραίες παραλίες που μπορεί να σας καλύψουν το κομμάτι της χαλαρωσης. Η Αλλόνησος είναι υπερβολικά ησυχη για αυτό που θέλει ο δεύτερος φίλος σου αλλά θεωρείται εναλλακτικός προορισμός. Μια άλλη ιδέα είναι η Πάρος, μένετε κάμπινγκ στην Σαντα Μαρία και πάτε στα μπαρακια της Νάουσας.
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Σκιάθο θα πρότεινα κι εγώ και λόγω απόστασης αλλά και λόγω αυτού που ψάχνετε. Κοσμοπολίτικο είναι αλλά δεν είναι και Μύκονος. Υπάρχει βέβαια το θέμα των αποστάσεων που χωρίς δικό σας μέσο ίσως ταλαιπωρηθείτε. Ψάξε λίγο τι συγκοινωνίες έχει το νησί....
Μια άλλη εναλλακτική είναι επίσης η Σίφνος που έχει και κοσμοπολίτικο χαρακτήρα για να μην βαρεθεί ο φίλος σας αλλά και πιο ήρεμα "εναλλακτικά" όπως το λες πράγματα..Πιο κοντινές αποστάσεις από την Σκιάθο μεν, όχι και μικρό νησί δε. Διάβασε λίγο για τη Σίφνο, πιστεύω πως ανταποκρίνεται σε αυτό που ζητάτε..
 
Μηνύματα
16
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του πάσχα
Πάρο και σκιάθο προσπαθώ να τις αποφύγω (τουλάχιστον για φέτος) μιας και ξέρω ότι θα βρίσκονται από την πόλη μου και στις διακοπές μου θέλω να είμαι άγνωστος μεταξύ αγνώστων.:lol:

Η Σίφνος δεν είναι κακή ιδέα. Θα ρίξω μια ματιά για τιμές και δρομολόγια.:D

Βέβαια, όποιος έχει να αντιπροτείνει κάτι, ευχαρίστως να τον ακούσω.

Α, και μιας και το θυμήθηκα, ένας φίλος μου μάς πρότεινε να πάμε ικαρία και το σκεφτόμασταν σοβαρά, αλλά όπως μάς είπε, ο κόσμος μαζεύεται κυρίως τον 15αύγουστο που είναι τα πανηγύρια.:(
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.327
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Ειχα κοιτάξει για Σίφνο ,αλλά μου φάνηκε αρκετα ακριβό νησί (σχετικά με την διαμονή), η Σέριφος εχει πολύ ωραιο κάμπινγκ όπως μου είπε μια φίλη που γύρισε από εκεί πρόσφατα, βέβαια κλάμπ κλπ δεν είχε.
Για Ικαρία τι να σου πω σε λίγες μέρες θα είμαι εκεί για πρώτη φορά, αλλά δεν νομίζω το διαστημα που θα πάτε εσεις να μην κόσμο (ίσως να γλιτωσετε την βαβούρα του Αυγούστου), επίσης πανηγύρια έχει συνέχεια στην Ικαρία
26 Ιουλίου το πανηγύρι της Αγίας Παρασκευής σε 4 χωριά, στον 1)Ξυλοσύρτη , στο 2)Περδίκι - Δήμος Αγίου Κηρύκου, στο 3) Καρκινάγρι - Δήμος Ραχών και στο 4) Πετροπούλι, 5)Καραβόσταμο - Δήμος Ευδήλου.
27 Ιουλίου του Αγίου Παντελεήμονα στο ομώνυμο χωριό - Δήμος Αγίου Κηρύκου.
31 Ιουλίου στον Άγιο Δημήτριο - Δήμος Ραχών
Τώρα για τον φίλο σου που θέλει κλάμπ τι να σου πω...
Μια φίλη που είναι στυλ Μύκονος και είχε δηλώσει οτι θα έρθει μαζί μόλις διάβασε περιγραφες για το νησι ακυρωσε!!!
 
Last edited by a moderator:

taver

Member
Μηνύματα
12.494
Likes
29.096
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ετοιμαζόμαστε με τους κολλητούς μου να πάμε διακοπές τώρα που τελειώσαμε το σχολείο και δεν ξέρουμε πού.:|

Ο ένας πρότεινε κάμπινγκ στην κρήτη (χανιά ή ιεράπετρα) και ο άλλος μύκονο.

Από τις προτάσεις βγαίνουν πάνω-κάτω και ο χαρακτήρας του καθενός. Ψιλο-εναλλακτικός ο ένας, κάπως πιο κλαμπάτος ο άλλος.
Μην το κάνετε. Μην πάτε διακοπές όλοι μαζί υπό ΑΥΤΕΣ τις συνθήκες. Θα γυρίσετε τσακωμένοι...
 
Μηνύματα
16
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του πάσχα
Εντάξει, για να είμαι και ειλικρινής, τή μύκονο την πρότεινε ο πατέρας του, την οποία μάς πρότεινε στη συνέχεια αυτός.

Όσο για τσακωμό, δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Κανένας από τους δύο δεν είναι στα άκρα, απλά τείνουν ο καθένας προς τα εκεί. Επομένως δεν έχουμε να φοβηθούμε τίποτα. Τον καιρό μόνο ίσως.:p
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Γιατί δεν πάτε στην Ιο; Και τα μπαράκια του εχει (είναι το νησί με τα πιο πολλα μπαρακια στην Ελλαδα) και δεν θα χαθείτε στις μετακινήσεις ( τα λεωφορεία είναι συχνά μεταξύ Χώρας και μυλοποταμο όπου βρίσκεται το καμπινγκ). Αντε να κανετε και ημερισια στο μαγγαναρι που είναι ομορφα... Το κάμπινγκ έχει και πισινα με μπαρ για τον κλαμπατο φιλαρακο σου... Εχει και τις ιταλιδες κλπ...Παρόλα αυτά έχει και παραλίες που πας με λίγο περπατημα από την Χώρα, είναι συμπαθητικές και έχεις και την ησυχία σου...
Για σκεψου το! ;)
 
Μηνύματα
16
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του πάσχα
Γιατί δεν πάτε στην Ιο; Και τα μπαράκια του εχει (είναι το νησί με τα πιο πολλα μπαρακια στην Ελλαδα) και δεν θα χαθείτε στις μετακινήσεις ( τα λεωφορεία είναι συχνά μεταξύ Χώρας και μυλοποταμο όπου βρίσκεται το καμπινγκ). Αντε να κανετε και ημερισια στο μαγγαναρι που είναι ομορφα... Το κάμπινγκ έχει και πισινα με μπαρ για τον κλαμπατο φιλαρακο σου... Εχει και τις ιταλιδες κλπ...Παρόλα αυτά έχει και παραλίες που πας με λίγο περπατημα από την Χώρα, είναι συμπαθητικές και έχεις και την ησυχία σου...
Για σκεψου το! ;)
μήπως είναι ζευγαροκάτασταη όμως? :/
 
Μηνύματα
16
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του πάσχα
εκεί που είχα καταλήξει σε ένα νησί έρχεσαι εσύ και μου σπέρνεις διαόλια.:mad:

ασταδιαλα:lol:


Κάτσε να ρίξω μια ματιά τότες.:p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.242
Μηνύματα
884.641
Μέλη
38.931
Νεότερο μέλος
sylvia Boufea

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom