Γενικά Διακοπές με το σκύλο

Juan2013

Member
Μηνύματα
56
Likes
25
Τα τελευταία χρόνια πάω καλοκαιρινές διακοπές έχοντας πάντα το σκύλο μου μαζί κι έτσι αναγκαστικά πήγαινα αρκετές φορές στα ίδια νησιά(Σέριφο, Ζάκυνθο, Κέρκυρα, Σύρο) γιατί είχα βρει πολλές παραλίες που δεν ήταν οργανωμένες και δεν ήταν πήχτρα στον κόσμο και στα πιτσιρίκια, αλλά και μέρη(εστιατόρια, μπαράκια κλπ) που μπορούσα να τον έχω μαζί χωρίς πρόβλημα. Επειδή λοιπόν φέτος θέλω να πάω κάπου αλλού, όποιος έχει βρεθεί στη δική μου θέση και έχει πάει σε κάποιο νησί( του Αιγαίου κατά προτίμηση) και έχει περάσει καλά, ας δώσει τις ...απαραίτητες συστάσεις :)
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Θα σου πρότεινα την Αμοργό!!! Προσωπική εμπειρία δεν έχω γτ τώρα κανονίζω τις διακοπές μου εκεί, αλλά το έχω ακούσει από πολλούς μιας και ήμουν κι εγώ στην ίδια θέση με εσένα. Κάπου το διάβασα κι εδώ μέσα πριν πολύ καιρό. Γενικά ξέρω από φίλους που έχουν πάει ότι το νησί ενδείκνυται να πάρεις μαζί σου το ή τα σκυλιά σου. Μέχρι και οι ξένοι τα φέρνουν μαζί τους Ακόμη και στα μπαράκια πάνε με τα σκυλάκια τους!!!! Και μπράβο τους!!! Ελπίζω να βοήθησα...
 

Juan2013

Member
Μηνύματα
56
Likes
25
Θα σου πρότεινα την Αμοργό!!! Προσωπική εμπειρία δεν έχω γτ τώρα κανονίζω τις διακοπές μου εκεί, αλλά το έχω ακούσει από πολλούς μιας και ήμουν κι εγώ στην ίδια θέση με εσένα. Κάπου το διάβασα κι εδώ μέσα πριν πολύ καιρό. Γενικά ξέρω από φίλους που έχουν πάει ότι το νησί ενδείκνυται να πάρεις μαζί σου το ή τα σκυλιά σου. Μέχρι και οι ξένοι τα φέρνουν μαζί τους Ακόμη και στα μπαράκια πάνε με τα σκυλάκια τους!!!! Και μπράβο τους!!! Ελπίζω να βοήθησα...
Σ' ευχαριστώ για τη βοήθεια. Θα το τσεκάρω. Πάνα ήθελα να πάω Αμοργό, αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν έχει παραλίες, ότι οι περισσότερες είναι με βράχια, κάτι που θα δυσκόλευε την κατάσταση. Θα το ψάξω όμως, ευχαριστώ πολύ για την ιδέα.
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Επανήλθα για να σου πω ότι αν έχεις fb υπάρχει μία σελίδα που λέγεται: Your pets are welcome here - Τα κατοικίδια σας είναι ευπρόσδεκτα εδώ. Μέσα από αυτή τη σελίδα ίσως πάρεις ιδέες όχι μόνο για τον προορισμό αλλά και για καταλύματα που φιλοξενούν με χαρά τα μικρά μας ζουζούνια αλλά και άλλες επιχειρήσεις σε τουριστικά θέρετρα. Καλά να περάσετε!!!!
 

Juan2013

Member
Μηνύματα
56
Likes
25
Σ' ευχαριστώ κ πάλι. Προς το παρόν,διακοπάρουμε για λίγο στο Πήλιο. Μόλις γυρίσω Αθήνα θα την ψάξω οπωσδήποτε!
 

olgad

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
εμεις προπερσυ πηγαμε στη σκυρο, και περσυ στην υδρα.. στη σκυρο ειμασταν πιο ανετα απο θεμα παραλιων βεβαια.. φετος θα μπορεσουμε να φυγουμε τη βδομαδα του 15αυγουστου την χειροτερη δλδ.. οποτε δεν ξερω αν θα μπορεσουμε να παμε καπου με το σκυλο.. αμοργο θα θελαμε, σίκινο, κιμωλο, φολεγανδρο, ηρακλεια, σαντορινη.. αν καποιος μπορει να μας βοηθησει ευχαριστως..
 

Juan2013

Member
Μηνύματα
56
Likes
25
εμεις προπερσυ πηγαμε στη σκυρο, και περσυ στην υδρα.. στη σκυρο ειμασταν πιο ανετα απο θεμα παραλιων βεβαια.. φετος θα μπορεσουμε να φυγουμε τη βδομαδα του 15αυγουστου την χειροτερη δλδ.. οποτε δεν ξερω αν θα μπορεσουμε να παμε καπου με το σκυλο.. αμοργο θα θελαμε, σίκινο, κιμωλο, φολεγανδρο, ηρακλεια, σαντορινη.. αν καποιος μπορει να μας βοηθησει ευχαριστως..
Αν δεν έχετε πάει Σέριφο, σας τη συνιστώ ανεπιφύλακτα. Ολες οι παραλίες είναι ανοργάνωτες και κανείς δεν πρόκειται να αντιδράσει αν είστε με το σκύλο παραλία, ενώ στις περισσότερες θα δείτε πολλούς να είναι μαζί με το σκύλο τους. Και στα μαγαζιά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Μπορώ να σας πω και σε dm αν σας ενδιαφέρει περισσότερα σχετικά με τα μαγαζιά και τις παραλίες που πηγαίνω.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Στη Σκύρο από όσο είδα είναι εύκολο να έχεις μαζί σου σκύλο. Και στα μαγαζιά γίνονται δεκτοί και ανοργάνωτες παραλίες υπάρχουν όπου μπορούν να κυκλοφορήσουν και να παίξουν.
Επίσης, στα ενοικιαζόμενα που μείναμε, σε τρία από τα δωμάτια φιλοξενούσαν σκυλιά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom