Ρόδος Διακοπές στη Ρόδο για ... εξηντάρηδες!!

evita1212

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Παιδιά γειά σας!
Είμαι από Κύπρο και προσπαθώ να βρω πληροφορίες για τη Ρόδο γιατί θα ταξιδέψουν εκεί οι γονείς μου τέλος Ιουλίου - είπαμε να υποστηρίξουμε και φέτος την υπέροχη Ελλαδίτσα!! Όπως αντιλαμβάνεστε, δεν θέλουν πολλή φασαρία, χαλαρά πράματα, ωραία παραλία (όχι τιγκα στον τουρίστα όμως), ταβερνάκια, αλλά και να μην είναι μακρυά από το κέντρο. Έχουν δει κάποια ξενοδοχεία στο Φαληράκι. Δεν προτίθενται να ενοικιάσουν αυτοκίνητο, αλλά θα χρησιμοποιούν την τοπική συγκοινωνία - υπάρχει, ετσι; Δεν έχουν μεγάλο κονδύλι, οπόταν δεν μπορούν να κλείσουν ακριβό ξενοδοχείο (περίπου 70-80 ευρώ την ημέρα το δωμάτιο). Παιδιά, please βοηθήστε με να τους βοηθήσω!!
Ευχαριστώ πολύ!!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Το Φαληρακι είναι πάντα τίγκα στον τουρίστα.Χώρια που η παραλία του δεν είναι και η καλύτερη στη Ρόδο.Για να κάνουν μια φορά ένα μπάνιο ναι,για να μείνουν ενώ θέλουν ησυχία όχι.Αφού θέλουν να είναι σε σημείο που να βολεύει η συγκοινωνία,τους τουρίστες δεν ξέρω αν θα τους αποφύγουν γιατί πολλοί από αυτούς επιλέγουν τέτοια μέρη.Η Ρόδος είναι υπέροχη.Ας κοιτάξουν για διαμονή και σ'άλλες περιοχές π.χ.Ιαλυσσός.
 

evita1212

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ευχαριστώ για τις κατατοπιστικές απαντήσεις σας. Μήπως έχετε να μου προτείνετε κάποιο ξενοδοχείο, καθαρό πάνω απ' όλα; Είτε στην πόλη της Ρόδου, είτε κάπου εκεί κοντά.
 
Μηνύματα
132
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία - Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ευχαριστώ για τις κατατοπιστικές απαντήσεις σας. Μήπως έχετε να μου προτείνετε κάποιο ξενοδοχείο, καθαρό πάνω απ' όλα; Είτε στην πόλη της Ρόδου, είτε κάπου εκεί κοντά.
Booking.com: Atlantis City Hotel, Ρόδος Πόλη, Ελλάδα - 197 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα! Εγώ αυτό έχω να σου προτείνω!!!Καθαρό,κεντρικό και ανακαινισμένο....Η συγκοινωνία στη Ρόδο είναι πολύ καλή όπου και να μείνουν δεν θα έχουν πρόβλημα μεταφοράς......Καλύτερα όμως να μείνουν κεντρικά στη Ρόδο να τα έχουν όλα στα πόδια τους.....
 

galat

Member
Μηνύματα
851
Likes
2.118
Επόμενο Ταξίδι
...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Και εγώ θα πρότεινα κάποιο ξενοδοχείο στην πόλη της Ρόδου. Να μπορούν με τα πόδια να κάνουν μπάνιο στις παραλίες του βόρειου άκρου της πόλης και να σουλατσάρουν στα μαγευτικά σοκκάκια της παλιάς πόλης. Με λεωφορείο ημερήσιες εκδρομές σε Λίνδο κλπ.
Ψάξε στο booking με τις τιμές που θες και πιστεύω ότι θα βρεις κάτι στο κέντρο της πόλης, αν και αρκετά φαίνονται εξαντλημένα.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Οχι Φαληρακι για τους γνωστους λογους που ειπαν παραπανω.Επιβεβαιωνω για την παραλια ..κατω του μετριου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom