Ηνωμένο Βασίλειο Ρωσία Διακοπες Αυγούστου

Edessa 72

Member
Μηνύματα
34
Likes
9
Δεν έχω αποφασίσει ακόμα για τις διακοπες του Αυγούστου (6 μέρες).
Είμαι ανάμεσα εδιμβουργο και Μόσχα-αγια Πετρούπολη......

Περιμένω τις απόψεις σας.......


Ευχαριστώ ......
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Να διευκρινισω ότι δεν έχω πάει στους προορισμούς που αναφέρεις αλλά από αυτά που έχω διαβάσει εδώ μέσα και γενικά θα προτιμούσα την Ρωσία.
 

chrislia

Member
Μηνύματα
42
Likes
26
πριν 6 χρονια ειχα παει στο edinburg αυγουστο για 1 εβδομαδα. ειναι μια υπεροχη πολη σαν να ειναι βγαλμένη απο τις ιστοριεσ με τους ιπποτες στρογγυλης τραπεζης. θυμαμαι ειχα παει στο military tattoo festival στο καστρο The 2012 Royal Edinburgh Military Tattoo | Edinburgh Military Tattoo. πολυ ομορφη πολη.αμα πας αξιζει να κανεις μονοημερη εκδρομη με τρενο στα highlands.
 

Edessa 72

Member
Μηνύματα
34
Likes
9
Όταν λέμε Σκωτια .....εννοούμε μονο εδιμβουργο ή εχει και άλλες αξιόλογες προτασεις ..........
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Όταν λέμε Σκωτια .....εννοούμε μονο εδιμβουργο ή εχει και άλλες αξιόλογες προτασεις ..........
Κοίταξε λίγο τις ταξιδιωτικές ιστορίες που έχουν γραφεί για Σκωτία και θα βρεις σίγουρα πολλές ακόμα αξιόλογες προτάσεις. Η Σκωτία είναι γεμάτη ωραίους προορισμούς και σε καμία περίπτωση δεν περιορίζεται μόνο στο Εδιμβούργο:

η Γλασκώβη είναι μια ακόμα αξιόλογη πόλη, μεγαλύτερη και πιο πολυσυλλεκτική από το Εδιμβούργο. Χρειάζεται ολοήμερη εκδρομή για να την δεις καλά.

τα Highlands ασφαλώς. Βουνά, άγρια φύση, πράσινο, λίμνες, απίστευτη φυσική ομορφιά!

οι διάφορες λίμνες (lochs). Η φημισμένη Loch Ness, η απίστευτη Loch Lomond και πολλές άλλες. Τα χωριά Luss και Baloch πάνω στη Loch Lomond θεωρούνται all-time classic.

στη διαδρομή από Γλασκώβη προς το γραφικό ψαροχώρι Oban βλέπεις απίστευτη φυσική ομορφιά με πολύ πράσινο, λίμνες και ποτάμια.

άπειρα κάστρα. Τα πιο γνωστά είναι του Εδιμβούργου και του Stirling, όμως υπάρχουν και πιο "πρωτόγονες" καταστάσεις όπως το Dunnottar Castle, κοντά στο ψαροχώρι Stonehaven.

τα περίφημα σκωτσέζικα νησιά, όπως το Isle of Skye.
 

Edessa 72

Member
Μηνύματα
34
Likes
9
Να νοικιάσω αυτοκίνητο για 2-3 μέρες για βόλτα στην Σκωτια ???? η να μείνω με τα οργανωμένα λεωφορεία ???
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.971
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom