Διακοπες Χαλκιδική μονος.

Μηνύματα
2
Likes
3
Γεια σας είμαι νέα στο φόρουμ και χρειάζομαι κατατοπιση γιατι είμαι άσχετη. Θέλω να πάω διακοπές μόνη οπότε πρέπει να βρω κάπου όσο πιο οικονομικά γίνεται και κοντά διότι δεν διαθέτω αμάξι οπότε κ οι επιλογές μου περιορίζονται δυστυχώς. Ψάχνω ένα μέρος ήσυχο να ηρεμήσει το κεφάλι μου που λένε. Δεν με νοιάζει να έχει πολλές παραλίες ή μπαρ ταβέρνες. Κανένα χωριό να μπορώ να πάω να κάνω το μπάνιο μου εκεί κοντά να φάω κ κάτι κ γενικά να χαλαρώσω. Ειχα σκεφτεί την αμμουλιανη αλλα τέτοια ειδικά περίοδο είναι πανάκριβα. Δεν ξέρω αν ζητάω πολλά αν έχει κάποιος κάποια πρόταση προς τα που να προσανατολιστω θα με βοηθούσε παρα πολύ. 😊😊😊
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.073
Likes
44.485
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλώς ήρθες.
Αν θέλεις Χαλκιδική, δυστυχώς η χρήση μέσου είναι πολλές φορες αναπόφευγκτη, αλλά αν δεν έχεις διάθεση να κουνηθείς πολύ υπάρχουν κάποιες επιλογές, σχετικά οικονομικές πάντα.
Θα σου έλεγα ότι μια καλή επιλογή είναι να κοιτάξεις προς Τορώνη, ειδικά μετά τις 20 Αυγούστου πέφτουν οι τιμές στη διαμονή και με καλό ψάξιμο θα βρεις.
Εκτός αν θέλεις να δεις προς τρίτο πόδι, για παράδειγμα Νέα Ρόδα.
Καλές περιπτώσεις υπάρχουν και ανάμεσα στα δυο πόδια πχ Πυργαδίκια, ωστόσο χρειάζονται αυτοκίνητο.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.080
Likes
23.584
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Γεια σας είμαι νέα στο φόρουμ και χρειάζομαι κατατοπιση γιατι είμαι άσχετη. Θέλω να πάω διακοπές μόνη οπότε πρέπει να βρω κάπου όσο πιο οικονομικά γίνεται και κοντά διότι δεν διαθέτω αμάξι οπότε κ οι επιλογές μου περιορίζονται δυστυχώς. Ψάχνω ένα μέρος ήσυχο να ηρεμήσει το κεφάλι μου που λένε. Δεν με νοιάζει να έχει πολλές παραλίες ή μπαρ ταβέρνες. Κανένα χωριό να μπορώ να πάω να κάνω το μπάνιο μου εκεί κοντά να φάω κ κάτι κ γενικά να χαλαρώσω. Ειχα σκεφτεί την αμμουλιανη αλλα τέτοια ειδικά περίοδο είναι πανάκριβα. Δεν ξέρω αν ζητάω πολλά αν έχει κάποιος κάποια πρόταση προς τα που να προσανατολιστω θα με βοηθούσε παρα πολύ. 😊😊😊
:welcome2:
 

EviTan

Member
Μηνύματα
423
Likes
2.880
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Όπως λέει και ο @psilos3 , η Τορώνη βολεύει γι'αυτό που θες, όπως επίσης και τα Ψακούδια, πιο ψηλά κάπως, με όμορφη παραλία, σχετικά ήσυχο μέρος, και θυμάμαι πως έχει και οικονομικά δωμάτια
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
796
Likes
9.990
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Ζηλανδία
Κανένα χωριό να μπορώ να πάω να κάνω το μπάνιο μου εκεί κοντά να φάω κ κάτι κ γενικά να χαλαρώσω
Αυτά που ζητάς θα τα βρεις στην προ του Αθω περιοχή δηλαδή στην Ιερισσό και όπως είπε και ο @psilos3 στα Νέα Ρόδα.Οι παραλίες τους είναι μέσα στο χωριό, όμορφες και πεντακάθαρες,με οργανωμένα και ελεύθερα τμήματα και δεν χρειάζεσαι αυτοκίνητο παρά μόνο 5-10 λεπτά περπάτημα.Λίγος τουρισμός,ησυχία και τιμές σαφώς χαμηλότερες από Κασσάνδρα και Σιθωνία.Με λίγο ψάξιμο θα βρεις αυτό που σε συμφέρει για οικονομικότερη διαμονή.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.861
Likes
26.605
Κατ' αρχάς καλώς ήρθες. Αν και ο τίτλος είναι για Χαλκιδική εγώ θα πρότεινα
τους Νέους Πόρους στην Κατερίνη. Παραλία 5 χιλιόμετρα με αμμουδιά, αρκετά ήσυχο μέρος
με οικονομική διαμονή και φαγητό. Λογικά τώρα θα έχει αρκετό κόσμο, αλλά αν εσύ
θέλεις μετά τις 20 Αυγούστου αρχίζει και αραιώνει. Τα σαββατοκύριακα γίνεται χαμός από
κόσμο, όπως και στην Χαλκιδική.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Συμφωνώ ε @panpan , επειδη πηγα προσφατα στους Νέους Πόρους εχει αμετρητα καταλύματα, απο ακριβά μέχρι πολύ οκονομικά, και η παραλία χιλιομετρα. Κι αν βαρεθεις πας μια βολτα στον Πλαταμωνα.
 
Μηνύματα
2
Likes
3
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Μου περιορίσατε τις επιλογές αρκετά γιατι γενικά είχα ακούσει πολλά μέρη αλλά κανείς δεν μου ειπε για νέα ρόδα ή ψακουδια. Αντίθετα μου πρότειναν τορωνη αλλά και Σαρτη στην οποία έψαξα λίγο και ήταν σχετικά οικονομικά αλλά οι αποστάσεις και σαν ζωή δεν ξέρω πως είναι.
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
796
Likes
9.990
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Ζηλανδία
Νομιζω ότι τα Ψακούδια δεν είναι το μέρος που ψάχνεις.Παρα πολλά καταλύματα και ξενοδοχεία,τουριστικά μαγαζιά και φαγάδικα και η παραλία γεμίζει πολύ,γενικά μια μικρή εκδοχή της Κασσανδρας.Θα επαναλαβω την πρόταση μου για Ιερισσό ή Νέα Ρόδα.Πολυ πιο ήσυχα μέρη και λίγος κόσμος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.675
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom