Διακοπες στη Θεσσαλονικη

georgilio

Member
Μηνύματα
28
Likes
81
Διαφωνω για περαια και λαγκαδα. Τρομακτικα ασχημη η πρωτη, αδιαφορος και ασχημος ο δευτερος.
Επισης διαφωνω με λουτρα ποζαρ, δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο. Μονο αν δεν εχεις πραγματικα τι να κανεις.
Για μονοημερες θα προτεινα πριονια στον ολυμπο με λιγο περπατημα στο μονοπατι. Νομιζω οτι καλυτερο να δεις το θρυλικο βουνο και την απιστευτη φυση του. Μπορεις να ψαξεις στο ιντερνετ για μονοημερες αν εχει.
Επισης 2η επιλογη φυσικα η χαλκιδικη αλλα εκει προτεινω να νοικιασεις αμαξι. Για μια μερα κανα 30αρι το πολυ αλλα αξιζει σε σχεση με την ταλαιπωρια με το λεωφορειο συν οτι θα δεις μονο ενα μερος ενω με αμαξι μπορεις να γυρισεις αρκετα.
Προτεινω τερμα πρωτου ποδιου για μπανιο προς παλιουρι και φαγητο αφυτο.
Παντως σκεψου το να νοικιασεις αμαξι εστω και για μια μερα, ειναι πολυ καλυτερο απο πακετο εκδρομη με λεωφορειο.
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.447
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ονειρεμένο Ταξίδι
περου
Αν πάτε Όλυμπο το KΤΕΛ σε αφήνει Λιτόχωρο και από κει για Πριόνια είναι 10χλμ, και δεν υπάρχει συγκοινωνία, μόνο με ταξί και θα σου πάρει γύρω στα 20-25 ευρώ. Αλλιώς μπορείς από το Λιτόχωρο να ρωτήσεις από που ξεκινάει το μονοπάτι στο φαράγγι του Εννιπέα (ξεκινάει μέσα από το χωριό) και να φτάσεις στα Πριόνια για φαγητό μέσα από μια πανέμορφη διαδρομή με γεφυράκια και μικρούς καταρράκτες κι αν θέλεις να κάνεις και μπάνιο. Το μονοπάτι είναι ξεκάθαρο, δεν υπάρχει περιπτωση να χαθείς και είναι διάρκειας 4-5 ωρών. Από τα Πριόνια για επιστροφή σίγουρα θα βρείτε κόσμο να σας κατεβάσει μέχρι το Λιτόχωρο.
Άλλη ωραία μονοήμερη είναι στον Παλιό Παντελεήμονα που πάει ΚΤΕΛ και επίσκεψη στο κάστρο του Ν.Παντελεήμονα.
 

traveller12

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Λουτρά Πόζαρ και Έδεσσα =Νομός Πέλλας
Βεργίνα=Νομός Ημαθίας
Μετέωρα=Νομός Τρικάλων
Άγιο Όρος=Νομός Χαλκιδικής
Λουτρά Πόζαρ αποκλείονται χωρίς γραφείο ή αυτοκίνητο. Ξέρω πολύ καλά την περιοχή και δυστυχώς δεν υπάρχει πρόσβαση με λεωφορείο. Θα μπορούσατε να φτάσετε με λεωφορείο ΚΤΕΛ του νομού Πέλλας μέχρι ένα κοντινό χωριό (10 χιλιόμετρα από τα λουτρά του Πόζαρ) ή την Αριδαία (νομίζω 15 χιλιόμετρα) και να πάρετε μετά ταξί. Έχει δρομολόγια κάθε δύο ώρες από νωρίς το πρωί (νομίζω 6:30 πμ). Αν φτάσετε με ταξί στα λουτρά, μπορείτε να κινηθείτε με τα πόδια(Έχει πεζόδρομο για να κινηθείτε μέσα στο χωριό των λουτρών ή τη δασική περιοχή που έχει και το μεγαλύτερο ενδιαφέρον) αρκεί να σας αρέσει το περπάτημα, γιατί η περιοχή προσφέρετε γενικώς. Όμως το τελευταίο δρομολόγιο από την Αριδαία είναι στις 8 ή 8:30 για να επιστρέψετε Θεσσαλονίκη. Για Έδεσσα έχει κάθε μία ώρα δρομολόγιο το ΚΤΕΛ του νομού Πέλλας και σε αφήνει μέσα στην Έδεσσα. Η Έδεσσα με την Αριδαία συνδέονται επίσης με συγκοινωνία μεταξύ τους
Για Χαλκιδική από τέλη Μαϊου έχει πολύ συχνά δρομολόγια με το ΚΤΕΛ. Μιλάμε όμως για μπάνιο. Για διασκέδαση μόνο τα Σαββατοκύριακα μέχρι να τελειώσουν οι εξετάσεις στα πανεπιστήμια. Σε κανένα από αυτά δεν χρειάζεται να κλείσετε νωρίτερα θέση ή εισιτήρια. Επίσης το κτελ Χαλκιδικής εξυπηρετεί και για το καραβάκι γύρω από το Άγιο Όρος.
Για το μουσείο της Βεργίνας μόνο με τουριστικό γραφείο ή αυτοκίνητο πηγαίνεις. Δεν γνωρίζω αν εξυπηρετεί το Κτελ Ημαθίας. Απλά είναι ένα μουσείο που εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ, γι΄αυτό και το πρότεινα.
Τα Μετέωρα βρίσκονται στο Νομό Τρικάλων, άρα το ΚΤΕΛ Τρικάλων εξυπηρετεί, αλλά δεν νομίζω να βολεύει για ημερήσια εκδρομή. Μόνο με τουριστικό ή αυτοκίνητο θα το πρότεινα.
Ιούνιο πέφτει και του Αγίου Πνεύματος. Αν έρχεστε εκείνες τις ημερομηνίες η εκδρομή σας, τότε όλα τα δρομολόγια αλλάζουν. Της Χαλκιδικής αυξάνονται και έχει και πολλές εκδρομές με τα τουριστικά: ημερήσιες, διήμερες ή τριήμερες. Του ΚΤΕΛ Πέλλας μειώνονται εκείνη τη Δευτέρα.
Από την άλλη, οι 6 μέρες δεν είναι πολλές και δεν ξέρω πόσες μέρες θέλετε να μείνετε μέσα στη Θεσσαλονίκη. Συνήθως αρχές Ιουνίου έχει και την έκθεση βιβλίου στην παραλία Θεσσαλονίκης, άρα και πολλές βροχές. Εξαρτάται από το τι θέλετε να κάνετε γενικότερα (μουσεία, περπάτημα, φαγητό κλπ)[/QUOTE
Σε ευχαριστώ!!

Αν πάτε Όλυμπο το KΤΕΛ σε αφήνει Λιτόχωρο και από κει για Πριόνια είναι 10χλμ, και δεν υπάρχει συγκοινωνία, μόνο με ταξί και θα σου πάρει γύρω στα 20-25 ευρώ. Αλλιώς μπορείς από το Λιτόχωρο να ρωτήσεις από που ξεκινάει το μονοπάτι στο φαράγγι του Εννιπέα (ξεκινάει μέσα από το χωριό) και να φτάσεις στα Πριόνια για φαγητό μέσα από μια πανέμορφη διαδρομή με γεφυράκια και μικρούς καταρράκτες κι αν θέλεις να κάνεις και μπάνιο. Το μονοπάτι είναι ξεκάθαρο, δεν υπάρχει περιπτωση να χαθείς και είναι διάρκειας 4-5 ωρών. Από τα Πριόνια για επιστροφή σίγουρα θα βρείτε κόσμο να σας κατεβάσει μέχρι το Λιτόχωρο.
Άλλη ωραία μονοήμερη είναι στον Παλιό Παντελεήμονα που πάει ΚΤΕΛ και επίσκεψη στο κάστρο του Ν.Παντελεήμονα.
Ευχαριστώ πολύ ! :)

Διαφωνω για περαια και λαγκαδα. Τρομακτικα ασχημη η πρωτη, αδιαφορος και ασχημος ο δευτερος.
Επισης διαφωνω με λουτρα ποζαρ, δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο. Μονο αν δεν εχεις πραγματικα τι να κανεις.
Για μονοημερες θα προτεινα πριονια στον ολυμπο με λιγο περπατημα στο μονοπατι. Νομιζω οτι καλυτερο να δεις το θρυλικο βουνο και την απιστευτη φυση του. Μπορεις να ψαξεις στο ιντερνετ για μονοημερες αν εχει.
Επισης 2η επιλογη φυσικα η χαλκιδικη αλλα εκει προτεινω να νοικιασεις αμαξι. Για μια μερα κανα 30αρι το πολυ αλλα αξιζει σε σχεση με την ταλαιπωρια με το λεωφορειο συν οτι θα δεις μονο ενα μερος ενω με αμαξι μπορεις να γυρισεις αρκετα.
Προτεινω τερμα πρωτου ποδιου για μπανιο προς παλιουρι και φαγητο αφυτο.
Παντως σκεψου το να νοικιασεις αμαξι εστω και για μια μερα, ειναι πολυ καλυτερο απο πακετο εκδρομη με λεωφορειο.
Ωραία ευχαριστώ για την βοήθεια!!

Όπως είπα και στην αρχή δεν νομίζω πως μέσα σε 6 μέρες προλαβαίνετε να κάνετε και πολλά εκτός Θεσσαλονίκης και απ ότι διαβάζω τα παιδιά σε πρότειναν κάποια μέρη..
Τα λεωφορείο το 8 (εγνατία), 12 (τσιμισκή), 78 εγνατία) από ανατολικά προς δυτικά, πάντα από κέντρο σταματάτε στο τέρμα, στο ΚΤΕΛ, εκεί μπορείτε να κλείσετε εισιτήριο για καμιά Έδεσσα, για καμιά Καβάλα αλλά και να μην πάτε δεν χάνετε κάτι.
Αλλά μέσα στην Θεσσαλονίκη 6 μέρες και χωρίς ταλαιπωρία με τα ΚΤΕΛ κλπ προλαβαίνετε να τα κάνετε όλα και να περάσετε τέλεια.
Το λεωφορείο το 12 (Τσιμισκή) από δυτικά προς ανατολικά σταματάει στο ανακαινισμένο εμπορικό κέντρο one salonica (πρώην city gate) στην στάση ΟΠΑΠ.
Το λεωφορείο 85 (εγνατία) από ανατολικά προς δυτικά μέσα σε μερικά λεπτά θα σας έχει πάει στο χωρίο του Λαγκαδά, είναι ένα πολύ όμορφο χωρίο με καφετέριες και με πολύ καλό κόσμο, ερίσεις υπάρχουν και λουτρά εκεί.
Το λεωφορείο 23 απ τον σταθμό, (στο τέρμα του σταθμού θα πάτε, από ανατολικά προς δυτικά, είτε με το 2, είτε με το 3, είτε με το 10, είτε με το 14) θα σας πάει στα κάστρα, θα κάνετε μια ερώτηση για να κατεβείτε πιο νωρίς επειδή κάνει τέρμα Συκιές για να μην πάτε πολύ μακριά...
Με το 14 είτε μέσα απ τον σταθμό είτε κάπου απ την εγνατία (από δυτικά προς ανατολικά) μπορείτε να πάτε στην Τούμπα, έχει ωραίες καφετέριες κλπ έχει και το γήπεδο της Τούμπας, μπορείτε αν σας βολεύουν η μέρες να αγοράσετε τίκετ για κάποιο ματς, και να μπείτε στο θρυλικό γήπεδο σε όποια θύρα θέλετε, ακόμα και στη Ιστορική θύρα 4, αν θέλετε να ζήσετε την εμπειρία της 4 με προσοχή θα την ζήσετε, όχι φωτογραφίες/βιντεάκια, ερίσεις μόλις μπείτε μέσα θα πάτε προς τα δεξιά, σας το λέω εγώ που ήμουν Συνδεσμίτης και με διαρκείας στην 4 χρόνια και φέτος είπα να χαλαρώσω...
Το 21 από Αριστοτέλους (από ανατολικά προς δυτικά) πάει στον Εύσμο, μια πολύ όμορφη περιοχή που θα σας αρέσει...
Το 45 περνάει απ τον σταθμό και την εγνατία και πάει στο εμπρικό κέντρο cosmos (έξω απ την θεσσαλονίκη), εκεί θα πάτε μέρα και μέρα θα έρθετε..
Για μέσα στην Θεσσαλονίκη και στο κέντρο όπως είπα και στην πρώτη μου απάντηση, βόλτες στην παραλία και νέα παραλία θεσσαλονίκης, υπάρχει το άγαλμα του Μ. Αλέξανδρου και ο Λευκός Πύργος που δεν είναι λευτκός, τσιμισκή, εγνατία, μητροπόλεως... Για καφέ εκεί σχεδόν όλα τα μαγαζία είναι πολύ ωραία.
Για ποτό στην Βαλαωρίτου παρασκευή ή σάββατο (σε κάποιο στενό της εγνατίας είναι, κοντά στην στάση Αντιγονιδών.
Για φαγητό στα Λαδάδικα, ύψος Τσιμισκής.
Στην εγνατία στο κέντρο είναι η Καμάρα (Η Αψίδα του Γαλερίου), κάνει μπαμ θα το δείτε, και λίγο πιο πάνω είναι η Ροτόντα (προσοχή εκεί μέρα και νύχτα γιατί χάλασε η πλατεία που είναι δίπλα στην Ροτόντα από ναρκομάνείς). Μόλις περάσετε την εγνατία και πάτε προς τα κάτω προς παραλία θα δείτε την πλατεία ναυαρίνου, θα δείτε και κάποια αρχαία εκει, και μπορείτε να φάτε στον Valentino την καλύτερη κρέπα της θεσσαλονίκης, για χοντ ντόγκ, τόστ κλπ θα φάτε στο Dream Team, αν πάτε προς δεξιά και συνεχίσετε και περπατάτε για κανά πεντάλεπτο θα συναντίσετε ανάμεσα σε τσιμισκή και εγνατία τον Ναό της Αγία Σοφία, απέναντι υπάρχει ένα ωραίο μικρό μαγαζί με παγωτά, είναι πολύ νόστιμα.
Αυτά αλλά αν θέλετε συνεχίζω.
Η θεσσαλονίκη είναι βόλτες, καφέ και φάει, και απλά έχει κάποια ωραία αξιοθέατα και κάποια ωραία μέρη. Τα συμαντικότερα είναι αυτά.
Σε ευχαριστώ απίστευτα για την βοήθεια σου πραγματικά μας βοήθησες πολύ!
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
5
Likes
10
Σε ευχαριστώ!!


Ευχαριστώ πολύ ! :)


Ωραία ευχαριστώ για την βοήθεια!!


Σε ευχαριστώ απίστευτα για την βοήθεια σου πραγματικά μας βοήθησες πολύ!
Ερίσεις αν δείτε στην παραλία (ύψος Λευκού Πύργου) κάποια καραβάκια μπορείτε να μπείτε μέσα, σας κάνει και καμιά βόλτα, κάποια για μισή ώρα, κάποια για μια ώρα, συνήθως η είσοδος είναι δωρεάν, μην σας πουλήσουν τρέλα, απλά μέσα πληρώνετε ότι πάρετε.
Προχθές ας πούμε υπήρχαν 4 καραβάκια, αν ο καιρός είναι καλός σίγουρα θα τα δείτε.
Α! Μπορείτε να ανεβείτε και στο Λευκό Πύργο, πείτε μου και πως είναι γιατί έχω να ανεβώ απ το τελευταίο κύπελλο του Π.Α.Ο.Κ. (χαχα)
 

desbio

Member
Μηνύματα
50
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΑΓΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ερίσεις αν δείτε στην παραλία (ύψος Λευκού Πύργου) κάποια καραβάκια μπορείτε να μπείτε μέσα, σας κάνει και καμιά βόλτα, κάποια για μισή ώρα, κάποια για μια ώρα, συνήθως η είσοδος είναι δωρεάν, μην σας πουλήσουν τρέλα, απλά μέσα πληρώνετε ότι πάρετε.
Προχθές ας πούμε υπήρχαν 4 καραβάκια, αν ο καιρός είναι καλός σίγουρα θα τα δείτε.
Α! Μπορείτε να ανεβείτε και στο Λευκό Πύργο, πείτε μου και πως είναι γιατί έχω να ανεβώ απ το τελευταίο κύπελλο του Π.Α.Ο.Κ. (χαχα)
Μέσα στην πόλη είναι εύκολα τα πράγματα. Στην πόλη περπατάς άνετα σε όλο το κέντρο ακόμη κ όταν ο οασθ [λεωφορεία πόλης] έχει απεργία. Εκτός πόλης είναι δύσκολο χωρίς αυτοκίνητο, αλλά οι Κύπριοι έχετε θέμα με το ανάποδο τιμόνι
 

misha19

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.274
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία-Θεσσαλονίκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Round the world
Καλησπέρα! Είμαι και εγώ Κύπριος και έμενα 4 χρόνια Θεσσαλονίκη. Εχεις πάρει πολλές απαντήσεις αλλά δεν μας είπες τι σας ενδιαφέρει και τι θέλετε να κάνετε στις διακοπές σας. Χαλκιδική να πάτε οπωσδήποτε! Όλες οι Κυπριακές παρατάξεις οργανώνουν μονοήμερες εκδρομές για Χαλκιδική γύρω στα 10 ευρώ για την μεταφορά και τον καφέ στην παραλία.
Πιο κάτω σου παραθέτω ενα ταξιδιωτικό που πήγα εγώ κάποιες μονοήμερες , το πρόγραμμα όμως για Ιούνιο δεν έχει βγει ακόμη.
http://www.zorpidis.gr/images/files/RAJTBTSDVR.pdf
και για να μην πει κάποιος ότι κάνουμε διαφήμιση , υπάρχει και αυτό το ταξιδιωτικό με το οποίο θα μπορούσατε να πάτε στα μετέωρα μονήμερη αλλά μόνο Κυριακή.
http://www.tsakiristravel.gr/imerisies
 

traveller12

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Καλησπέρα! Είμαι και εγώ Κύπριος και έμενα 4 χρόνια Θεσσαλονίκη. Εχεις πάρει πολλές απαντήσεις αλλά δεν μας είπες τι σας ενδιαφέρει και τι θέλετε να κάνετε στις διακοπές σας. Χαλκιδική να πάτε οπωσδήποτε! Όλες οι Κυπριακές παρατάξεις οργανώνουν μονοήμερες εκδρομές για Χαλκιδική γύρω στα 10 ευρώ για την μεταφορά και τον καφέ στην παραλία.
Πιο κάτω σου παραθέτω ενα ταξιδιωτικό που πήγα εγώ κάποιες μονοήμερες , το πρόγραμμα όμως για Ιούνιο δεν έχει βγει ακόμη.
http://www.zorpidis.gr/images/files/RAJTBTSDVR.pdf
και για να μην πει κάποιος ότι κάνουμε διαφήμιση , υπάρχει και αυτό το ταξιδιωτικό με το οποίο θα μπορούσατε να πάτε στα μετέωρα μονήμερη αλλά μόνο Κυριακή.
http://www.tsakiristravel.gr/imerisies
Καλησπέρα! Δεν έχουμε ιδιαίτερες προτιμήσεις απλά σκεφτήκαμε για να πάμε 2 3 μονοήμερες σε ωραία και ήρεμα τοπία και 2 3 μέρες χαλαρά Θεσσαλονίκη... ευχαριστώ για τα ταξιδιωτικά γραφεία!
 

traveller12

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Μέσα στην πόλη είναι εύκολα τα πράγματα. Στην πόλη περπατάς άνετα σε όλο το κέντρο ακόμη κ όταν ο οασθ [λεωφορεία πόλης] έχει απεργία. Εκτός πόλης είναι δύσκολο χωρίς αυτοκίνητο, αλλά οι Κύπριοι έχετε θέμα με το ανάποδο τιμόνι[/QUO

Ναι ακριβώς επειδή και αδεία οδήγησης έχουμε αλλα είναι δύσκολο για εμάς στην Ελλάδα!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Το βρίσκω εξαιρετικά εντυπωσιακό το γεγονός ότι ΚΑΝΕΙΣ απ' όσους έγραψαν δεν βρήκε κάτι άξιο λόγου να κάνει κανείς μέσα στην ίδια την πόλη (εκτός από βόλτες στην παραλία ή στα μαγαζιά ή στα μπαρ). Ούτε μια επίσκεψη στα εξαιρετικά μουσεία, αρχαιολογικό και βυζαντινό, ούτε στο Λευκό Πύργο, ούτε στη Ροτόντα, ούτε στις βυζαντινές εκκλησιές, ούτε στα νεοκλασσικά κτίρια της Βασ. Όλγας, τίποτα. Κι από την άλλη, προβάλλουν ως επιλογές Περαία, Λαγκαδάς, κλπ. Τι να πει κανείς...

(από την άλλη, βέβαια, ούτε η αρχική poster έδωσε κανένα στίγμα για το τι την ενδιαφέρει. Ούτε καν απάντηση στο βασικό ερώτημα: Γιατί Θεσσαλονίκη; Λόγω φτηνού εισιτηρίου; Γιατί όχι κάπου αλλού, π.χ. Ρόδο, Ηράκλειο, Ρώμη; Οπότε, τι απάντηση και βοήθεια να δώσεις; )
 

traveller12

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Το βρίσκω εξαιρετικά εντυπωσιακό το γεγονός ότι ΚΑΝΕΙΣ απ' όσους έγραψαν δεν βρήκε κάτι άξιο λόγου να κάνει κανείς μέσα στην ίδια την πόλη (εκτός από βόλτες στην παραλία ή στα μαγαζιά ή στα μπαρ). Ούτε μια επίσκεψη στα εξαιρετικά μουσεία, αρχαιολογικό και βυζαντινό, ούτε στο Λευκό Πύργο, ούτε στη Ροτόντα, ούτε στις βυζαντινές εκκλησιές, ούτε στα νεοκλασσικά κτίρια της Βασ. Όλγας, τίποτα. Κι από την άλλη, προβάλλουν ως επιλογές Περαία, Λαγκαδάς, κλπ. Τι να πει κανείς...

(από την άλλη, βέβαια, ούτε η αρχική poster έδωσε κανένα στίγμα για το τι την ενδιαφέρει. Ούτε καν απάντηση στο βασικό ερώτημα: Γιατί Θεσσαλονίκη; Λόγω φτηνού εισιτηρίου; Γιατί όχι κάπου αλλού, π.χ. Ρόδο, Ηράκλειο, Ρώμη; Οπότε, τι απάντηση και βοήθεια να δώσεις; )
Αν κοιτάξεις απάντησα πως ενδιαφερόμαστε για 2 3 μονοήμερες σε ήρεμα και όμορφα τοπία εκτός Θεσσαλονίκης και 2 3 μέρες στην πόλη... Όσο για το βασικό ερώτημα δεν νομίζω να ενοχλεί κάποιο το οτι επιλέξαμε την Θεσσαλονίκη! Όσο για τις προτάσεις εντός πόλης σε ευχαριστώ.
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Ενα σημειο που εχει ενδιαφεεον κ επισκεφτηκα προσφατα ειναι η Αρχαια Αγορα στο ύψος της Πλατειας Αριστοτελους κ κατω απο τον Αγ.Δημητριο.Με 2 ευρω εισοδο εχει πολυ ενδιαφεροντες εκθεσειακους χωρους ενω μερικες φορες εχει κ εκθεσεις ζωγραφικης ή υπαιθριες προβολες. Ο Λευκος Πυργος αναβαθμιστηκε κ εχει μεσα χωρους με διαδραστικες πληροφοριες γιατην ιστορια της πολης.Τοσο το Αρχαιολογικο Μουσειο οσο κ το Βυζαντινο αξιζουν αν σας ενδιαφερει μια επισκεψη.Στο Αρχαιολογικο υπαρχει κ ενα υπεροχο καφε κ εκθεματα απο τη Βεργινα.Η Ροτοντα επισης πλεον ξαναλειτουργει
(με εισοδο). Ολα ειναι κοντα στο κεντρο ευκολα επισκεψιμα και γυριζονται ευκολα.
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom