Διακοπες τον Οκτώβρη που?

Eirini 88

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Καλησπέρα σε όλη την παρέα!Ψάχνω ένα όμορφο λίγο ζεστό μέρος για διακοπές διπλα στη θάλασσα τον Οκτώβριο άμα μας αφήσει ο γλυκούλης covid!Έχετε να μου προτείνετε μερικά μέρη με μάξιμουμ 5 ώρες πτήση από UK ?Ευχαριστώ!
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.503
Καλησπέρα σε όλη την παρέα!Ψάχνω ένα όμορφο λίγο ζεστό μέρος για διακοπές διπλα στη θάλασσα τον Οκτώβριο άμα μας αφήσει ο γλυκούλης covid!Έχετε να μου προτείνετε μερικά μέρη με μάξιμουμ 5 ώρες πτήση από UK ?Ευχαριστώ!
Μαλτα
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.962
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα σε όλη την παρέα!Ψάχνω ένα όμορφο λίγο ζεστό μέρος για διακοπές διπλα στη θάλασσα τον Οκτώβριο άμα μας αφήσει ο γλυκούλης covid!Έχετε να μου προτείνετε μερικά μέρη με μάξιμουμ 5 ώρες πτήση από UK ?Ευχαριστώ!
Αν όλα πηγαίνουν κατ' ευχήν (αισιόδοξο σενάριο) και θες να κατευθυνθείς προς Ελλάδα, τότε δεν υπάρχει κάτι καλύτερο από τη Κρήτη, με τον καιρό ακόμα σχεδόν καλοκαιρινό και τις θάλασσες στη καλύτερη τους ίσως κατάσταση!
 

Eirini 88

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Ευχαριστώ για τις προτάσεις!Την φοβάμαι μην Μεσόγειο μην πιάσουν βροχές.Λετε Κρήτη Κύπρο να μπορούμε να κάνουμε μπάνιο ή θα ναι παγωμένα τα νερα?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.962
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Ευχαριστώ για τις προτάσεις!Την φοβάμαι μην Μεσόγειο μην πιάσουν βροχές.Λετε Κρήτη Κύπρο να μπορούμε να κάνουμε μπάνιο ή θα ναι παγωμένα τα νερα?
Παγωμένα νερά σε καμία των περιπτώσεων. Έχω πάει Κρήτη αρχές Οκτώβρη και οι κλιματολόγικές συνθήκες ήταν εξαιρετικές, όπως και η θερμοκρασία του νερού. Μη σε φοβίζει.
 

Eirini 88

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Παγωμένα νερά σε καμία των περιπτώσεων. Έχω πάει Κρήτη αρχές Οκτώβρη και οι κλιματολόγικές συνθήκες ήταν εξαιρετικές, όπως και η θερμοκρασία του νερού. Μη σε φοβίζει.
Τελεία! Ευχαριστώ πολύ ήμουν μεταξύ Κύπρου κ Κρήτης θα περιμένω λίγο να δω πως θα πανε τα πράγματα για να κλείσω!
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.945
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Και Κρήτη και Κύπρο κάνεις μπάνιο Οκτώβρη. Εγώ θα ψήφιζα Κρήτη!
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Εναλλακτικά προτείνω και τη Ρόδο. Επίσης ζεστή ακόμα και τον Οκτώβριο. Οι θάλασσες στα ανατολικά παραλια (γύρω από Λινδο ειδικά) έχουν πανελλαδικά τις υψηλότερες θερμοκρασίες
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Η ανατολική Ρόδος παραμένει ζεστή και τον Οκτώβριο αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα έχει ζωντάνια ή θα έχει ερημώσει όπως το χειμώνα.
Η Κύπρος έχει αρχίσει και αυστηροποιεί τις προϋποθέσεις εισόδου και ίσως μέχρι τον Οκτώβρη μπλοκάρει το Ηνωμένο Βασίλειο ή ακόμα και την Ελλάδα.
Η Κρήτη είναι κατάλληλη για διακοπές όλο τον χρόνο με πολλές επιλογές για όλα τα γούστα.
 

Eirini 88

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Σας ευχαριστώ για τις ιδέες μακάρι να μας πάνε όλα καλά γιατί ήδη μας ακυρωθηκαν 2 πτήσεις δε θα αντέξω άλλη!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom