Διακοπες τον Οκτώβρη που?

thanos75

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
3.397
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Η ανατολική Ρόδος παραμένει ζεστή και τον Οκτώβριο αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα έχει ζωντάνια ή θα έχει ερημώσει όπως το χειμώνα.
Η Κύπρος έχει αρχίσει και αυστηροποιεί τις προϋποθέσεις εισόδου και ίσως μέχρι τον Οκτώβρη μπλοκάρει το Ηνωμένο Βασίλειο ή ακόμα και την Ελλάδα.
Η Κρήτη είναι κατάλληλη για διακοπές όλο τον χρόνο με πολλές επιλογές για όλα τα γούστα.
Ή πόλη της Ρόδου είναι πολύ ζωντανή και το χειμώνα. Βέβαια μιλάμε και για μια ιδιαίτερη χρονιά λόγω covid, επομένως από αυτή την άποψη για κανένα μέρος δεν μπορούμε να είμαστε απόλυτα σίγουροι
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Η Κύπρος έχει ζεστά νερά και πολύ καλό κλίμα για Οκτώβρη. Έχει πάει και αρκετά καλά ως τώρα από επιδημιολογικής πλευράς, οπότε αν ως τότε σας επιτρέπεται η είσοδος, είναι μια τίμια επιλογή.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Λες Ε?θα ναι καλός ο καιρός τότε?Αν κ έχω βαρεθεί να πηγαίνουμε συνέχεια Ισπανια άμα έχει όμως καλό καιρό θα μπει στην λίστα μου!Ευχαριστώ 🤗
Τον Οκτώβριο; Εκτός κι αν είσαι τοοοσο πια άτυχη, θα είναι καλός. Για μένα μπήκε στους τοπ ισπανικούς προορισμούς όταν την επισκέφτηκα (το πάρκο Cabo de Gata-Nijar) στα τέλη Ιούνη. Άπειρα μέρη να επισκεφτείς, από παραλίες μέχρι κοιλάδες και ερημικά τοπία, το μέρος είναι από άλλο πλανήτη! Και θα νιώθεις και λίγο σα να είσαι σε ελληνικό νησί σε κάποια μέρη :p. Το θέμα είναι βέβαια πώς θα τα πάει η Ισπανία επιδημιολογικά μέχρι τότε, γιατί για την ώρα, ειδικά η Ανδαλουσία είναι άσ'τα να πάνε...
 

ckabi

Member
Μηνύματα
59
Likes
30
Και γω έτσι ακριβώς σκέφτομαι αλλά Κανάρια έχει τόσο αέρα κ κρύα νερα🤯🤯
δεν έχει και τόσο αέρα. Τα νερά είναι γενικά πιο κρύα ναι. Το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι ότι ακόμη και στο ίδιο νησί ο καιρός είναι πολύ διαφορετικός. Πχ βόρεια η τενερίφη είναι πολύ βροχερή (οπότε δεν την προτείνω για Οκτώβρη), νότια όμως (που είναι οι παραλίες και τα τουριστικά) είναι πολύ ήπια.
 

touRocker

Member
Μηνύματα
70
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Planet Earth
Ονειρεμένο Ταξίδι
Dark Side Of The Moon
Καλησπέρα σε όλη την παρέα!Ψάχνω ένα όμορφο λίγο ζεστό μέρος για διακοπές διπλα στη θάλασσα τον Οκτώβριο άμα μας αφήσει ο γλυκούλης covid!Έχετε να μου προτείνετε μερικά μέρη με μάξιμουμ 5 ώρες πτήση από UK ?Ευχαριστώ!
Ωραίες είναι όλες οι επιλογές που πρότειναν τα παιδιά!
Η δικιά μου γνώμη είναι, εάν δεν έχεις επισκεφθεί την Κρήτη να πας εκεί. Προτείνω τις περισσότερες διανυκτερεύσεις στα υπέροχα Χανιά και επίσκεψη στο νομό Ρεθύμνου και κάποιες στον Αγ.Νικόλαο κι επίσκεψη στη νομό Ηρακλείου. Οι θερμοκρασίες τον Οκτώβρη γενικά είναι καταπληκτικές για διακοπές.
Τώρα ... εάν δε θέλεις τόσες πολλές μετακινήσεις και μικρότερες διαδρομές προτείνω την υπέροχη Νάξο, ένας από τους καλύτερους προορισμούς στις Κυκλάδες για μένα, διότι έχει ότι μπορείς να βρεις σε ένα κυκλαδίτικο νησί, αλλά και πολύ πράσινο και ποιοτικό φαγητό και αρχαία.
 

touRocker

Member
Μηνύματα
70
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Planet Earth
Ονειρεμένο Ταξίδι
Dark Side Of The Moon
Αλμερία η δική μου πρόταση
Να ένα από τα προτερήματα του site ... Δεν το ήξερα το μέρος .... κι από την αναφορά σου άρχισα να το ψάχνω και μου φαίνεται υπέροχη επιλογή. Ευχαριστώ ;)
 

Eirini 88

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Τον Οκτώβριο; Εκτός κι αν είσαι τοοοσο πια άτυχη, θα είναι καλός. Για μένα μπήκε στους τοπ ισπανικούς προορισμούς όταν την επισκέφτηκα (το πάρκο Cabo de Gata-Nijar) στα τέλη Ιούνη. Άπειρα μέρη να επισκεφτείς, από παραλίες μέχρι κοιλάδες και ερημικά τοπία, το μέρος είναι από άλλο πλανήτη! Και θα νιώθεις και λίγο σα να είσαι σε ελληνικό νησί σε κάποια μέρη :p. Το θέμα είναι βέβαια πώς θα τα πάει η Ισπανία επιδημιολογικά μέχρι τότε, γιατί για την ώρα, ειδικά η Ανδαλουσία είναι άσ'τα να πάνε...
Ααα είναι τόσο ωραία Ε?Και γω αυτό περιμένω μέχρι 15 Σεπτεμβρίου δεν κλείνω τίποτα! Μετα θα δω ποιες χώρες δεν είναι σε καραντίνα κ θα κλείσουμε 😂
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Ααα είναι τόσο ωραία Ε?Και γω αυτό περιμένω μέχρι 15 Σεπτεμβρίου δεν κλείνω τίποτα! Μετα θα δω ποιες χώρες δεν είναι σε καραντίνα κ θα κλείσουμε 😂
Το μέλος @Grerena έχει μια ιστορία, μέρος της οποίας αποτελείται απο αυτό το κομμάτι. Ρίξε μια ματιά.
Εγώ τη χρωστάω (μαζί με άλλες, πολλές) :p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.812
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom