Διακοπες τον Οκτώβρη που?

Eirini 88

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Εναλλακτικά προτείνω και τη Ρόδο. Επίσης ζεστή ακόμα και τον Οκτώβριο. Οι θάλασσες στα ανατολικά παραλια (γύρω από Λινδο ειδικά) έχουν πανελλαδικά τις υψηλότερες θερμοκρασίες
Μετά από πολλές αλλαγές κ αφού η Κύπρος δε δέχεται πτήσεις από UK κ για Κρήτη πρέπει να κάνουμε καραντίνα επιστρέφοντας καταλήξαμε Ροδο.🤞🤞 Βρήκα ωραία ξενοδοχεία στην Πεύκη θα ναι πιο ζεστα τα νερα από κει έτσι δεν είναι?
 
Last edited by a moderator:

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Μετα από τόσες αλλαγές Και αφού η Κύπρος δε δέχεται πτήσεις από UK μη ρτχρειάζεται καραντίνα λένε να πάμε τόσο τα ξενοδοχεία που είδαμε είναι στην Παφκρηκ

Μετά από πολλές αλλαγές κ αφού η Κύπρος δε δέχεται πτήσεις από UK κ για Κρήτη πρέπει να κάνουμε καραντίνα επιστρέφοντας καταλήξαμε Ροδο.🤞🤞 Βρήκα ωραία ξενοδοχεία στην Πεύκη θα ναι πιο ζεστα τα νερα από κει έτσι δεν είναι?
Ναι θα είναι, και επιπλέον θα έχετε εύκολη πρόσβαση σέ καλές παραλίες του νησιού. Οι Πευκοι είναι λίγο μετά τη Λινδο, η οποία είναι εξαιρετικά γραφική, και νομίζω πως τον Οκτώβριο ειδικά θά είναι ακόμα ωραιότερη)
Υ.Γ. Μακάρι μόνο μέχρι τότε οι Άγγλοι να μην διευρύνουν το νόμο περί καραντίνας για επιστροφές απ' όλη την Ελλάδα
 
Last edited:

Eirini 88

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Ναι θα είναι, και επιπλέον θα έχετε εύκολη πρόσβαση σέ καλές παραλίες του νησιού. Οι Πευκοι είναι λίγο μετά τη Λινδο, η οποία είναι εξαιρετικά γραφική, και νομίζω πως τον Οκτώβριο ειδικά θά είναι ακόμα ωραιότερη)
Υ.Γ. Μακάρι μόνο μέχρι τότε οι Άγγλοι να μην διευρύνουν το νόμο περί καραντίνας για επιστροφές απ' όλη την Ελλάδα
Και γω σ' αυτό ελπιζω🙄Ευχαριστώ πολύ!
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Σε περίπτωση που δεν πάμε Ιταλία για πείτε καμία καλή πρόταση εντός Ελλάδος για ένα ευχάριστο φθινοπωρινό πσκ μέσα Οκτώβρη. Οπωσδήποτε χερσαίος προορισμός και ας βγάλουμε τα Βόλο-Πήλιο, Μάνη, Γιάννενα - Ζαγοροχώρια-Μετσοβο, Ορεινή Αρκαδία, Τρίκαλα-Μετέωρα που έχουμε πάει, Ναύπλιο που είναι δίπλα μου και Μακεδονία-Θράκη λόγω απόστασης. Έχω ξεχωρίσει τα Τζουμέρκα, Αραχωβα, Καρπενήσι, Λίμνη Πλαστήρα και Μονεμβασια(τελευταία επιλογή) . Τι λέτε; Κάποια άλλη επιλογή;
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Σε περίπτωση που δεν πάμε Ιταλία για πείτε καμία καλή πρόταση εντός Ελλάδος για ένα ευχάριστο φθινοπωρινό πσκ μέσα Οκτώβρη. Οπωσδήποτε χερσαίος προορισμός και ας βγάλουμε τα Βόλο-Πήλιο, Μάνη, Γιάννενα - Ζαγοροχώρια-Μετσοβο, Ορεινή Αρκαδία, Τρίκαλα-Μετέωρα που έχουμε πάει, Ναύπλιο που είναι δίπλα μου και Μακεδονία-Θράκη λόγω απόστασης. Έχω ξεχωρίσει τα Τζουμέρκα, Αραχωβα, Καρπενήσι, Λίμνη Πλαστήρα και Μονεμβασια(τελευταία επιλογή) . Τι λέτε; Κάποια άλλη επιλογή;
Ορεινή Ναυπακτία.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.919
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Έχω ξεχωρίσει τα Τζουμέρκα, Αραχωβα, Καρπενήσι, Λίμνη Πλαστήρα και Μονεμβασια(τελευταία επιλογή) .
Πολύ δυνατά όλα!
Για μένα λίμνη Πλαστήρα που είναι μαγεία αυτή την εποχή ή Μονεμβασιά.

Κάποια άλλη επιλογή;
Θα κοιτούσα και προς Αργοσαρωνικό για κανένα κοντινό νησάκι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.758
Σε περίπτωση που δεν πάμε Ιταλία για πείτε καμία καλή πρόταση εντός Ελλάδος για ένα ευχάριστο φθινοπωρινό πσκ μέσα Οκτώβρη.
Μηπως να περιμενεις να δουμε αν θα στελνουμε sms τον Οκτωβρη για να βγουμε απο το σπιτι μας;
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.227
Likes
7.618
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Αν, και ξεκινάω. με Αν,θα ήθελα κάτι από Β.... Βουκουρέστι, Βελιγράδι, Βουδαπέστη, Βιέννη, Βαρσοβία, Βερολίνο........ αλλά όπως έγραψα και σε άλλο νήμα, μόνο η Πυθία θα τα κατάφερνε να με ορμινέψει. Φευ....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.553
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom