Γενικά Διακοποπλάνο 2011

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
Αφού το 2010 ήταν γεμάτο αναποδιές και κάθε φορά που ήμουν ένα βήμα πριν κλείσω εισητήρια-ξενοδοχείο για οπουδήποτε, γκρέμιζε ο κόσμος και δεν μπορούσα όχι πιο έξω από την Αττική να βγώ αλλά ούτε από τον Πειραιά, είπα φέτος να οργανωθώ από νωρίς και να πάρω την βοήθειά σας αν μου την δώσετε βέβαια!!

Ξεκινάω με ένα ταξιδάκι-αστραπή για εορτασμό επετείου τον Ιούνιο. Τα σχέδια μου μέχρι στιγμής λένε Κεα ή αλλιώς Τζια! Βρήκα ένα ξενοδοχείο το Studios - Blue Studios αλλά εάν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο με ενδιαφέρει. Θέλω κάτι ρομαντικό και κοντινό εκτός από Ύδρα, Σπέτσες!!
Μετά τον Ιούλιο λέω να πάω προς Φολέγανδρο κ αν όχι μόνο εκεί να την συνδιάσω με κανένα κοντινό νησί να δούμε και κάτι άλλο. Εάν μπορεί κάποιος να βοηθήσει και να προτείνει θα το εκτιμούσα!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :p
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μου αρεσουν πολυ και οι 2 επιλογες σου.Το ξενοδοχειο ειναι πολυ σουπερ.Μου αρεσαν τα δωματια ..το χτιστο τζακι ..το ντεκορ .και ρομαντικο μου κανει για επετειο.Ποσο το εχεις βρει για Ιουνιο αληθεια?
Κοντα σχετικα στη Φολεγανδρο ειναι η Σικινος .Μικρο νησακι και ησυχο.
Τουρισμός
http://www.islasdelegeo.com/greek/islands/sikinos/
kathimerini.gr | Σίκινος: Η αυθεντική
 

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
είδα στο σάιτ ότι τον ιούνιο είναι γύρω στα 75 ευρώ και ενθουσιάστηκα γιατί το περίμενα πιο ακριβό!! σίκινος ε??? την έψαξα κι αυτή αλλά δεν μου γέμισε το μάτι!! λες να μην είδα καλά??? ευχαριστώ!!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Διαβασε τα ινφο και διαμορφωνεις αποψη.
Εχει να κανει βεβαια και με τις μερες που εχετε στη διαθεση σας .Αν δηλ πατε για 5 μερες ,φτανει μονο η Φολεγανδρος.
Και η Μηλος-Κιμωλος (για μια επαναληψη) δεν ειναι τοσο μακρυα .
Δεν ξερω βεβαια η Σικινος με ποια απ αυτα που λεμε συνδεεται ακτοπλοικα.
Η τιμη για το χοτελ στην Κεα ειναι οντως πολυ καλη.Κλειστο.
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
Γεια σου και από μένα! Η Φολέγανδρος είναι μαγευτική κατά τη γνώμη μου, κουκλίστικη χώρα και πολύ όμορφες παραλίες..Ωστόσο, η διαμονή είναι αρκετά ακριβή.
Εγώ είχα μείνει σε αυτό
Folegandros island - Cyclades - Odysseus Hotel
το οποίο ήταν αρκετά οικονομικό και επιπλέον μπορείς να χρησιμοποιήσεις και την πισίνα του διπλανού aria hotel που το έχουν οι ίδιοι ιδιοκτήτες..Αν τελικά πας Φολέγανδρο, να κάνεις οπωσδήποτε το γύρο του νησιού με καραβάκι!
 

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
και να ο λόγος που αγαπώ πολύ αυτό το φόρουμ!! μπορείς να ζητήσεις βοήθεια και να στην δώσουν, να ανταλλάξεις απόψεις!!!! κλεοπάτρα τελικά μου φαίνετε πως η σίκινος είναι πολύ καλή πρόταση, απ'ότι βλέπω πρέπει να έχει και πιο πολλές παραλίες από φολέγανδρο!! 5 με 7 μέρες θα έχω στην διάθεσή μου, οποτε ίσως προλάβω να πάρω μια μικρή γέυση από εκεί!!!

Ikarialover το παρατήρησα ότι τσιμπάει λίγο στην φολέγανδρο, αν θες να μείνεις σε διπλό κρεβάτι (απ'ότι είδα αυτά που έχουν χαμηλότερες τιμές δεν έχουν άνεση στο δωμάτιο) πρέπει να πληρώσεις!! πολύ ωραίο το ξενοδοχείο που μου προτείνεις και δεν το είχα δει πουθενά, ευχαριστώ!!
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
Να είσαι καλά! Το δωμάτιο είναι πάρα πολύ απλό (όταν είχα πάει εγώ δεν είχε καν κλιματισμό, μόνο ανεμιστήρα). Ωστόσο, η τοποθεσία του είναι απλά απίστευτη, στην άκρη του γκρεμού και 3 λεπτά με τα πόδια από το κέντρο της Χώρας. Δες και το διπλανό του, aria hotel, για να πάρεις μια ιδέα για την τοποθεσία!
 

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
Να είσαι καλά! Το δωμάτιο είναι πάρα πολύ απλό (όταν είχα πάει εγώ δεν είχε καν κλιματισμό, μόνο ανεμιστήρα). Ωστόσο, η τοποθεσία του είναι απλά απίστευτη, στην άκρη του γκρεμού και 3 λεπτά με τα πόδια από το κέντρο της Χώρας. Δες και το διπλανό του, aria hotel, για να πάρεις μια ιδέα για την τοποθεσία!

για ικαρία τι έχεις να μου προτείνεις για διαμονή?? κ αν δεν παρω αμάξι να νοικιάσω εκεί ή θα μου πιάσουν τα οπίσθια??? (είμαι ευγενική!!! :bleh:)
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
χεχε! Κοίτα, εγώ θα πρότεινα να πάρεις αμάξι, ειδικά αν σκέφτεσαι να πας για πολλές μέρες.. Πιστεύω ότι η Ικαρία μία εβδομάδα τη θέλει οπωσδήποτε!Όσο για το που να μείνεις, βόρεια πλευρά οπωσδήποτε. Δηλαδή: ή Αρμενιστή/Γιαλισκάρι ή Κάμπο/Εύδηλο. :)
 

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
σίγουρα θα είμαστε με αμάξι, απλά για να μην ταλαιπωρούμε τα δικά μας σκεφτόμαστε να νοικιάσουμε καλύτερα, έτσι κι αλλιώς πάνω κάτω τα ίδια λεφτά θα μας κοστίσει. ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες με υπερβοήθησαν!!!:D:D:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.844
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom