Διακόσμηση σπιτιού με θέμα τα ταξίδια

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.988
View attachment 418730
Τώρα πλέον αφού το ψυγείο δεν εχει χώρο για αλλα μαγνητακια συλλέγουμε πιάτα
Αυτο ειναι ενα gallery wall με πιατα. Καντε κατι μοντερνο, καλε. Μπειτε στο Printerest να δειτε πως βαζουμε τις συλλογες.
Screenshot_20230120_180401_Samsung Internet.jpg
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.425
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.425
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.269
Likes
7.869
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.223
Πριν απὸ κάνα δίμηνο, μπούκαραν τινες στὸ σπίτι, όχι όχι είχα τίποτις τὸ πολύτιμο (ανηκω εις το λουμπεν προλεταριατον αλλως τε), μού κλέψαν πάντως χαλιά, κἄτι πορτατίφια αλλα και δυό τρία πεντακιλων συσκευασιων έλαια. Ένα χαλί, ήταν χειροποίητο, κάμποσο ακριβό, είπα δεν μιέταιγα και δεν εδωκα σημασία. Προ μερικων ημερών, ελαχιστων, στο μεσον της προηγουμενης εβδομάδος, θυμήθηκα ότι στο πατάρι το οποίο επισης «ηλεγξαν», ειχα μια κουτα γεματη με μαγνητάκια ψυγείου*. Ανοιγα την πόρτα του (ψυγειου) και έπεφταν τα τσαμένα και προκειμένου να μου σπάσουν στο πολύ αδικο, μου ειπον: δεν τα μαζεύω; Τα μάζεψα, τα τυλιξα με χαρτοπετσέτα εκαστον, σε κούτα και πατάρι. Και ποοοοοοοσο στενοχωρηθηκα, αγαπητά συμμαστόρια μου, υπέροχες και υπέροχοι συμφλορουμίτισσαι και συμφλορουμίται που μου τα σούφρωσαν αυτά τα σουβενιράκια! Ολο και κατι αγοραζουμε στα ταξίδια, κατι ιδιαίτερο κλπ κλπ μα τα μαγνητακια είναι εκ των ων ουκ ανευ. Ευτελές προϊόν, ευτελέστατον μα κάργα δηλωτικον! Φακ ουντ κάτσο! Δυσκολεύομαι να το διαχειριστώ, είπα να το μοιραστω υμίν μπας και λιγο γειανει ο πόνος. Σνίφ λέγω.

* κάϊρο, ἀλεξάνδρεια, βερολίνο, παρίσι, ῥώμη, βατικανό, πάφο, λευκωσία, σκόπια, ὀχρίδα, ἀμστερντάμ, βρυξέλλα, λονδίνο, σόφια, βελιγράδι, ἁδριανούπολη, βιέννη, μπρατισλάβα, βουκουρέστι, πράγα, μαδρίτη, τολέδο, τάλλινν, ἑλσίνκι, στοκχόλμη, βαρσοβία, ζυρίχη, λιχτενστάϊν, λιουμπλιάνα, ζάγκρεμπ, μάλτα, φλωρεντία, ῥίμινι, ἅγιο μαρίνο, μπολώνια, βουδαπέστη, κοπεγχάγη, μονακό, νίκαια, σμύρνη, ῥίγα, βίλνα, ἀνδόρρα, βαρκελώνη, μπρύζ, λουξεμβοῦργο, τίρανα, λισαβώνα, ὄσλο, ποντγκόριτσα, κότορ, μπέλφαστ, δουβλίνο, μίνσκ, κίεβον, βηρυττό, κωνσταντινούπολη, κισινάου, τιρασπόλ, σαράγεβο, μόσταρ, μαρακές, ἐσαουΐρα, τυφλίς, γκόρι, ἐρεβάν, κάρντιφφ, ῥέϊκιαβικ.


ΥΓ: Η παταροποίηση εγινε πριν από δύο χρόνια περίπου, οπότε εχω ψυγείῳ μια ύδρα, μια σπέτσα, μια λευκάς, ένα μόναχο, ντουμπρόβνικ, τύνιδα, γενεύη, αλλά όποτε τα θωρώ, λογικως, μου θυμίζουν τα χαμένα αδελφάκια των οπότε λεω να τα μαζέψω κι αυτά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.289
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom