Τουρκία Διαμονή στην Κωνσταντινούπολη

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Ετοιμαζόμαστε για ένα ταξιδάκι στην Πόλη για 3 μέρες τον Οκτώβρη. Έχω βρει σε καλή τιμή από booking αυτο το ξενοδοχείο http://adakarakoyhotel.com/
Μπορείτε να μου πείτε μια γνώμη για την περιοχή? Είναι γενικά ασφαλής, το βράδυ με ενδιαφέρει περισσότερο. Είναι βολική προς τα αξιοθέατα? Εαν όχι προς τα ποια περιοχή να κοιτάξω καλύτερα?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.423
Μεταξύ Pera Rose και Pera Tulip ποιο θα προτείνατε εφόσον είναι στην ίδια τιμή? (η απάντηση "κανένα από τα δύο" δεν είναι αποδεκτή:twisted:)
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.223
Likes
5.762
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Μεταξύ Pera Rose και Pera Tulip ποιο θα προτείνατε εφόσον είναι στην ίδια τιμή? (η απάντηση "κανένα από τα δύο" δεν είναι αποδεκτή:twisted:)
Είχα μείνει στο Pera Tulip πριν λίγα χρόνια και μου είχε αρέσει αρκετά. Τώρα όμως βλέπω να έχει και αρκετά αρνητικά σχόλια. Το άλλο το έχω δει μόνο στο λόμπυ και δεν μου άρεσε και πολύ αλλά δεν ξέρω πώς είναι τα δωμάτια. Είναι πολύ κοντά το ένα με το άλλο οπότε δεν έχεις να διαλέξεις με βάση την περιοχή.
Πριν λίγες μέρες πάντως έμεινα στο Armada Pera Hotel (λίγο πιο πάνω από τα δύο που λες εσύ) και είμαι πολύ ενθουσιασμένη. Πολύ καινούργιο ξενοδοχείο και πανέμορφο. Εμείς το κλείσαμε από το Yeego σε πολύ καλύτερη τιμή από ότι το είχε το Booking.
 

xrysa_kon

Member
Μηνύματα
39
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου υπάρχουν όνειρα..
Καλησπέρα παίδες!!!
Ήθελα να ρωτήσω κάτι γιατί έχω ψιλομπερδευτεί...
Ποια είναι η διαφορά της περιοχής sirkeci με την σουλταναχμετ?
Στο booking τι πρέπει να βάλω? Θέλω ένα οικονομικό ξενοδοχείο.. κοντά στα αξιοθέατα..!!!
Σας ευχαριστώ εκ τω προτέρων!!!
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Σουλταναχμετ ειναι η ευρύτερη περιοχή...Το Σιρκεσι ειναι σταση του τραμ και μια μικροτερη περιοχή μεσα στο Σουλταναχμετ κοντα στο Βόσπορο , Μεταξυ Εμινονου και Αγια Σοφια, μια σταση μετα την Πλατεια Εμινονου και Γεφυρα του Γαλατα και δυο στασεις τραμ πριν απο Αγια Σοφια... Δες το χαρτη του ξενοδοχειου δεν στο προτείνω απαραίτητα αλλα για να δεις που ειναι το Σιρκεσι..http://www.booking.com/hotel/tr/eur...dcid=4;checkin=2014-11-17;checkout=2014-11-18
 
Last edited:

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Εμείς μείναμε στο Erboy hotel στο Sirkeci και θα το ξαναπροτιμούσαμε σίγουρα.Μας δώσαν δωρεάν μεταφορά από το αεροδρόμιο αλλά επειδή πήγαμε με λεωφορείο δεν τη χρησιμοποιήσαμε.Και μας έκαναν δώρο ένα δείπνο στο εστιατόριο τους που ήταν εξαιρετικό.
 

xrysa_kon

Member
Μηνύματα
39
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου υπάρχουν όνειρα..
Ομορφο ξενοδοχείο... αλλά έχει εξαντληθεί λέει..:( κρίμα
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Ομορφο ξενοδοχείο... αλλά έχει εξαντληθεί λέει..:( κρίμα
παρε τηλ ή στειλε μειλ. κατευθειαν στο ξενοδοχειο..θα εχουν σιγουρα καποια δωματια ποιες ημερομηνιες θελεισ να πας?
 

xrysa_kon

Member
Μηνύματα
39
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου υπάρχουν όνειρα..
Μπήκα στο σιτε τους.. έχουν δωμάτια, αλλά είναι με 80€ τη βραδιά..
Εγώ κοίταζα κανένα 50€.. για 1/1/2015 έως 5/1/2015.
Αν έχετε να μου προτείνετε κανένα ακόμα ευχαρίστως!!!
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Στην ίδια αλυσίδα είναι και το Ilkay hotel το πιο οικονομικό τους.Δες μήπως βρεις κάτι και εκεί.Δίνουν και κάποια έκπτωση αν πληρώσεις μετρητά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.119
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom