• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Μάιο - Ιούλιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!

Τουρκία Διαμονή στην Κωνσταντινούπολη

japetus

Member
Αν και όλος ο δήμος της παλιάς πόλης ονομάζεται Φάτιχ, συνήθως όταν μιλάμε για ξενοδοχεία αναφερόμαστε σε συγκεκριμένη ομώνυμη περιοχή κοντά στην κλειστή αγορά που όντως για μια γυναίκα δεν είναι και η καλύτερη. Αυτό μπέρδεψε την φίλη σου, στο Γκιουλχανε που θα μείνεις δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

connosp

Member
αυτο με ενδιαφερει στην ουσια να ειναι μια σχετικά ασφαλης περιοχη. Σε ευχαριστώ
Η περιοχή λέγεται Sirkeci λόγω του σιδ. σταθμού και μπορείς να πας σε πολλούς προορισμούς. Θα περάσεις θαυμάσια μην ξεχάσεις να πας για φαγητό στο Balkan Lokandasi Hoca Paşa, Hoca Paşa Sk. No:12 D:12, 34112 Fatih/İstanbul, είναι πολύ κοντά στο ξενοδοχείο σου, ποιοτικό, φτηνό με πολύ κόσμο, τρώνε βασικά τούρκοι!!!

Andrewkarag

New Member
Καλησπερα!!!εχω κλεισει δυο δωματια για κωνσταντινουπολη απλως λογω ακυρωσης αδειας δν θα μπορεσω να παω....οι ημερομηνιες ειναι για το ενα δωματιο 10/2/2020-14/2/2020 και το δευτερο ειναι 10/2/2020-15/2/2020...ειναι χωρις δωρεαν και τα δυο...το πρωτο κοστιζει 137€ και δινεται για 100€ και το δευτερο κοστζει 175€ και δινεται για 150€....οποιος ενδιαφερεται μου στελνει.....ευχαριστω!!!!η κρατηση εχει γινει μεσω booking...

Last edited:

pantelis08

Member
Χαίρετε παιδιά. Ταξιδεύω τον Δεκέμβριο για Κωνσταντίνουπολη. Θα ήθελα να μάθω ποιες περιοχές είναι πιο ασφαλείς και εάν έχετε κάποια ξενοδοχεία φθηνά να προτείνετε? Ευχαριστώ πολυ

Vanesa

New Member
Γεια χαρά σε όλους! Είναι η πρώτη φορά που ρωτάω κάτι εδώ στο forum παρόλο που το συμβουλεύομαι πριν από κάθε ταξίδι. Ήθελα να σε ρωτήσω αν έχει κάποιος μια πρόσφατη εικόνα χειμώνα στην Κων/λη ώστε να με συμβουλέψει... Θα ταξιδέψουμε δύο φίλες, τέλος Δεκέμβρη, για 4 μέρες, είμαστε γύρω στα 30. Θα μας άρεσε να γυρίσουμε την πόλη, να δούμε τα αξιοθέατα, να ανακαλύψουμε όμορφες γωνιές, αλλά δεν θα θέλαμε να είναι εντελώς ερημιά το βράδυ και να υπάρχει φόβος και ανασφάλεια, (11-12 το αργότερο να επιστρέφουμε, δεν πάμε για clubbing... κάτι χαλαρό νωρίς). Επίσης αν είμαστε από τη μια ή την άλλη πλευρά να μπορούμε να επιστρέψουμε με τα μέσα χωρίς φόβο όλες τις ώρες της ημέρας. Που θα προτείνατε να μείνουμε; Δεδομένου ότι είναι χειμώνας και έχω προβληματιστεί γιατί οι περισσότεροι την επισκέπτονται άλλες εποχές. Διάβασα όλες τις προηγούμενες ιστορίες και τις αντίθετες απόψεις για τη "διαμάχη" Ταξίμ και Σουλταναχμετ αλλά έχω μπερδευτεί πλήρως (!). Η αλήθεια είναι ότι η φάση των club/μπουζουκιών ή μεθυσμένων που να ενοχλούν δεν μας ταιριάζει πολύ- αλλά αν είναι να φοβόμαστε από την ερημιά το βράδυ (μέχρι τις 12) να περπατήσουμε στο Σουλταναχμέτ... δεν ξέρω! Έχουν αναφερθεί τόσες διαφορετικές περιοχές όπως το Πέραν κλπ, αλλά δεν βγάζω άκρη... Περιμένω τα φώτα σας!!!

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.159
Μέλη
34.697
Νεότερο μέλος
T.S.

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom