Τουρκία Διαμονή στην Κωνσταντινούπολη

tou dromou

Member
Μηνύματα
141
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΛΩΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Θελω την βοηθεια σας...εχω παρει τιμες απο αυτα τα δυο ξενοδοχεια: taksim premium hotel k faros hotel στον γαλατα... πειτε μου την γνωμη σας κ εαν εχει καποιος προσωπικη εμπειρια σας παρακαλω!!!
στο Φαρος περιοχη ΤΑΞΙΜ εμεινα, ειναι καλο καθαρο κ καλο πρωινο, παρε τιμη απο την δικη του σελιδα
 
Last edited by a moderator:

Maryboo14

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα στην παρέα σας!
Θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πράγματα όσον αφορά για ένα ταξίδι στην Κωνσταντινούπολη που θα πραγματοποιήσουμε στις 2/1/2018 έως και τις 7/1/2018.
Αρχικά αποφάσισαμε μετά το διάβασμα της ΕΡΗΣ και του travellet να μείνουμε στο Σουλταναχμέτ.
Να σημειώσω ότι θα πάμε δύο άτομα ηλικίας 21 ετών.
Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω ποίο ξενοδοχείο προτείνετε εκεί σε οικονομική τιμή που να διαθέτει και κάποιο βαν από και προς το αεροδρόμιο.
Επίσης οποιαδήποτε άλλη συμβουλή θα ήταν πολύ χρήσιμη.
Ευχαριστώ και συγγνώμη αν είναι σε λάθος σημείο η ανάρτηση :)
 

Nicolas

Member
Μηνύματα
192
Likes
442
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Δεν ξέρω τι διαθέσεις έχετε βέβαια αλλά για νεότερες ηλικίες θεωρώ οτι καλή επιλογή λόγω μαγαζιών για εξόδους/διασκέδαση το βράδυ ειναι η πλατεία Ταξίμ και τα κυριότερα αξιοθέατα δεν απέχουν πάρα πολύ, με το τραμ γυρω στα 20-25 λεπτά, το θέμα ειναι οι μετακινήσεις με τα πόδια γιατι την περίοδο που θα πατε ειναι πιθανό να πετυχετε αρκετό κρύο ισως και χιόνι.

Για μετακινήσεις απο και προς το αεροδρόμιο υπάρχουν και τα τουριστικά λεωφορεία Havatas, κανουν λίγες στάσεις στα πιο κεντρικά σημεία και καταλήγουν στην Ταξίμ με κόστος 12 λίρες το άτομο
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα στην παρέα σας!
Θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πράγματα όσον αφορά για ένα ταξίδι στην Κωνσταντινούπολη που θα πραγματοποιήσουμε στις 2/1/2018 έως και τις 7/1/2018.
Μπρρρρ.... Κάνει πολύ κρύο εκείνη την εποχή, νομίζω είναι η χειρότερη επιλογή για την πόλη, αλλά όπως αγαπάτε...

Αρχικά αποφάσισαμε μετά το διάβασμα της ΕΡΗΣ και του travellet να μείνουμε στο Σουλταναχμέτ.
0/2. ΕΡΣΗ και Traveller.
Να σημειώσω ότι θα πάμε δύο άτομα ηλικίας 21 ετών.
Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω ποίο ξενοδοχείο προτείνετε εκεί σε οικονομική τιμή που να διαθέτει και κάποιο βαν από και προς το αεροδρόμιο.
Οικονομική τιμή και βαν από/προς το αεροδρόμιο δε συμβιβάζονται (εκτός αν μείνεις κοντά στο αεροδρόμιο, αλλά δεν το θες αυτό). Πάρε το μετρό. Με μια γρήγορη αλλαγή στο Yenikapi πας παντού στην Ευρωπαϊκή πλευρά. Ή έστω ένα ταξί. Φτηνά είναι σχετικά.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
2/1/2018 έως και τις 7/1/2018.
Εκείνη την εποχή σίγουρα κάνει πολύ κρύο και είναι πολύ πιθανό να είναι και χιονισμένα. Προετοιμαστείτε κατάλληλα (σου μιλάω εκ πείρας, έχω βρεθεί εκεί ίδια περίοδο). Από την άλλη, θα ευχαριστηθείτε ζεστά ψητά κάστανα! :)
 

andreas123

Member
Μηνύματα
13
Likes
4
καλησπερα,ετοιμαζουμε ενα ταξιδι στην κωνσταντινουπολη(πρωτη φορα) και απο οτι διαβασα στο φορουμ καλυτερα ειδικα για πρωτη φορα ειναι να μεινει καποιος στην περιοχη σουλταναχμετ.θα μπορουσε καποιος να μου προτεινει καποια ξενοδοχεια σχετικα οικονομικα και κοντα σε σταση μετρο-τραμ??
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
καλησπερα,ετοιμαζουμε ενα ταξιδι στην κωνσταντινουπολη(πρωτη φορα) και απο οτι διαβασα στο φορουμ καλυτερα ειδικα για πρωτη φορα ειναι να μεινει καποιος στην περιοχη σουλταναχμετ.θα μπορουσε καποιος να μου προτεινει καποια ξενοδοχεια σχετικα οικονομικα και κοντα σε σταση μετρο-τραμ??
Καλησπερα,έμεινα στο And hotel με θέα από το μπαλκόνι την Αγία Σοφία στα 50 μέτρα και κοντά σε στάση τραμ.
 

Basil

Member
Μηνύματα
57
Likes
285
https://www.google.gr/search?q=glam...216,rc_q:Glamour%20Hotel,ru_q:Glamour%20Hotel Το επισκεφθήκαμε τις ημέρες τής Πρωτοχρονιάς Ιδανική τοποθεσία ανάμεσα στην γέφυρα του Γαλατά και στην sultanahmet.Ακριβος διπλα απο σταθμο sirkesi του τραμ 45 ευρώ με πρωινό για ενα πεντακάθαρο δίκλινο δωμάτιο.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom