Πορτογαλία Διαμονή στη Λισαβόνα

kasiotis

Member
Μηνύματα
116
Likes
164
Ονειρεμένο Ταξίδι
Roadtrip στις Η.Π.Α.
Εδώ είχαμε μείνει 2 άτομα το 2016. Το θυμάμαι άνετο χωρίς να μας προβλημάτισε κάτι. Ήταν σε δρόμο με μπαρ και καφε, αλλά δεν μας ενόχλησε η φασαρία το βράδυ. Ο τύπος που το είχε ήταν πολύ βοηθητικός και φιλικός.

VIVA! Bairro Alto Concept Apartments, Lisbon, Portugal
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.802
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Εδώ είχαμε μείνει 2 άτομα το 2016. Το θυμάμαι άνετο χωρίς να μας προβλημάτισε κάτι. Ήταν σε δρόμο με μπαρ και καφε, αλλά δεν μας ενόχλησε η φασαρία το βράδυ. Ο τύπος που το είχε ήταν πολύ βοηθητικός και φιλικός.

VIVA! Bairro Alto Concept Apartments, Lisbon, Portugal
Είναι πολύ ωραίο, σ'ευχαριστώ. Θα το κοιτάξω λιγακι γιατι ήθελα να υπάρχει reception μια και φτάνουμε βράδυ.
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
192
Likes
194
Hotel Marquês de Pombal

Εδώ έμεινα εγώ όταν πήγα. Αρκετα ευχαριστημενος εμεινα σε γενικές γραμμές. Μετρό κοντά η περπάτημα την ομορφη avenida da liberdade μέχρι το κέντρο.
 

zade

Member
Μηνύματα
157
Likes
689
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου...
Λισαβόνα, έ ρε τι μου θύμησες....

Έχω μείνει στο μήνα του μέλιτος στην περιοχή Martim Μoniz ( η δικιά μας πλατεία Βικτώριας...) σε Χόστελ της πλάκας που έμεναν μέσα μόνο απόκληροι της ζωής, με κοινό μπάνιο που κάθε πρωί ήταν βομβαρδισμένο... Αλλά δύο άτομα 35 ευρώ η βραδιά.

Η γυναίκα μου είχε κοντέψει να με σκοτώσει τις πρώτες μέρες, ούσα συνηθισμένη σε 5άστερα με πισίνες και εγώ συνηθισμένος σε 12άρηδες κοιτώνες της κακιάς ώρας που δεν ξέρεις άμα θα σε μαχαίρωναν το βράδυ ή όχι και σε couch surfing σε όλες τις φοιτητικές εστίες της Ευρώπης...

Τελικά έχουμε βρει μια ενδιάμεση ισορροπία. Χόστελ μεν, αλλά δίκλινο και αν είναι εφικτό χωρίς κοινό μπάνιο.

Το λέω και νίκη...
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Σκέφτομαι για κράτηση στο Hotel Alegria. Η τοποθεσία είναι ok; Γενικά, μας ενδιαφέρει να συμπεριλαμβάνει φύλαξη αποσκευών και πρωινό και το "ταβάνι" είναι 85€ ανά βράδυ.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Σκέφτομαι για κράτηση στο Hotel Alegria. Η τοποθεσία είναι ok; Γενικά, μας ενδιαφέρει να συμπεριλαμβάνει φύλαξη αποσκευών και πρωινό και το "ταβάνι" είναι 85€ ανά βράδυ.
Μια χαρά είναι η τοποθεσία. Ήσυχη η γειτονιά και μπορείς να πας περπατώντας παντού στο κέντρο. Έχει και μετρό σχετικά κοντά.
 

panagiotis.k

Member
Μηνύματα
205
Likes
725
Έχω αρχίσει και εγώ να σκέφτομαι για Λισαβώνα το καθολικό Πάσχα μέσα Απριλίου. 'Πρώτο' ταξίδι στη COVID εποχή. :clap:

Τα ξενοδοχεία είναι λίγο φωτιά ή είναι ιδέα μου λόγω αποχής τόσο καιρό? :haha:

Βρήκα αυτό το ξενοδοχείο δίκλινο στα 567 για 5 βράδια. Είναι καλή επιλογή?
 

Eirini 88

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Έχω αρχίσει και εγώ να σκέφτομαι για Λισαβώνα το καθολικό Πάσχα μέσα Απριλίου. 'Πρώτο' ταξίδι στη COVID εποχή. :clap:

Τα ξενοδοχεία είναι λίγο φωτιά ή είναι ιδέα μου λόγω αποχής τόσο καιρό? :haha:

Βρήκα αυτό το ξενοδοχείο δίκλινο στα 567 για 5 βράδια. Είναι καλή επιλογή?
Τα πάντα έχουν ακριβυνει δυστυχώς 🥴🥴Εμείς μέναμε Baixa είναι κέντρο κ κοντά στη στάση του μετρό.Γενικα περπατιεται η Λισαβώνα και είναι ωραία να μένεις κεντρικά!Το ξενοδοχείο είναι άψογο αλλά τόσο ακριβο 😭Όταν πήγαμε εμείς έβρισκες με τα μισά λεφτά!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Έχω αρχίσει και εγώ να σκέφτομαι για Λισαβώνα το καθολικό Πάσχα μέσα Απριλίου. 'Πρώτο' ταξίδι στη COVID εποχή. :clap:

Τα ξενοδοχεία είναι λίγο φωτιά ή είναι ιδέα μου λόγω αποχής τόσο καιρό? :haha:

Βρήκα αυτό το ξενοδοχείο δίκλινο στα 567 για 5 βράδια. Είναι καλή επιλογή?
Η περιοχή είναι πολύ καλή πάντως.
 
D

Delmem38110

Guest
πολύ όμορφα και ήσυχα να μείνεις είναι στο μπαϊρο άλτο στην περιοχή πριντσιπε ρεαλ κοντά στην ομώνυμη πλατεία.
το μόνο μείον είναι τα σκαλοπάτια και το ανεβοκατέβασμα.
ο σταθμός μετρό ράτο λύνει αυτό το πρόβλημα.
θα συμβούλευα διαμερίσματα αντί για ξενοδοχεία στη Λισσαβόνα.
πρωινό εξαιρετικό και πολύ φτηνό σχεδόν παντού.
φαγητό φτηνό και εξαιρετικό σχεδόν παντού επίσης.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.703
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom