Βέλγιο Διαμονή στις Βρυξέλλες

Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Καλησπέρα σε όλη την παρέα......έχουμε μια σκέψη να κάνουμε ένα διάλειμμα για 3-4 ημέρες απο την μονοτονία με RAYNAIR από Βόλο για Βρυξέλες (αεροδρόμιο Σαρλελουά) με πτήση στα 22 Ε το άτομο .Έκανα μια έρευνα για διαμονή και είδα ότι είναι πανάκριβα.......τι θα μου προτείνατε ...για διαμονή και αν ήταν εύκολο να πάω αλλόυ να μέινω και όχι ΒΡΥΞΕΛΕΣ...Υπάρχει κάποιος ΄που έκανε το αντίστοιχο.......ταξίδι?
 
Μηνύματα
127
Likes
22
Πανέμορφες οι Βρυξέλλες και σε πολύ καλή τιμή το βρήκες το Charleroi με τη ryanair. Για διαμονή στη βελγική πρωτεύουσα εγώ έχω μείνει στο Hello Hostel στην Rue de l'Armistice 1. Είναι πολύ καλή και οικονομική επιλογή: hello-hostel.be‎, δε νομίζω να αξίζει να μείνεις σε άλλη μικρότερη πόλη (τα ξενοδοχεία είναι το ίδιο ακριβά).
Θυμάμαι επίσης ότι είχα κλείσει με την Eurolines λεωφορείο για Άμστερνταμ στα 12 ευρώ!
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Πανέμορφες οι Βρυξέλλες και σε πολύ καλή τιμή το βρήκες το Charleroi με τη ryanair. Για διαμονή στη βελγική πρωτεύουσα εγώ έχω μείνει στο Hello Hostel στην Rue de l'Armistice 1. Είναι πολύ καλή και οικονομική επιλογή: hello-hostel.be‎, δε νομίζω να αξίζει να μείνεις σε άλλη μικρότερη πόλη (τα ξενοδοχεία είναι το ίδιο ακριβά).
Θυμάμαι επίσης ότι είχα κλείσει με την Eurolines λεωφορείο για Άμστερνταμ στα 12 ευρώ!
Μια ερώτησούλα....μετάκινηση απο αεροδρόμιο για την πόλη (ΒΡΥΞΕΛΕΣ) πώς πας ..και κόστος?
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.970
Likes
15.473
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Lonely Traveller , για δώσε κι ένα καλό χόστελ για Αμστερνταμ.
 
Μηνύματα
127
Likes
22
Μια ερώτησούλα....μετάκινηση απο αεροδρόμιο για την πόλη (ΒΡΥΞΕΛΕΣ) πώς πας ..και κόστος?
1 ώρα κάνει το λεωφορείο, σε αφήνει στον σταθμό Midi, και κοστίζει 13 ευρώ ή 22 με επιστροφή.
Brussels City Shuttle

Υπάρχει και πιό φθηνή λύση από το Charleroi αν κλείσεις online λεωφορείο αλλά δεν πάει Βρυξέλες: www.flibco.com
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
1 ώρα κάνει το λεωφορείο, σε αφήνει στον σταθμό Midi, και κοστίζει 13 ευρώ ή 22 με επιστροφή.
Brussels City Shuttle

Υπάρχει και πιό φθηνή λύση από το Charleroi αν κλείσεις online λεωφορείο αλλά δεν πάει Βρυξέλες: www.flibco.com
Η δέυτερη επιλογή που πάει......?Πόσες μέρες χρείαζονται για να χαζέψεις τις Βρυξέλες....?Έτσι πως τα βλέπω 3 διανυκτερέυσεις βγαίνουν.....προλαβαίνω?
 
Μηνύματα
127
Likes
22
Η δέυτερη επιλογή που πάει......?Πόσες μέρες χρείαζονται για να χαζέψεις τις Βρυξέλες....?Έτσι πως τα βλέπω 3 διανυκτερέυσεις βγαίνουν.....προλαβαίνω?
Η flibco είναι για όσους θέλουν να πάνε Arlon ή Λουξεμβούργο. 3 μέρες φτάνουν για την πόλη των Βρυξελλών, αν θες πάς και στο Μπρύχε στη Φλάνδρα, είναι πανέμορφο!
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Η flibco είναι για όσους θέλουν να πάνε Arlon ή Λουξεμβούργο. 3 μέρες φτάνουν για την πόλη των Βρυξελλών, αν θες πάς και στο Μπρύχε στη Φλάνδρα, είναι πανέμορφο!
Μάλιστα ..πάω για ψάξιμο.....χεχεχ παντως τα ξενοδοχεία όλα είναι ακριβά ρε γαμώτο.....hostel δεν ξέρω αν θέλω να πάω...καμία πρόταση για οικονομικό ξενοδοχείο?
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
δυστυχως δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα φτηνα..και πτηση και ξενοδοχεια...ποσα διαθετεις τη βραδια?
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
δυστυχως δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα φτηνα..και πτηση και ξενοδοχεια...ποσα διαθετεις τη βραδια?
χεχεχε έχεις απόλυτο δίκιο......το θέμα είναι να κάνουμε μια φτήνη εξόρμιση...όσο ποιό οικονομικό τόσο καλύτερα....(60-70 αν ημέρα)
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.333
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom