Ρουμανία Διαμονή στο Βουκουρέστι

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Το απολυτο πρωινο ειναι στον Paul , απεναντι απο το Πανεπιστημιο: Γαλλικες ταρτες και τα μυαλα στα καγκελα. Φυσικα θα βρειτε και φουρνους με ντοπια προιοντα.

https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g294458-d4206941-Reviews-Paul-Bucharest.html
Ποοοο τι μας το θυμησες ακομα θυμαμαι τα εξαισια σαντουιτσακια του!σωστη αναφορα για πρωινο και αυτη!
 

Valantiss

Member
Μηνύματα
34
Likes
15
Σωστά ειναι ελεύθερος. Μαλλον ειχε κολλήσει το κινητό μου Αξίζει λες τα 130 ευρώ ; εχει αρκετά σε παρόμοια τιμη. Από αεροδρόμιο και προς αυτό ειναι εύκολη η μετάβαση;; ο φουρνος που λες λογικά κάπου κοντά του θα είναι. Ζέστη και ζεστό νερό εχει ολες τις ώρες; τσεκ ιν κτλ ηταν εύκολο; (δεν ανοίγει το κινητό μου ολες τις πληροφορίες)
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Σωστά ειναι ελεύθερος. Μαλλον ειχε κολλήσει το κινητό μου Αξίζει λες τα 130 ευρώ ; εχει αρκετά σε παρόμοια τιμη. Από αεροδρόμιο και προς αυτό ειναι εύκολη η μετάβαση;; ο φουρνος που λες λογικά κάπου κοντά του θα είναι. Ζέστη και ζεστό νερό εχει ολες τις ώρες; τσεκ ιν κτλ ηταν εύκολο; (δεν ανοίγει το κινητό μου ολες τις πληροφορίες)
Για εμενα ναι σου χω στειλει μυνημα για περισσοτερες πληροφοριες
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.938
Likes
40.786
Ποοοο τι μας το θυμησες ακομα θυμαμαι τα εξαισια σαντουιτσακια του!σωστη αναφορα για πρωινο και αυτη!
Ενα θα σου πω, την περιοδο που πηγα προπερσι ετρεχε προσφορα στα 2 εκλαιρ με φραουλα και κρεμα το 1 δωρο. Αντιλαμβανεσαι τι ρωμαικα οργια γινονταν στο πρωινο...:haha:
 

alex-angel

Member
Μηνύματα
154
Likes
43
καλημερα. σας παρακαλω μπορειται να μου προτεινετε ξενοδοχεια για το βουκουρεστι? θα παω μεσα Φεβρουαριου. ευχαριστω πολυ.
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Έχετε να προτείνετε κάποιο ξενοδοχείο ? Να είναι κεντρικό!

Ποιο απο τα 2 λετε ?

Anathea Apartment η Bucur Accommodation
Το πρώτο είναι μέσα στην παλιά πόλη ενώ το άλλο 10 λεπτά μακριά αλλά σε ωραία περιοχή επίσης. Μια χαρά και τα δύο δηλαδή, κέντρο και σε ήσυχες γειτονιές.Οποιο σου κάνει κλικ.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Το πρώτο είναι μέσα στην παλιά πόλη ενώ το άλλο 10 λεπτά μακριά αλλά σε ωραία περιοχή επίσης. Μια χαρά και τα δύο δηλαδή, κέντρο και σε ήσυχες γειτονιές.Οποιο σου κάνει κλικ.
Αυτό που είναι μέσα στην παλιά πόλη έχει 70€ ενω το άλλο 110€. Ποιο θα επέλεγες? Επίσης αν μείνουμε σε αυτό που είναι στην παλιά πόλη μας βολεύει ώστε να δούμε τα αξιοθέατα?
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Αυτό στην παλιά πόλη είναι φθηνότερο γιατί τα κτίρια στο ιστορικό κέντρο είναι πιο παλιά και αντιαισθητικά. Με μια γρήγορη ματιά στα σχόλια είδα ότι έχει θέμα με τη θέρμανση και το ζεστό νερό το χειμώνα γιατί είναι στον 7ο όροφο και οι σωλήνες πρέπει να διανύσουν δρόμο σε μια περιοχή με χαμηλή πίεση νερού.
Από την άλλη έχει ωραία θέα, είσαι στο κέντρο της δράσης, πας σχεδόν παντού με τα πόδια και το βραδυ εστιατορια, μπυραρίες, κλαμπ στα πόδια σου.
Το δεύτερο είναι πολύ ζεστό, πάλι στα σχόλια το είδα, φαίνεται πιο σύγχρονο κτιριο και όντως σε αυτή την περιοχή έχει καλύτερες πολυκατοικίες αλλά κάποια δωμάτια είδα ότι είναι μικρά και βλεπουν σε τοιχους, πολύ συνηθισμένο στο Βουκουρέστι. Η περιοχή όμως είναι πολύ καλή, είναι κοντά στο ιστορικό κέντρο αλλά όχι μέσα, επίσης μπορείς να πας σχεδόν παντού με τα πόδια.
Δεν μπορώ να αποφασίσω για σένα, ζυγίζεις τα υπέρ και τα κατά.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Το πρωτο ασυζητητι
Αυτό στην παλιά πόλη είναι φθηνότερο γιατί τα κτίρια στο ιστορικό κέντρο είναι πιο παλιά και αντιαισθητικά. Με μια γρήγορη ματιά στα σχόλια είδα ότι έχει θέμα με τη θέρμανση και το ζεστό νερό το χειμώνα γιατί είναι στον 7ο όροφο και οι σωλήνες πρέπει να διανύσουν δρόμο σε μια περιοχή με χαμηλή πίεση νερού.
Από την άλλη έχει ωραία θέα, είσαι στο κέντρο της δράσης, πας σχεδόν παντού με τα πόδια και το βραδυ εστιατορια, μπυραρίες, κλαμπ στα πόδια σου.
Το δεύτερο είναι πολύ ζεστό, πάλι στα σχόλια το είδα, φαίνεται πιο σύγχρονο κτιριο και όντως σε αυτή την περιοχή έχει καλύτερες πολυκατοικίες αλλά κάποια δωμάτια είδα ότι είναι μικρά και βλεπουν σε τοιχους, πολύ συνηθισμένο στο Βουκουρέστι. Η περιοχή όμως είναι πολύ καλή, είναι κοντά στο ιστορικό κέντρο αλλά όχι μέσα, επίσης μπορείς να πας σχεδόν παντού με τα πόδια.
Δεν μπορώ να αποφασίσω για σένα, ζυγίζεις τα υπέρ και τα κατά.
Κλείσαμε το πρώτο τελικά στην παλιά πόλη. Κανένα θέμα με το νερό απλά θέλει λίγα λεπτά μέχρι να ζεσταθεί. Μιλήσαμε μαζί του. 70€ για 2 βράδια νομίζω είναι τέλεια. Σας ευχαριστουμε για την γνώμη σας.
 

Alexandrosss

New Member
Μηνύματα
4
Likes
3
καλημερα. σας παρακαλω μπορειται να μου προτεινετε ξενοδοχεια για το βουκουρεστι? θα παω μεσα Φεβρουαριου. ευχαριστω πολυ.
Αν ανέβεις οδικώς να βρεις ξενοδοχείο που έχει πάρκινγκ για να μη γυρίσεις με λεωφορείο :)))
Ένα πολύ καλό και στο κέντρο είναι το intercontinental.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom