Ρόδος Διαμονη/διακοπες στη ροδο!

e-mitsus

Member
Μηνύματα
59
Likes
342
Επόμενο Ταξίδι
Μάλτα
Καλησπέρα. Αν και νωρίς, είναι δεδομένο (πρώτα ο Κύριος) ότι θα βρίσκομαι Ρόδο οικογενειακά(σύζυγος και 2 μικρά) από τις 23 έως τις 27 Ιουνίου 2018. Ταξιδεύουμε αεροπορικώς και θέλω να νοικιάσω αυτοκίνητο για 4 ημέρες. Γνωρίζετε τί τιμές παίζουν στο αεροδρόμιο και καμια φθηνή εταιρία (χωρις πιστωτικη);
Χθες γύρισα από Ρόδο οπου νοίκιασα και εγώ αυτοκίνητο για 4 μέρες, από την RODOS CARS,στο αεροδρόμιο.Εκανα κράτηση ηλεκτρονικά μεσω του σάιτ τους χωρίς πιστωτική και χωρίς να ζητήσουν προκαταβολή (άλλοι ζητούσαν).Τιμή 25Ε την ημέρα το καινούριο PEUGEOT 106 που μου δώσαν.
Είναι η μεγαλύτερη τοπική εταιρία ενοικίασης αυτοκινήτων,τα παιδιά εξυπηρετικότατα και στη παραλαβή και στη παράδοση του αυτοκινήτου στο αεροδρόμιο!
Μια χαρά...!
 

Caramelita

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Χθες γύρισα από Ρόδο οπου νοίκιασα και εγώ αυτοκίνητο για 4 μέρες, από την RODOS CARS,στο αεροδρόμιο.Εκανα κράτηση ηλεκτρονικά μεσω του σάιτ τους χωρίς πιστωτική και χωρίς να ζητήσουν προκαταβολή (άλλοι ζητούσαν).Τιμή 25Ε την ημέρα το καινούριο PEUGEOT 106 που μου δώσαν.
Είναι η μεγαλύτερη τοπική εταιρία ενοικίασης αυτοκινήτων,τα παιδιά εξυπηρετικότατα και στη παραλαβή και στη παράδοση του αυτοκινήτου στο αεροδρόμιο!
Μια χαρά...!


E-mitsus και εμεις απο εκει λεμε να νοικιασουμε χιλιαρακι με 20 ευρω.Ημασταν αναμεσα σε hertz sixt και rodos cars.Αρα το συστηνεις ανεπιφυλακτα.Ειχε καλο καιρο για μπανιο?
 

e-mitsus

Member
Μηνύματα
59
Likes
342
Επόμενο Ταξίδι
Μάλτα
E-mitsus και εμεις απο εκει λεμε να νοικιασουμε χιλιαρακι με 20 ευρω.Ημασταν αναμεσα σε hertz sixt και rodos cars.Αρα το συστηνεις ανεπιφυλακτα.Ειχε καλο καιρο για μπανιο?
Ειχε πολύ ζέστη και υγρασία.
Στη Ρόδο πιστεύω,θα υπάρξουν αρκετές ακόμα μέρες κατάλληλες για μπάνιο.
 
Μηνύματα
10
Likes
6
Χθες γύρισα από Ρόδο οπου νοίκιασα και εγώ αυτοκίνητο για 4 μέρες, από την RODOS CARS,στο αεροδρόμιο.Εκανα κράτηση ηλεκτρονικά μεσω του σάιτ τους χωρίς πιστωτική και χωρίς να ζητήσουν προκαταβολή (άλλοι ζητούσαν).Τιμή 25Ε την ημέρα το καινούριο PEUGEOT 106 που μου δώσαν.
Είναι η μεγαλύτερη τοπική εταιρία ενοικίασης αυτοκινήτων,τα παιδιά εξυπηρετικότατα και στη παραλαβή και στη παράδοση του αυτοκινήτου στο αεροδρόμιο!
Μια χαρά...!
Ευχαριστώ! Θα το έχω κατά νου...
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
..παντου ειναι ονειρεμενα
Καλημέρα σε όλους σας μετά από 2 χρονάκια που σας διαβάζω επέστρεψα για να πάρω την βοήθεια σας και να την δώσω σε όσους μπορώ. Ένα ταξιδάκι στη Ρόδο με έφερε πάλι εδώ μιας και με τον μικρούλη μας θα αφήσω για λίγο το εξωτερικό. Πήρα πολλές πληροφορίες για ρόδο διαβάζοντας. Θέλω κάποιες συμβουλές και γνώμες από όσους μπορούν. Θα πάμε 26 σεπτεμβρίου με 3 οκτωμβρίου λόγο αδειών δεν μπορούσαμε νωρίτερα. Ο καιρός πως είναι συνήθως; Κλείσαμε στοhttps://www.booking.com/hotel/gr/at...X2;srpvid=03e62f147fc00030;type=total;ucfs=1& αν έχει μείνει κάποιος ή το ξέρει ας μας πει. Διάβασα παραπάνω ότι για ενοικίαση αυτοκινήτου στο rodos cars; είναι καλό;
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Το link ανοίγει διαφορά ξενοδοχεία. Για ποιό ενδιαφερεσαι? Όσο για τον καιρό....η εποχη είναι μια χαρά, ιδανικη σχεδον. Συνήθως φθινοπωριαζει μετά τα μέσα Οκτώβρη στο νησί. Αλλά κ να βρέξει λίγο οι θαλασσες ειδικά στα ανατολικά του νησιού παραμένουν ζεστες μεχρι το Νοέμβριο
 

panosil

Member
Μηνύματα
117
Likes
71
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Kαλησπέρα, σκεφτόμαστε στο μέλλον να πάμε Ρόδο με φίλους. Ποιο μέρος θεωρείτε το καλύτερο για να μείνει κάποιος αν δεν έχει μεταφορικό (και να υπάρχει η δυνατότητα μεταφοράς μέσω ΚΤΕΛ);
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Kαλησπέρα, σκεφτόμαστε στο μέλλον να πάμε Ρόδο με φίλους. Ποιο μέρος θεωρείτε το καλύτερο για να μείνει κάποιος αν δεν έχει μεταφορικό (και να υπάρχει η δυνατότητα μεταφοράς μέσω ΚΤΕΛ);
Στην πόλη (είτε στη μεσαιωνική, είτε στη νεα) για να είστε κοντά στην αφετηρία κ των 2 εταιριών ΚΤΕΛ κ να έχετε κατά συνέπεια πρόσβαση σε όλο το νησί
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
..παντου ειναι ονειρεμενα
Το link ανοίγει διαφορά ξενοδοχεία. Για ποιό ενδιαφερεσαι? Όσο για τον καιρό....η εποχη είναι μια χαρά, ιδανικη σχεδον. Συνήθως φθινοπωριαζει μετά τα μέσα Οκτώβρη στο νησί. Αλλά κ να βρέξει λίγο οι θαλασσες ειδικά στα ανατολικά του νησιού παραμένουν ζεστες μεχρι το Νοέμβριο
Ευχαριστώ thanos75 Στο Atrium Platinum κλείσαμε και λέμε να νοικιάσουμε απο το rodos cars.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Ευχαριστώ thanos75 Στο Atrium Platinum κλείσαμε και λέμε να νοικιάσουμε απο το rodos cars.
Ααααχ...κ μόνο στο άκουσμα του ξενοδοχείου με επιασε να τραγουδήσω το παλιό λαϊκό άσμα "απονη ζωή☺". Το συγκεκριμένο ξενοδοχείο είναι ένα διαμάντι (έχει βραβευτεί κιολας νομιζω). Να περάσεις τέλεια κ να απολαύσεις τις spa υπηρεσίες του☺. Ελπίζω την επόμενη φορά που θα κατέβω στο νησί να επισκεφθώ έστω το spa του.
Καλή επιλογή κ η ενοικίαση από το rodos cars
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
..παντου ειναι ονειρεμενα
Ααααχ...κ μόνο στο άκουσμα του ξενοδοχείου με επιασε να τραγουδήσω το παλιό λαϊκό άσμα "απονη ζωή☺". Το συγκεκριμένο ξενοδοχείο είναι ένα διαμάντι (έχει βραβευτεί κιολας νομιζω). Να περάσεις τέλεια κ να απολαύσεις τις spa υπηρεσίες του☺. Ελπίζω την επόμενη φορά που θα κατέβω στο νησί να επισκεφθώ έστω το spa του.
Καλή επιλογή κ η ενοικίαση από το rodos cars
Χαχα!!! Θες να σου κάνω δώρο το σπα που μου το προσφέρουν για μία φορά χαχα. Εγώ να πω την αλήθεια όταν μου είπαν ότι για να φάμε βραδινό πρέπει ο άντρας να φοράει μακρή πσντελόνι λέω που πάμε χαχα αλλά πέρα το ότι φαίνετε τέλειο είναι πολλύ ευγενικοί και από το τηλέφωνο και μου έκαναν και πολύ καλή τιμή λόγο τέλος εποχής. Οι πεταλούδες θα υπάρχουν τέλος σεπτεμβρίου ή θα έχει λίγες δεν γνωρίζω καθόλου.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Να'σαι καλά βρε dorita☺...θελω θελω :bleh:οι πεταλούδες είναι αλήθεια ότι τείνουν να λιγοστεύουν τέλη Σεπτεμβρίου αν κ εξαρτάται κ από τη χρονιά. Πάντως κ για μια απλή βόλτα κ καφεδάκι αξίζει η επίσκεψη στην κοιλάδα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom