Ισπανία Διαμονη σε..Santiago de Compostela-Porto

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
εγώ δυστυχώς έχω μικρότερο μπάτζετ και θέλω κάτι πολύ παραδοσιακό. Για τα fondas που λετε, έκανα αναζητήσεις σε αγγλικά και ισπανικά, αλλά δε βρήκα κάτι. Και δεν εννοώ για να κλείσω, αλλά έστω κάποια μικρή αναφορά. Αν ξέρει κάποιος ας μου πει κάποιες λέξεις-κλειδιά στα ισπανικά που να αναφέρονται σε αυτά τα κτήρια και αυτά τα μέρη για να μπορέσω να δω.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
εγώ δυστυχώς έχω μικρότερο μπάτζετ και θέλω κάτι πολύ παραδοσιακό. Για τα fondas που λετε, έκανα αναζητήσεις σε αγγλικά και ισπανικά, αλλά δε βρήκα κάτι. Και δεν εννοώ για να κλείσω, αλλά έστω κάποια μικρή αναφορά. Αν ξέρει κάποιος ας μου πει κάποιες λέξεις-κλειδιά στα ισπανικά που να αναφέρονται σε αυτά τα κτήρια και αυτά τα μέρη για να μπορέσω να δω.
O LP για budget λεει :
Suso (Πoυ αναφερει και ο Γιωργος)
Hostal Seminario Mayor www.viajesatlantico.com/pinario
Hostal Alameda .::[ Hostal Alameda ]::.
Hostal Mapoula Hostal Mapoula

Δεν τα εχω δει.... ελπίζω να αξίζει κάτι!
Λίγο που κοίταξα τα Hostel εχουν καλές τιμές... σε ενδιαφέρει ή όχι;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
O LP για budget λεει :
Suso (Πoυ αναφερει και ο Γιωργος)
O yorgos ξέρει πολύ καλά τι λέει... Καλύτερη περίπτωση από αυτήν (best value for money) στο Σαντιάγο δεν πρόκειται να βρεις. Μιλάω (και) εκ προσωπικής πείρας. Κι αν (ή, έστω κι αν δεν) τύχει και μείνετε εκεί, πάρτε τουλάχιστον πρωινό στο καφέ που διατηρούν οι ιδιοκτήτες (και σας δίνουν και το κλειδί για το δωμάτιο). Δεν θα το μετανιώσετε... (το λιγότερο! )

Hostal Suso : 70 meters away from the Cathedral of Santiago: Rates
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.592
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
μήπως πτηση για βαρκελωνη και μετα λεωφορειο? Είπα το φθηνότερο! Η ταλαιπωρία δε με νοιάζει καθόλου!
Βαρκελώνη-Σαντιάγο = 1.126 χλμ Χ 2 = σκότωμα, χώρια που τα λεωφορεία είναι και ακριβά (διόδια, βενζίνες). Ούτε να το σκέφτεσαι. Ενώ με το αεροπλανάκι από Βαρκελώνη για Σαντιάγο συνήθως είναι γύρω στα 60 ευρω με τη vueling και 75-80 με τη ryain, π.χ. για μέσα Οκτώβρη που κοιτάω.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εγώ να ρωτήσω γιατί Οκτώβριο;
Μιλάμε για μια από τις υψηλότερες,σε μ.ο. βροχόπτωσης,πόλη της Ευρώπης.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Τελικά τα σχέδια άλλαξαν και θα είμαστε 4 ατομα (γκρουπάκι) θα κάνουμε σε λίγο.... Για το μοναστήρι αργήσαμε και δεν υπάρχει πλεον δωμάτιο.
Εαν υπαρχει διαθεσιμότητα θα κλείσω στο suso. Περιμένω την απάντηση τους
*Yorgo πες τους μια καλή κουβέντα :p
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Σας στέλνω χαιρετισμόύς από το suso ειναι σε υπεροχή τοποθεσία πολύ καθαρό... αλλά έχει ζέστη και δεν υπάρχει ούτε άνεμιστηρας ούτε ψυγείο στο δωματιο.
Κατά τα αλλά ειναι υπεροχα... ;)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Σας στέλνω χαιρετισμόύς από το suso ειναι σε υπεροχή τοποθεσία πολύ καθαρό... αλλά έχει ζέστη και δεν υπάρχει ούτε άνεμιστηρας ούτε ψυγείο στο δωματιο.
Κατά τα αλλά ειναι υπεροχα... ;)
Χαιρετισματα στο Σαντιαγκο και σε σενα ! Να περνας καλα !
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Σας στέλνω χαιρετισμόύς από το suso ειναι σε υπεροχή τοποθεσία πολύ καθαρό... αλλά έχει ζέστη και δεν υπάρχει ούτε άνεμιστηρας ούτε ψυγείο στο δωματιο.
Κατά τα αλλά ειναι υπεροχα... ;)
Ειλικρινα τωρα σε διαβασα και σκεφτομαι να ανοιξω το αιρκοντισιον!! Μη σου πω οτι διπλα εχω ενα παγωμενο μπουκαλι νερο.
Καλη συνεχεια.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Σας στέλνω χαιρετισμόύς από το suso ειναι σε υπεροχή τοποθεσία πολύ καθαρό... αλλά έχει ζέστη και δεν υπάρχει ούτε άνεμιστηρας ούτε ψυγείο στο δωματιο.
Κατά τα αλλά ειναι υπεροχα... ;)
Ωχ! Εμείς δεν είχαμε πετύχει τόση ζέστη, οπότε δεν μας έλειψε ο κλιματισμός/ανεμιστήρας. Να δοκιμάσεις κάτι σαν "ρυζοκεφτέδες" που φτιάχνουν στο μαγαζί κάτω από το ξενοδοχείο και σερβίρουν σαν μεζέ μαζί με την μπύρα :)
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Λοιπόν με τα άπταιστα ισπανικά μου χα χα!!! κατάφερα να ζητήσω έναν άνεμιστηρα οπότε κάτι γινεται. Επισης μόλις έφαγα πεντανοστιμα θαλασσινά.. Η πολη ειναι υπεροχη θέλω να σας ευχαριστήσω όλους όσους την προτείνατε! Ειμαι ενθουσιασμενη πραγματικά!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Λοιπόν με τα άπταιστα ισπανικά μου χα χα!!! κατάφερα να ζητήσω έναν άνεμιστηρα οπότε κάτι γινεται. Επισης μόλις έφαγα πεντανοστιμα θαλασσινά.. Η πολη ειναι υπεροχη θέλω να σας ευχαριστήσω όλους όσους την προτείνατε! Ειμαι ενθουσιασμενη πραγματικά!!
Ελπίζω να τρως pulpo εε;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.224
Μηνύματα
884.297
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom