ΗΠΑ Διευκρίνιση για ESTA

ChristinaKyr

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Marrakesh
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Ναι, εντάξει όλα καλά τελικά. ;)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Οι ερωτήσεις απλές συνήθως, λόγος επίσκεψης διάρκεια παραμονής και πού δουλεύεις.
υπαρχουν κ τα μηχανηματα υποψιν... πετυχα ενα, ουτε ερωτησεις ουτε τπτ... διαδικασια δευτερολεπτων...
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
υπαρχουν κ τα μηχανηματα υποψιν... πετυχα ενα, ουτε ερωτησεις ουτε τπτ... διαδικασια δευτερολεπτων...
Οντως στα μηχανηματα αν παρεις το οκ ειναι πολυ πιο γρηγορα χωρις ερωτησεις.. Αλλα μπορει σκαναρωντας το διαβατήριο να δειξει "X" που σημαινει πως πρεπει να πας κανονικα στον υπαλληλο και αυτος αποφασιζει αν θα περασεις..
 

fileas81

Member
Μηνύματα
43
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Μάλτα
Ταξίδι-Όνειρο
Αμπου Σιμπελ
Καλησπέρα σε όλους!Έχω την εξής ερώτηση:Πετάω για Λος Αντζελες τον Απρίλιο.Κοίταξα να δω τα ερωτήματα για ESTA και ένα από αυτά είναι αν έχω επισκεφτεί το Ιραν μετά το 2011,πράγμα που έχω κάνει ως τουρίστας.Έχω κάποιο πρόβλημα να μου απορριφθεί;Σημειώνω ότι εν τω μεταξύ έχω αλλάξει διαβατήριο και δεν φαίνεται.
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
Καλησπέρα σε όλους!Έχω την εξής ερώτηση:Πετάω για Λος Αντζελες τον Απρίλιο.Κοίταξα να δω τα ερωτήματα για ESTA και ένα από αυτά είναι αν έχω επισκεφτεί το Ιραν μετά το 2011,πράγμα που έχω κάνει ως τουρίστας.Έχω κάποιο πρόβλημα να μου απορριφθεί;Σημειώνω ότι εν τω μεταξύ έχω αλλάξει διαβατήριο και δεν φαίνεται.
αν στο διαβατηριο σου εχει σφραγιδα απο τις χωρες στην λιστα θες βιζα
 

fileas81

Member
Μηνύματα
43
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Μάλτα
Ταξίδι-Όνειρο
Αμπου Σιμπελ
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.Συνεπώς εφόσον στο καινούριο διαβατήριο δεν φαίνεται το Ιραν να κάνω αίτηση για esta.Να βάλω τικ στο συγκεκριμένο ερώτημα;
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.Συνεπώς εφόσον στο καινούριο διαβατήριο δεν φαίνεται το Ιραν να κάνω αίτηση για esta.Να βάλω τικ στο συγκεκριμένο ερώτημα;
πιστευεις πραγματικα οτι δεν θα βρουν οτι εχεις παει Ιραν αν το ψαξουν? δεν θα το ρισκαρα προσωπικα. Το να περασεις συνεντευξη για τουριστικη βιζα και απλα να δηλωσεις οτι πηγες για τουρισμο/δουλεια σε μια απο τις χωρες τις λιστας its just fine. αν δεν το δηλωσεις και το βρουν ερχεται ενα μεγαλοπρεπες black list
 

equi

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα!! Στην ερωτηση για το αν εχεις πρωην ή νυν εργοδοτη εάν καποιος είναι συνταξιούχος τι απανταει ? ναι ή όχι? και αν απανταει ναι, στα στοιχεια εργοδοτη γραφει τα στοιχεια της τελευταια του δουλειας??

Ευχαριστω
 

tziminhio

Member
Μηνύματα
192
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλησπέρα παιδιά, βρήκα εισητηρια για τέλος Μαίου. Δεν έχω κλείσει ακόμα. Θα μπω σε λίγο να κάνω αίτηση.Υπάρχει κάποο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα που πρέπει να εκδοθεί η ΕSTA μέχρι την ημέρα που θα ταξιδέψω? Φαντάζομαι δεν χρειάζεται κάτι άλλο, σωστα? Παίζει ν' ακυρωθεί ενω στην έχουν εγκρίνει και ειδικά 1 μέρα πριν όπως της φίλης απο πάνω?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.787
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom