Διημερο Στη Δημητσανα!

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Και κερνουσαν και πολυ θυμαμαι...ζεστοι ανθρωποι.Και μεις ειχαμε περασει πολυ καλα.
 

Padme

Member
Μηνύματα
91
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Καλημέρα!

Τέτάρτη φεύγουμε και εμείς για Δημητσάνα..!

Τι απόσταση έχει μέχρι το Σπήλαιο των Λιμνών και το Πλανητέρω..? Σκεφτόμασταν να το επισκευτούμε..
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.324
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
είναι περίπου 80χλμ αλλά με τον δρομο που έχει υπολόγισε 1,5-2 ώρες
 

Basonikol

Member
Μηνύματα
37
Likes
18
Γεια σας όπως και πέρυσι σκέφτομαι τις εναλλακτικές διακοπές σε βουνό..έχει πάει κανείς Δημητσάνα Βυτίνα καλοκαίρι; Τι δραστηριότητες μπορούμε να κάνουμε εκεί; Θα βαρεθουμε λέτε;

Καλημέρα :)
Δημητσάνα σουπερ επιλογή !!!
KoUSTENIS vIllage πετρινες κατοικίες με ομορφη θέα ,καλη επιλογη πολυ κοντα στο μουσειο Υδροκινησης και στην πηγη διπλα στο εκκλησακι του Αι Γιάννη!
Καφέ Αντίκα απαραίτήτως για το καφεδάκι ή το ποτάκι σου στο κέντρο του χωρίου ,υπέροχη διακόσμιση και πολύ καλή εξυπηρέτιση.
Ταβέρνα Θόλος υπέροχο κυνήγι και καταπληκτικος κόκκορας όλα καλομαγερεμένα και ολόφρεσκα.
Να επισκευτείς απαραιτήτως κρυφό σχολειό...κρεμμασμένο κυριολεκτικά στις αποκρυμνες πλαγίες.
Στον Λούσιο πολλές επιλογές για σπορ ή για περπάτημα και χαλάρωση.
Μια ανασα πριν μπεις στο χωριο στην καρκαλου να πας να παρεις γλυκα απ τα Φιλλεματα..τέτοιον καρυδένιο κουραμπίε δεν έχεις ξαναφάει..
Βραδυνό ποτάκι στον Βράχο το μπαράκι απένατνι απ την πλατεία που έχει μέσα του ενα Βράχο για τοιχο :)
Και μια βόλτα στην Πλατσα την πιο παλια γειτονια της Δημητσάνας επιβαλεται :)
Οτι αλλο θες στην διαθεση σου...(θα μπορουσα να γραφω με τις ωρες μιας και ειμαι Δημητσανιτισσα :p )
Καλα να περασεις !
Α επιτέλους κι μια Δημητσάνιτισσα..και σε έψαχνα..ήθελα πληροφορίες θέλω να πάω τώρα μέσα στον Αύγουστο Δημητσάνα με τον άντρα μου και τη τρεισιμιση χρόνων κορούλα μας..έχει καθόλου κόσμο το καλοκαίρι η θα βαρεθουμε; Επίσης τα μαγαζιά οι καφετέριες και τα τα ταβερνάκια είναι ανοιχτά;;;
 
Last edited by a moderator:

Camelia

Member
Μηνύματα
32
Likes
11
@Basonikol Τελικα πηγατε εκει διακοπες;

Εχω μια μερα να φυγω απο Αθηνα 14-15 Αυγουστου. Τελευταια στιγμη αλλα λεμε μηηπως βρουμε κατι για μια νυχτα. Κοιταω λοιπον Δημητσανα- Στεμνιτσα για εναλλακτικη στο βουνο. Ειναι ανοιχτα τα μαγαζια η θα βρουμε ενα αδειο χωριο; Υπαρχουν αλλα χωρια κοντινα που να εχουν κοντα λιμνη-ποταμια για να δροσιστουμε και λιγο;
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
258
Likes
640
@Basonikol Τελικα πηγατε εκει διακοπες;

Εχω μια μερα να φυγω απο Αθηνα 14-15 Αυγουστου. Τελευταια στιγμη αλλα λεμε μηηπως βρουμε κατι για μια νυχτα. Κοιταω λοιπον Δημητσανα- Στεμνιτσα για εναλλακτικη στο βουνο. Ειναι ανοιχτα τα μαγαζια η θα βρουμε ενα αδειο χωριο; Υπαρχουν αλλα χωρια κοντινα που να εχουν κοντα λιμνη-ποταμια για να δροσιστουμε και λιγο;

Δεν ξέρω αν πήγες τελικά, αλλά εννοείται πως 15αύγουστο τα χωριά μας έχουν κινητικότητα! Από πανηγύρια μέχρι συναυλίες ή απλά ποτάκι στις πλατείες τους.

Αν δεν πήγες τώρα, σου συνιστώ ανεπιφύλακτα να το σκεφτείς για οποιοδήποτε ΣΚ του φθινοπώρου (ακόμα πιο όμορφα από καλοκαίρι)!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.792
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom