Διημερο Στη Δημητσανα!

bmw318cabrio

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Οπου τυχει ...
Ταξίδι-Όνειρο
Καραιβικη-ΗΠΑ
Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση ...Υπαρχει καποιο μερος για φαγητο σε καποιο χωριο εξω απο τη Δημητσανα ??Ξερεις , ωραιο μερος και ωραιο φαγητο ?σκεφτομαστε το φαγητο να παμε εξω απο δημητσανα , σε καποιο γραφικο χωριο!!

Υγ-Εισαι πολυ τυχερη που εισαι απο εκει :)
 

Kat - Sta

Member
Μηνύματα
35
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΗΡΑΚΛΕΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Χμμ!Κοιτα θα σου προτείνω τις δικές μου επιλογές όποτε κατεβαίνω κάτω που πραγματικά θεωρώ εξαιρετικές.
Λαγκάδια >Μανιάτης παραδοσιακο φαγητο μαγειρευτα ψητα πολυ καλη ποιότητα και ομορφο μέρος κατω απο υπεραιωνόβιο πλατάνι.(έχει και παστό να δοκιμάσετε παραδοσιακος μεζες περιοχης)
Βυτίνα Κόκκινα Πυθάρια κεντρο του χωρίου καλο φαγητό αλλα τσιμπημένες τιμές κατ εμε(πιο γκουρμε επιλογή)
Στεμνίτσα να πας απαραίτητως και να πάρεις ψωμί ζυμωτο και στο κεντρο του χωριου εχει ωραιο ταβερνακι δεν θυμαμαι ονομα με καλο φαγητα και ωραια ψητα της ωρας.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καλημέρα :)
Δημητσάνα σουπερ επιλογή !!!
KoUSTENIS vIllage πετρινες κατοικίες με ομορφη θέα ,καλη επιλογη πολυ κοντα στο μουσειο Υδροκινησης και στην πηγη διπλα στο εκκλησακι του Αι Γιάννη!
Καφέ Αντίκα απαραίτήτως για το καφεδάκι ή το ποτάκι σου στο κέντρο του χωρίου ,υπέροχη διακόσμιση και πολύ καλή εξυπηρέτιση.
Ταβέρνα Θόλος υπέροχο κυνήγι και καταπληκτικος κόκκορας όλα καλομαγερεμένα και ολόφρεσκα.
Να επισκευτείς απαραιτήτως κρυφό σχολειό...κρεμμασμένο κυριολεκτικά στις αποκρυμνες πλαγίες.
Στον Λούσιο πολλές επιλογές για σπορ ή για περπάτημα και χαλάρωση.
Μια ανασα πριν μπεις στο χωριο στην καρκαλου να πας να παρεις γλυκα απ τα Φιλλεματα..τέτοιον καρυδένιο κουραμπίε δεν έχεις ξαναφάει..
Βραδυνό ποτάκι στον Βράχο το μπαράκι απένατνι απ την πλατεία που έχει μέσα του ενα Βράχο για τοιχο :)
Και μια βόλτα στην Πλατσα την πιο παλια γειτονια της Δημητσάνας επιβαλεται :)
Οτι αλλο θες στην διαθεση σου...(θα μπορουσα να γραφω με τις ωρες μιας και ειμαι Δημητσανιτισσα :p )
Καλα να περασεις !
Ωραιο μπαρακι αυτο οντως ...να αναφερω ενα αστειο περιστατικο
Το βραδυ τα πιναμε με το μπαρμαν εκει ...σφηνακια ..κερασματα ....χορος πανω στις μπαρες ...θα εκλεισε το μαγαζι κατα τις 4-5 και την επομενη μερα Κυριακη πουρνο πουρνο ...εκανε μια λιτανεια η εκκλησια ..καποια γιορτη ειχαν τελοσπαντων ...και να σου τος παλι ο μπαρμαν πρωτος κ καλυτερος να κραταει τα εξαπτερυγα :haha::haha:
Διπλοθεσιτης!!!!
 

Kat - Sta

Member
Μηνύματα
35
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΗΡΑΚΛΕΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Ωραιο μπαρακι αυτο οντως ...να αναφερω ενα αστειο περιστατικο
Το βραδυ τα πιναμε με το μπαρμαν εκει ...σφηνακια ..κερασματα ....χορος πανω στις μπαρες ...θα εκλεισε το μαγαζι κατα τις 4-5 και την επομενη μερα Κυριακη πουρνο πουρνο ...εκανε μια λιτανεια η εκκλησια ..καποια γιορτη ειχαν τελοσπαντων ...και να σου τος παλι ο μπαρμαν πρωτος κ καλυτερος να κραταει τα εξαπτερυγα :haha::haha:
Διπλοθεσιτης!!!!
ax0x0a0ax000a
Οι δημητσανιτες ειμαστε πολυτεχνιτες και σκορποσπιτιδες οπως λεει κι η γιαγια μου :p
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Ωραιο μπαρακι αυτο οντως ...να αναφερω ενα αστειο περιστατικο
Το βραδυ τα πιναμε με το μπαρμαν εκει ...σφηνακια ..κερασματα ....χορος πανω στις μπαρες ...θα εκλεισε το μαγαζι κατα τις 4-5 και την επομενη μερα Κυριακη πουρνο πουρνο ...εκανε μια λιτανεια η εκκλησια ..καποια γιορτη ειχαν τελοσπαντων ...και να σου τος παλι ο μπαρμαν πρωτος κ καλυτερος να κραταει τα εξαπτερυγα :haha::haha:
Διπλοθεσιτης!!!!
και οταν καποιος πεθάνει στο χωρίο γίνετε νεκροθάφτης και τριπλοθεσίτης :haha::haha::haha:
 

bmw318cabrio

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Οπου τυχει ...
Ταξίδι-Όνειρο
Καραιβικη-ΗΠΑ
Ωραια ..Θα παω για καφε , και θα κοινωνησω ταυτοχρονα ....χαχαχα
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Πόσο πολύ σε ζηλεύω!Από τις αγαπημένες μου εκδρομές!Δημητσάνα-Στεμνίτσα για μένα τα ωραιότερα χωριά.Στο Κουστένης είχα μείνει κι εγώ,μου άρεσε πολύ,έχει και πλούσιο πρωινό για δυνατό ξεκίνημα.Να πας οπωσδήποτε στα μοναστήρια που προαναφέρθηκαν,φανταστική διαδρομή αλλά και τα ίδια τα μοναστήρια ...αποκάλυψη!Αν είστε λάτρεις των ποταμών ο Λούσιος θα σας αποζημιώσει.Είχα κανονίσει ράφτινγκ αλλά δυστυχώς όταν πήγα έβρεχε και είχε φουσκώσει.Αν κάνετε γράψε μας για την εμπειρία.Από φαγητό προσυπογράφω το Θόλο και τον Μανιάτη στα Λαγκάδια!!
 

bmw318cabrio

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Οπου τυχει ...
Ταξίδι-Όνειρο
Καραιβικη-ΗΠΑ
Villi σε ευχαριστω ..Rafting δεν ξερω αν θα προλαβουμε , αλλα σιγουρα θα παμε στο Λουσιο , στα μοναστηρια και θα εξαντλησουμε ολες τις διαθεσιμες ωρες να ανακαλυψουμε ομορφα μερη ...Θολος και Μανιατης γιναν must ...
Στον Κουστενη θα παω μεσω του ΟΠΑΚΕ-ΟΤΕ (λογω της εργασιας μου) οποτε , η τιμη ειναι ακρως δελεαστικη !Θα γραψω εντυπωσεις!
 

Arntin

Member
Μηνύματα
15
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ορεινή Αρκαδιά ερχόμαστε.
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Περιμένω πως και πως νέα σου, μιας και θα βρισκόμαστε εκεί για Πρωτοχρονιά.
Το σίγουρο είναι πως θα περάσετε φανταστικά...:D
 

bmw318cabrio

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Οπου τυχει ...
Ταξίδι-Όνειρο
Καραιβικη-ΗΠΑ
Εννοειται ...Θα γραψω εντυπωσεις απο οσα περισσοτερα μερη δω ..Και θα βαλω και φωτογραφιες :)
 

bmw318cabrio

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Οπου τυχει ...
Ταξίδι-Όνειρο
Καραιβικη-ΗΠΑ
Καλησπερα απο την πανομορφη και πολυ κρυα (αυτη τη στιγμη) Δημητσανα ...Φτασαμε κατα τις 9κ30 και αφου τακτοποιηθηκαμε στο ξενοδοχειο , πηγαμε στον Θολο για φαγητο ...Απο τις πιο ομορφες ταβερνες που εχω παει , απο ολες τις αποψεις ..Τωρα δωματιο και τζακι !!Περισσοτερα αυριο που θα γυρισουμε τα μερη :)
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
να περνατε καλα :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom